Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakład pielęgnacyjno opiekuńczy Nadzieja w Szczygłowicach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natasza_intro



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 3

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2015 12:57 pm    Temat postu: Zakład pielęgnacyjno opiekuńczy Nadzieja w Szczygłowicach Odpowiedz z cytatem

Witam.
Szukam opinii o Zakład pielęgnacyjno opiekuńczy Nadzieja w Szczygłowicach. Ktoś coś słyszał? Pozytywy i negatywy? Będę wdzięczna za zabranie głosu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ulkowa



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja słyszałam b.dobre opinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarag



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 102

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie Nadzieja -Beznadzieja.
A tak poważnie to - to jest po prostu biznes.Mało personelu, a co za tym idzie , tylko podstawy opieki tzn . w miarę czyści pensjonariusze.Dużo osób tam przebywających oderwanych od rzeczywistości tj z demencją.
Zależy z jakimi problemami boryka się osoba mająca tam przebywać- jeżeli ma demencję- to w zasadzie jest jej to obojętne.Jeżeli chodzi- to będzie, sobie spacerować sama po korytarzu, świetlicy.Jak leży to większość dnia spędzi w łóżku( w okresie zimowym jak zapadnie zmrok- po ciemku).Na rehabilitację z prawdziwego zdarzenia nie ma co liczyć- brak odpowiedniego sprzętu i za mało rehabilitantów( by dodatkowo rehabilitować- z zewnątrz nikogo nie wpuszczą )
Osoby w miarę sprawne fizycznie i umysłowo czują się tam jak w więzieniu.
Pokoje są ciasne, jedzenie marne, nad odzieżą pacjentów nie panują.
Każdy po praniu odzieży, otrzyma coś nieswojego , mimo że odzież jest oznaczona.Na stronie internetowej piszą o terapii zajęciowej, a takowej nie ma.Są na pewno lepsze ośrodki , ale droższe np" Malwa" w Ornontowicach- tam pensjonariusze nawet na wycieczki jeżdżą.
Moją bliska osoba tam przebywa, ale nie mam innego wyjścia- pracuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wujek Władek



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 78

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat tego ośrodka słyszałem na pewno lepsze opinie niż od ośrodka Caritasu przy ul. Szpitalnej, w którym miałem akurat bliską osobę i mogłem osobiście ocenić ten obiekt. Z Caritasu na pewno odradzam, zresztą osoba, która tam leżała z moich bliskich również nie była zadowolona z tamtejszego pobytu. Bardzo dobre opinie coraz częściej słyszę z ośrodka w Rybniku-Północ, który mieści się przy ul. Żużlowej (obok stadionu). Tam słyszałem, że jest naprawdę czysto, obok jest piękny park, często zapraszani są muzycy, który swoimi występami urozmaicają czas osobom, które się tam znajdują. Osoby, które tam pracują są bardzo staranne i dobrze zajmują się swoimi obowiązkami. Cena również jest przystępna, bo wynosi 70% emerytury osoby, która chce się tam znaleźć. Jest to znacznie taniej chociażby do nowego ośrodka, który powstał przy ul. Dworcowej, w którym nie dysponuje chociażby żadnym parkiem czy skwerem, który uważam, że jest priorytetem dla starszej osoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka