Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Narodowe Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kazior



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 134

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej mieszkańcy dopisali.
W Knurowie było obchodzone po raz pierwszy . Może w następnych latach będzie lepiej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Emanuel



Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 37

PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak bardzo ważny dzień. Cześć ich pamięci!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlo77



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 65

PostWysłany: Sro Lut 24, 2016 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Knurowie w niedzielę 28 lutego o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w kościele p.w. Świętych Cyryla i Metodego w intencji Żołnierzy Wyklętych, po której odbędzie się przemarsz wraz z uczniami szkoły mundurowej oraz orkiestrą pod pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Tam odczytany zostanie Apel Poległych.

1 marca w pubie „Grzejnik” o godz. 19.00 zagrają knurowscy raperzy Basti i Ptaku, którzy poruszają w swoich piosenkach tematykę patriotyzmu


Organizator: Klub Gazety Polskiej Ziemi Gliwickiej
Przewodniczący zgromadzenia: Paweł Garczorz


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inka



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sro Lut 24, 2016 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy tym pochylaniu się nad wyklętymi oby wam dysk nie wypadł.Nie zapominajcie kim oni naprawdę w większości byli i Co walczyli.
Synowie ziemian, inteligencja, szlachta
Walczyli o Polskę ale nie jaką taką tylko o SWOJĄ. O II Rzeczpospolitą
Gdzie żyli jako wybrańcy z dostępem a czasem nawet z wyłącznością na studia, kler, politykę i wszystko to co było nie dostępne dla chłopa i robotnika. Większość Polaków miała w zupie kto wyzwala i jaki po wojnie miał być ustrój Ważne a by się wojna skończyła i zaczęło normalne życie. Chłopakom z lasu raczej nie spodobało się aby ich ziemia miała być rozdana dla niepiśmiennych No i walczyli po lasach aby wrócił ustrój z przed wojny
Ładnie to posumował Andrzej Talar: Gdyby nie tak opluwany przez was socjalizm to dalej bym u księdza pasał gęsi a tak to jestem inżynierem i robię auta dla mas. Oczywiście teraz wiemy że socjalizm jest be ale wtedy w 45 r dobrze się stało że Wszyscy(poza wyklętymi) wzięli się do roboty i jakoś jednak pobudowaliśmy ten zniszczony kraj. Teraz możecie mnie poopluwać a ja jednak wiem że za jakieś 50 lata historia przyzna rację że wyklęci tak naprawdę walczyli za SIEBIE i dla SIEBIE To nie patryjotym ale egoizm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Sro Lut 24, 2016 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajmy. W żadnym kraju europejskim nikt księdzu gęsi nie pasie, a te których ominęły "dobrodziejstwa" komunizmu są dziś znacznie bogatsze od Polski.
_________________
“Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny, że wygrał"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam nagradzany reportaż „Wciąż ich widzę” o wsi Zaleszany, jednej z 5 na Podlasiu, które bandyta „Bury” spacyfikował i spalił. Ludzie pamiętają i wiedzą trochę więcej. Dochodzenie IPN potwierdziło zbrodniczą działalność Rajsa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 73

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja polecam Łuny w bieszczadach
Oczywiście kupa przesady i propagandy Ale to kiedyś właśnie ktoś z AKowców powiedział,że w powieści jest tylko połowa prawdy. Jezu aż połowa!
Jeśli tylko 10% było by prawdy to nawet w tych 10 procentach widać jakimi potworami byli wyklęci.
Naprawdę mam nadzieję, że społeczeństwo całkiem nie dostanie kota i nie zaczną z morderców i bandytów robić świętych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inka napisał:
A ja polecam Łuny w bieszczadach
Oczywiście kupa przesady i propagandy Ale to kiedyś właśnie ktoś z AKowców powiedział,że w powieści jest tylko połowa prawdy. Jezu aż połowa!
Jeśli tylko 10% było by prawdy to nawet w tych 10 procentach widać jakimi potworami byli wyklęci.
Naprawdę mam nadzieję, że społeczeństwo całkiem nie dostanie kota i nie zaczną z morderców i bandytów robić świętych

A ja nie polecam. Propagandowa powieść przełomu lat 50/60 XX wieku. Radzę trochę poczytać o podziemiu niepodległościowym. Może być nawet wikipedia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_%C5%BBubryd
Na plakacie są zdjęcia jak to nazwała moja przedmówczyni potworów m.in. Witolda Pileckiego oraz nomen omen Danuty Siedzikówny ps. "Inka" ! Mogę tylko powiedzieć. Cześć Ich pamięci.
A tak na marginesie homo sovieticus ma się w naszym pięknym kraju dobrze.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Homo sovieticus trzyma się nieźle, ale nie wiem, czy akurat da się taką łatkę przyczepić mieszkańcom kilku zakątków kraju (i terenów, które przed 70 laty stały się, niestety, zagranicą), gdzie "żołnierze wyklęci" wspominani są raczej jako "żołnierze przeklęci"... Patrząc na groby bliskich, nie myślą o dobrodziejstwach socjalizmu. Wspominają tych, których sąsiedzi zatłukli. Niekoniecznie ze szlachetnych (czytaj: patriotycznych) pobudek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 73

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz Rotmistrz Pilecki?
Dobry przykład o czym pisałam wcześniej
Szlachcic który nie mógł się pogodzić że jego hektary mają być podzielone dla ludu.
Poza tym nieźle wkręcił niektórych z tym niby przedostaniem się do Oświęcimia Po prostu dał się złapać z broną i za to Go wsadzili. Gdyby na przesłuchaniach nie wyszło że bardziej nienawidzi Iwana od Hansa to czapa A tak to obóz. Za posiadanie broni podczas okupacji wyrok mógł być tylko jeden Rozstrzelanie a nie obóz
Proszę mnie nie przekonywać do patryjotyzmu Pana Kapitana. Walczył o SWOJE i SWOJĄ ojczyznę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inka napisał:
Mówisz Rotmistrz Pilecki?
Dobry przykład o czym pisałam wcześniej
Szlachcic który nie mógł się pogodzić że jego hektary mają być podzielone dla ludu.
Poza tym nieźle wkręcił niektórych z tym niby przedostaniem się do Oświęcimia Po prostu dał się złapać z broną i za to Go wsadzili. Gdyby na przesłuchaniach nie wyszło że bardziej nienawidzi Iwana od Hansa to czapa A tak to obóz. Za posiadanie broni podczas okupacji wyrok mógł być tylko jeden Rozstrzelanie a nie obóz
Proszę mnie nie przekonywać do patryjotyzmu Pana Kapitana. Walczył o SWOJE i SWOJĄ ojczyznę


Zoom nie usprawiedliwiam przypadków zwykłego bandytyzmu ale to nie powinno zaciemniać obrazu tragicznych losów Polaków zaangażowanych w podziemie niepodległościowe. A co do zagranicy chciałbym doczekać czasów kiedy ludobójstwo dokonane na Polakach przez OUN - UPA zostanie w końcu oficjalnie potępione.
Dla Inki z dedykacją:
https://www.youtube.com/watch?v=wvDg7UftJw8
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlo77



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 65

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczna większość osób wypowiadających się oczernia i tworzy pomówienia w kierunku tych walecznych polskich bohaterów. Jest to rzeczą niedopuszczalną. Dziwne, że administrator forum pozwala, by takie nagonki miały miejsce. Jak nie znacie historii to polecam w ogóle nie wypowiadać się w tym temacie. Jeśli ktoś jest tak zaciemniony innym zdaniem polecam, aby miał szacunek to tych ludzi i pewne słowa zachował dla siebie.

Na niedzielne uroczystości, które zostaną odprawione w Knurowie 28 lutego zostali zaproszeni m.in. Prezydent Miasta Knurowa wraz z zastępcami oraz wszyscy Radni Miejscy z naszego miasta.


PLAN UROCZYSTOŚCI:

11:30 - w kościele pw. Świętych Cyryla i Metodego w Knurowie będzie odprawiona msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych.
ok. 12:30 - uroczysty przemarsz wraz ze uczniami szkoły mundurowej oraz Orkiestry Dętej KWK Knurów pod pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej.
ok. 12:45 - odśpiewanie Hymnu Polski oraz Apel Poległych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inka



Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 73

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skończyłam historie na Uniwersytecie Piastowskim w Opolu Więc coś tam coś tam wiem.
Poza tym szacunek mam i raczej ważę słowa. Na wojnie zawsze giną ludzie to jest zrozumiałe. Ale po wojnie? i cywile?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Nie Lut 28, 2016 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inka napisał:
Skończyłam historie na Uniwersytecie Piastowskim w Opolu Więc coś tam coś tam wiem.
Poza tym szacunek mam i raczej ważę słowa. Na wojnie zawsze giną ludzie to jest zrozumiałe. Ale po wojnie? i cywile?


No tak - bo po wojnie oczywiście byliśmy wolnym krajem.. Po 45r można było "normalnie żyć"? Absolwentka historii powiadasz? Nie ośmieszaj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 800

PostWysłany: Nie Lut 28, 2016 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu sądzi, że ostatnie 25 late też nie żyliśmy w "wolnym kraju" i nie można było "normalnie żyć". To usprawiedliwiałoby śmierć cywilów?
_________________
“Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny, że wygrał"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka