Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wyłączyć ogrzewanie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Sob Paź 17, 2015 11:52 pm    Temat postu: Re: ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Bzdury piszesz- taką teorię przedstawiają nam w Spółdzielniach , bo ta naprawdę Zarząd Spółdzielni nie jest zainteresowany oszczędnościami na C.O.To co mieszkańcy bloków, gdzie nie ma centralnego z sieci- też powinni egzekwować od sąsiada mniej grzejącego - opłaty za większe grzanie tego drugiego.Każdy powinien mieć,możliwość grzania w takim stopniu jak mu _wygodnie i przyjemnie. I powinien za swoje płacić.Ktoś- kto nie grzeje kaloryferami w mieszkaniu-powinien jedynie ponosić koszt opłat stałych narzucanych przez PEC.
Na jakiej podstawie twierdzisz ,że za moje ogrzewanie płacą sąsiedzi?
Za zeszły sezon miałam tylko 300 zł zwrotu, a niektórzy sąsiedzi 1000 zł.
Więc kto tu za kogo płaci? Ja mam wszystkie kaloryfery opomiarowane.


Magicznym terminem w przypadku CO jest "zamówiona moc cieplna" - tutaj masz taryfę PEC na 2015:

https://www.pecjastrzebie.pl/fileadmin/user_files/taryfa/taryfa_15_2015.pdf

Ciekawy jestem czy wiesz do której grupy taryfowej należysz, za co płacisz i dlaczego właśnie tyle? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Nie Paź 18, 2015 10:33 am    Temat postu: ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

Taryfy są jakie są.Dopóki na naszym terenie nie pojawi się konkurencja to raczej nie zmaleją. Źle się stało ,że został zlikwidowany PEC ten niedaleko
kościoła MBCZ- wtedy " grzanie byłoby, bliżej naszych największych osiedli
- straty byłyby mniejsze.Ale ja nie o tym chcę powiedzieć.Zużycie ciepła na naszych rozliczeniach jest przez kilka już lat, mniej więcej na tym samym poziomie, a zimy przecież są coraz cieplejsze, bloki mamy obłożone coraz to grubszym styropianem,okna w klatkach, piwnicach powymieniane,stropy ocieplone.Za to wszystko słono płacimy składką na fundusz remontowy.
I po co to wszystko- co z tego mamy- żadnych korzyści w opłatach za C.O.
Ciepło, przez niektórych lokatorów jest marnowane, a płacimy za to wszyscy- za to ciepło w klatkach schodowych- płacimy wszyscy( każdy blok jest rozliczany osobno).Dlatego w jednym bloku koszt jednostki rozliczeniowej może wynosić 0,60 zł a w jednym 2 złote( u mnie 1,90zł).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Nie Paź 18, 2015 12:59 pm    Temat postu: Re: ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

zarag napisał:
Taryfy są jakie są.Dopóki na naszym terenie nie pojawi się konkurencja to raczej nie zmaleją. Źle się stało ,że został zlikwidowany PEC ten niedaleko
kościoła MBCZ- wtedy " grzanie byłoby, bliżej naszych największych osiedli
- straty byłyby mniejsze.Ale ja nie o tym chcę powiedzieć.Zużycie ciepła na naszych rozliczeniach jest przez kilka już lat, mniej więcej na tym samym poziomie, a zimy przecież są coraz cieplejsze, bloki mamy obłożone coraz to grubszym styropianem,okna w klatkach, piwnicach powymieniane,stropy ocieplone.Za to wszystko słono płacimy składką na fundusz remontowy.
I po co to wszystko- co z tego mamy- żadnych korzyści w opłatach za C.O.
Ciepło, przez niektórych lokatorów jest marnowane, a płacimy za to wszyscy- za to ciepło w klatkach schodowych- płacimy wszyscy( każdy blok jest rozliczany osobno).Dlatego w jednym bloku koszt jednostki rozliczeniowej może wynosić 0,60 zł a w jednym 2 złote( u mnie 1,90zł).


No właśnie Ty cały czas sugerujesz że te straty generowane są po stronie odbiorcy ale zauważ, że w nowo budowanych blokach gdzie zastosowana technologia jest dużo bardziej energooszczędna opłaty wcale nie są niższe dla mieszkańców za ogrzewanie zakupione w PEC. Powodem jest po pierwsze zapewne to że właśnie większość strat powstaje na przesyle a po drugie zapewne fakt że umowy są tak skonstruowane że odbiorcy hurtowi za zamówioną moc cieplną na dany rok muszą zapłacić bez względu na faktyczne zużycie... To moje przypuszczenia - chętnie usłyszę jak to wygląda faktycznie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Nie Paź 18, 2015 7:34 pm    Temat postu: Ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ma sens dyskusja na temat taryf te sprawy reguluje prawo i nie wiem jak miałoby się to zmienić. Marzy mi się aby nasz ustawodawca zajął się licznymi kwestiami dotyczącymi Spółdzielni Mieszkaniowych, bo nasze Zarządy robią co chcą, wykazując się daleko idącą ignorancją wobec członków (będących ich pracodawcami). Regulaminy rozliczeń C.O. każda Spółdzielnia ma inne. Nasza promuje mieszkańców, którzy chcą mocno grzać, ale za to nie płacić. Ryczałty w łazienkach są liczone ze średniego zużycia pomieszczeń opomiarowanych, a jak wiadomo w łazienkach grzeje się 24h na dobę na "5". Przyczynia się też do dużego zużycia nadmierne grzanie w klatkach schodowych. Ja bym wolała to ciepło zużyć w pomieszczeniach opomiarowanych.
Tak, że kochani mieszkańcy bez podzielników w łazienkach pozakręcajcie kaloryfery w pozostałych pomieszczeniach, a odkręćcie na maksa w łazienkach i otwórzcie drzwi, albo nie - zróbcie salon w łazience, a łazienkę w salonie. I jeszcze odkręćcie kaloryfery w klatkach schodowych i otwórzcie drzwi do mieszkań.
Co do zużycia ciepła w moim bloku to za sezon 2012-2013 to 742 GJ, a 2013-2014 to 632 GJ. Tak, że nie widzę tu specjalnie by ta moc była dużo mniejsza - zważywszy, że zima była łagodna. Myślę, że moc zamawia się na podstawie zużycia za sezon poprzedni (ale mogę się mylić). Co do strat na przesyle zauważyłam, że coś tam robiono z izolacjami rur, ale na tym to się nie za bardzo nie znam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michcio265



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 132

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy sobie jedną rzecz. Podzielniki na kaloryferach to nie jest sposób pomiaru zużytego ciepła tylko szacunek. Jeżeli miałby być pomiar z prawdziwego zdarzenia to na każdym grzejniku powinien być licznik przepływu wody i wtedy możemy mówić o płaceniu za prawdziwe zużycie. Druga sprawa to temperatura wody w instalacji. Nie wiem jak w innych blokach ale na Jedności Narodowej woda w instalacji jest regulowana i sam fakt odkręcenia grzejnika nie oznacza wcale gorącego kaloryfera. Nie każde mieszkanie ma takie samo zapotrzebowanie na ciepło. Obecna sytuacja doprowadza do tego, że "strach" zostawić odkręcony kaloryfer na stałe bo naliczy się ileś-set jednostek, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka