Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Społeczny Komitet poparcia dla Referendum ws. JOW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

propagande to uprawia tu jeden i drugi, pracujemy za najniższą krajową ,jesteśmy biedni bla bla bla albo jest super rozwijamy się gospodarczo na mega wysokim poziomie a prawda jest taka , że racje mają tu wszyscy jest bieda i jest wysoki poziom życia w Polsce a najwięcej jest średniego poziomu jak w każdym kraju najważniejsze ze nie cofamy sie wstecz tak jak ruskie ale szukac zmian i poprawy jak najbardziej trzeba moze JOW-y są jakims rozwiązaniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
opson napisał:
horrrnet napisał:

Pisałeś wcześniej
"Autostrady zbudowane 3 razy drożej niż Niemieckie. Mniej więcej 50% daje budżet a 50% unia. Dostajemy z UE więcej niż wpłacamy a o ile więcej? Z każdego euro 87 centów wraca do eu. Realnie za autostrady więc płacimy jakies 93% a unia 7%.
Jak doszedłes do tych 93 i 7 %?


No więc?Skąd te 93 i 7%?
Znasz kalkulacje ile Polska zyskuje ?

A ty znasz ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje założyć osobny temat do jałowej przepychanki, bo sam temat jest o JOW, a już wystarczająco daleko od tego odbiegliśmy. Ja w tym stworzonym temacie od dziś wypowiadam się tylko an temat JOW.

Chętnych zapraszam w pierwszej kolejności pod link.

https://ruchjow.pl/?url=%2Faction%2Freferral%3Aokq2OO9-CyvBDw

Zakładamy tam konto i zapraszamy jak najwięcej znajomych.

Spamowania, każdego znajomego nie polecam.
Zamieszczenie wpisu z linkiem na FB jest chyba dobrym pomysłem.

Po stworzeniu konta, można tam np zamawiać broszury informacyjne. Ja w tamtym tygodniu zamawiałem ich większą ilość, ale z braku środków finansowych sztab nie jest w stanie zapewnić ich wystarczającą ilość na tą chwilę.

To jest link do kilku stronicowej broszury.

http://przeklej.org/file/eoMkT4/Broszura.Jow.2.pdf

Można poczytać. Jeżeli ktoś ma możliwość drukowania w większej ilości broszurek to proszę o info.

Będzie też skrócona wersja, ale na tą chwilę jeszcze jej nie otrzymałem.
Ja postaram się wydrukować w przyszłym tygodniu tyle ile będę mógł.

Oto oficjalna odpowiedz od głównego koordynatora komitetów.

Moi Drodzy!
Podsyłam formularz zgłoszeniowy (zgłoszeniowy, a nie rejestracyjny)
proszę wypełnić, wklepać w komputer i wysłać mi wersje word'owska
(edytowalną) Ja to przecież muszę sklejać, kopiować itd. Nie wysyłajcie
mi skanów, pdf, zdjęc - Błagam!)
Ci co już wysłali skan, proszę przepisać i wysłać word'a.
Ja sam (nie mam sekretarki) "obrabiam teraz cała Polskę).
Podsyłam tez broszurę JOW - jakby kto nie dostał, to pierwszy materiał,
żebyście już robili akcje edukacyjną. Na razie przeszkolcie aktywistów
czyli wasz krąg.
Serdeczności
Janusz Sanocki

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie chętnych do Janusza Sanockiego.
Proszę więc osoby zainteresowane o dane takie jak Imię Nazwisko, adres, telefon, mail oczywiście nie tutaj tylko w prywatnej wiadomości. Roześlę zresztą za chwilę zapytanie o te dane.

Co do spotkania.
Mam trochę spraw prywatnych do załatwienia, więc nie zdążę załatwić zgody sąsiadów (nigdy nie da się spotkać wszystkich w domu, więc potrzebuje kilku wizyt), a nie chciałbym robić czegoś na hurra stąd na tą chwilę musicie poczekać.
Jak najbardziej możemy spotkać się porozmawiać w miejscu publicznym np. w dniu jutrzejszym. Ja proponuje godziny do południowe lub 18.00 +
jutro prawie dzień dziecka stąd, pomiędzy tymi godzinami wolałbym się zająć rodziną.

Zachęcam do dołączenia do oficjalnej grupy Śląskiej.

https://www.facebook.com/KomitetReferendalnyJOWSlaskie?fref=ts

Lokalna grupa zapewne też niedługo powstanie.

To mój profil na FB osoby zainteresowane proszę o wysłanie mi zaproszenia.

https://www.facebook.com/opaczynski

Zacznijmy od zbierania znajomych zainteresowanych i kampanię informacyjną, bo to jest główny cel. Na początek sami poczytajmy o tym czym jest JOW, aby móc swobodnie dyskutować i obalać mity.

P.S
Bardzo mile widziane pomysły, gdzie można jeszcze promować naszą idee medialnie. Na tą chwilę Knurowskie portale informacyjnie są średnio zainteresowane. Jeżeli są jakieś Knurowskie fora zrzeszające np grupy motocyklistów, kibiców, rodziców itp itd to poproszę o adresy. Zwrócę się z zapytaniem czy nie mają nic przeciwko promowaniu komitetu u nich.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł Opaczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
horrrnet napisał:
Jesli podajesz dane np. ile centów z 1 euro wraca do EU (??? my jesteśmy EU) to podawaj źródło danych. sorry ale na słowo to nie wierzę.
25 lat temu byliśmy praktycznie pozbawieni jakiegokolwiek własnego kapitału. W jaki sposób chciałbyś budowac gospodarkę w oparciu o polski kapitał, którego nie było? Tak więc ten argument to czysty populizm. Szlochy nad sprywatyzowanym majątkiem śmieszą mnie. Jak chcesz nacjonalizować, to powiedz skąd czerpiesz wzorce.
Zdanie
"Bezrobocie to 11.2% co daje 1,7 mln osób bez pracy. Jakby dodać 3 mln emigrantów to byłoby ile 20-25%? Nie chce mi sie liczyć. " dyskwalifikuje cie jako uczciwego dyskutanta. To kompletna bzdura. Na jakiej podstawie założyłeś, że wszyscy, którzy wyjechali, tworzyliby w Polsce armie bezrobotnych? Śmiechu warte. Propagandowa pisowska brednia.
Jesli piszesz o zadłużeniu Polski to odnieś to do zadłużenia innych krajów. Bez tego, to zwykła antyrzadowa agitka.
Dodam jeszcze jedno na temat jednej z popularniejszych, bzdurnych manipulacji opozycji. Chodzi o wzrost pracowników zarabiających minimalna krajową. Otóz ta minimalna znacznie wzrosła i dziś jest wyższa niz np. na Wegrzech, Czechach czy Słowacji ( co nie przezkadza wam sie mazać jaka ona niska). Jesli podnosimy płace minimalną to automatycznie wzrasta liczba ludzi tę minimalna płace zarabiających. Tak więc podniesienie płac ( sukces) w interpretacji pisowskich i innych manipulatorów staje się wzrostem liczby osób zarabiajacyh "zaledwie" płacę minimalną (porażka). Podnieżmy płace minimalną do 10 000 miesięcznie i okaże się, że 99% ludzi zarabia "tylko" płace minimalną, a to przeciez skandal i wieeeelkie zubozenie społeczeństwa. Mdli mnie od tych wszystkich manipulacji. Podałem konkretne argumenty. Mamy wzrost większy niz inni , rozwarstwienie dochodów nie wzrasta i nie odbiega od wskaźników w innych krajach. To FAKT i najbardziej obiektywna miara naszego sukcesu.


Proszę:
http://eska.salon24.pl/485868,blagam-niech-ktos-znajdzie-bledy-w-moich-wyliczeniach

http://www.wykop.pl/link/1283865/z-1-wydanego-w-polsce-0-89-wraca-do-niemiec/

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7847451,Ile_unijnej_pomocy_wraca_do_krajow_Unii_Europejskiej_.html

https://marucha.wordpress.com/2010/09/28/z-kazdego-euro-dotacji-ue-niemcy-odzyskuja-85-centow/

http://www.wprost.pl/ar/317666/Z-kazdego-euro-wplaconego-do-Polski-Niemcy-odzyskuja-86-eurocentow/

Wymieniać dalej czy wystarczy? Jak mówiłem google nie boli.

Ja nie wiem o czym ty do mnie mówisz. 25 lat temu mieliśmy gospodarkę, która produkowała stal, pociągi, węgiel, statki, żywność, tekstylia itp. Po pierwszym strzale transformacji, gdzie skurczyliśmy się byliśmy nazywanie tygrysem europy.
https://www.google.pl/search?q=wzrost+gospodarczy+polski+w+latach+90&espv=2&biw=1366&bih=643&tbm=isch&imgil=lnc275moy8fz9M%253A%253BLaAhAfZA-8wALM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fbiurose.sejm.gov.pl%25252Fteksty%25252Fr-120.htm&source=iu&pf=m&fir=lnc275moy8fz9M%253A%252CLaAhAfZA-8wALM%252C_&usg=__nprCfpnw3VKgsQjnHKBtEt4E-gE%3D&dpr=1&ved=0CCkQyjc&ei=7q5oVfv3PKvXywOc3oII#imgrc=lnc275moy8fz9M%253A%3BLaAhAfZA-8wALM%3Bhttp%253A%252F%252Fbiurose.sejm.gov.pl%252Fteksty%252F1xa.gif%3Bhttp%253A%252F%252Fbiurose.sejm.gov.pl%252Fteksty%252Fr-120.htm%3B366%3B318

Balcerowicz schładzał gospodarkę, bo robiliśmy się zbyt dużym konkurentem dla EU. To suche fakty 0 gdybania.
Nacjonalizować? Ja użyłem takiego słowa? Kolego lecisz propagandą i kłamstwem w tej chwili. Ja pisałem co mieliśmy i co zostało sprzedane, a nie o nacjonalizacji. Ty mi tu wciskasz kit o kapitale, a gospodarka sama się broniła doskonale do 2 ery Balcerowicza.
Nie założyłem, że wszyscy zostaną bez pracy dlatego liczba 20-25%.
Teraz mamy w Polsce 15.5 mln ludzie zdolnych do pracy. Jakby zostało te 3mln to byłoby nas 18mln odliczę 0.5mln na dzieci itp. Dodaj 1.7mln do 2.5 mln da ci to liczbę 4.2 mln. a to jakoś około 20%. Skoro ludzie wyjeżdżają bo pracy nie ma to jak śmiesz twierdzić, że jakby zostali to praca by była. Co to za logika?

A co mnie obchodzi zadłużenie innych krajów? Nie rozumiem tej logiki. Afganistan jest mniej zadłużony niż Polska i co to świadczy o tym, że żyje się tam lepiej? To, że inne kraje zadłużają się na umór prowadzi do... patrz Grecja, Argentyna, Islandia, Węgry sprzed Orbana. Dla mnie inni mogą mieć i trylion zadłużenia, a i tak nie uznam zadłużania się za coś pozytywnego. Całe szczęscie, że ktoś wpadł na pomysł abyśmy nie mogli przekroczyć 60% zadłużenia względem PKB, bo dziś pewnie byśmy mieli 150% jak Grecy i żarli szczaw.

Coś ty napisał o minimalnej? Czytam i nie wierze. Człowieku kim ty jesteś? Idz zarób 1250zł na rękę opłać rachunki i wyżyj za te pieniądze. Pokaż jak to robisz proszę Cie. Z tobą nie ma sensu dyskutować, bo ty po prostu jesteś oderwany od rzeczywistości. Śmiesz twierdzić, że minimalna krajowa to godna płaca? Co roku więcej podwyżek opłat dostaję niż żona wzrostu poziomu płacy minimalnej.
Ja przypuszczam, że ty jesteś zwykłym lemingiem PO , który wciska ludziom na około, że żyje się Nam żle bo za grubo kromkę chleba gó..em smarujemy. Manipulujesz słowami i tabelkami tak, aby było dobrze i śmiesz bezczelnie wciskać kit o zielonej wyspie jak TUSK.
Tekst o minimalnej krajowej pokazuje jak bardzo nie masz pojęcia o czym piszesz.
Podam przykład. Jestem członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej, a więc posłużę się typowym przykładem dla jednej osoby.
Mieszkanie własnościowe ok 40m2. Czynsz z ogrzewaniem, wywozem odpadów, 5m3 wody, opłatami za wpólne utrzymanie nieruchomości.
350zł
Fundusz remontowy
90zł
Prąd 50 zł
Gaz 30 zł
Daje 520 zł

Odejmij od minimalnej 1240zł = 720 zł
Tyle zostaje na wszystko osobie na cały miesiąc.
To daje 24 zł na dzień.
Nawet nie będę wyliczał ubioru, płatnej telewizji, rachunku za telefon, rachunku za internet, biletu na autobus czy kosztów paliwa itp.
Przyjmijmy, że w 21 wieku człowiek może, żyć bez telewizji, telefonu internetu i tyrać wszędzie z buta oraz ubierać się w ciucholandzie.
Tylko problem jest taki to nie życie to wegetacja.
Chwilowo myślałem, że jesteś człowiekiem, który nie dostrzega niektórych prawd, ale ja widzę, że ty jesteś bezczelnym typem, który manipuluje wszystkim na około, aby zaklinać rzeczywistość. Jesteś zwykłym propagandystą.


Zanim ktoś się pcha do polityki ... to może warto skończyć kurs czytania ze zrozumieniem.

I przestać manipulować faktami.

Piszesz, że realnie Unia dopłaca TYLKO 7% do autostrad ?
Dopłaca znacznie więcej ! Co widać i można wyczytać w wielu oficjalnych źródłach.

W Twoim źródło jest wyraźnie napisane:
Analizy zamówione przez nas wspólnie z polskimi władzami pokazują, że z 1 euro wydanego przez Niemcy w Polsce w ramach polityki strukturalnej 89 eurocentów wróci do Niemiec w postaci zamówień dla niemieckich firm. Wywiad z komisarzem UE ds. polityki regionalnej.

Tylko nie wiem czy rozumiesz co to znaczy ?
To, że cent wraca w formie zamówień nie zmienia faktu, że 50% dostaliśmy od Unii. Dalej są to pieniądze, które dostaliśmy i nie wykładamy ze swojej kieszeni !

Więc nie mieszaj ludziom w głowie.
Bo to jest manipulacja faktami !

Już widzę, że masz politykę we krwi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
horrrnet napisał:
opson napisał:
horrrnet napisał:

Pisałeś wcześniej
"Autostrady zbudowane 3 razy drożej niż Niemieckie. Mniej więcej 50% daje budżet a 50% unia. Dostajemy z UE więcej niż wpłacamy a o ile więcej? Z każdego euro 87 centów wraca do eu. Realnie za autostrady więc płacimy jakies 93% a unia 7%.
Jak doszedłes do tych 93 i 7 %?


No więc?Skąd te 93 i 7%?
Znasz kalkulacje ile Polska zyskuje ?

A ty znasz ?


Widzę posiadają:
Opson - z braku zrozumienia przytaczanego źródła
Horrrnet - zapewne z sieci gdzie jest masa wiarygodnych publikacji - łatwo jest znaleźć bilans korzyści / Unia / Polska /

Jesteśmy na ogromnym plusie i pisanie o 7% jest typową prostacką bezczelną propagandą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pytam_sie



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 1151
Skąd: pochodzą purupeny brazylijskie ?

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ahaaa i też nie jestem bardzo zadowolony z tego jak jest w Polsce.

Ale POMIMO wszystko mam świadomość tego, że dzisiaj jest znacznie lepiej niż kiedyś.

Narzekamy na płacę minimalną itd.
Ona z czegoś wynika.

Może niech każdy zastanowi się czy żyje w 100% uczciwie.
Czy nie oszukuje w pracy, przy rozliczeniach itd.

Wystarczy zobaczyć na statystyki dot. szarej strefy.
To są realne mld, które tracimy.

Niech każdy zacznie od siebie - uczciwie żyć, nie kombinować i efekty przyjdą szybciej niż nam się wydaje.

Inicjatywa opson jest fajna i w sumie popieram... tylko niech nie będzie ona oparta na manipulowaniu faktami itd.

Wszystkim miłego dnia życzę !
Niezależnie od poglądów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:
Ahaaa i też nie jestem bardzo zadowolony z tego jak jest w Polsce.

Ale POMIMO wszystko mam świadomość tego, że dzisiaj jest znacznie lepiej niż kiedyś.

Narzekamy na płacę minimalną itd.
Ona z czegoś wynika.

Może niech każdy zastanowi się czy żyje w 100% uczciwie.
Czy nie oszukuje w pracy, przy rozliczeniach itd.

Wystarczy zobaczyć na statystyki dot. szarej strefy.
To są realne mld, które tracimy.

Niech każdy zacznie od siebie - uczciwie żyć, nie kombinować i efekty przyjdą szybciej niż nam się wydaje.

Inicjatywa opson jest fajna i w sumie popieram... tylko niech nie będzie ona oparta na manipulowaniu faktami itd.

Wszystkim miłego dnia życzę !
Niezależnie od poglądów Smile


Uczciwość nie popłaca .
Jeśli będziemy życ uczciwie to będzie gorzej. Bo będą nas jeszcze bardziej wyzyskiwać. Tak... Polacy są chiniolami w europie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://nibylandia24.wordpress.com/2015/02/27/unia-dala-unia-na-to-dala-2/

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie co jest czyją manipulacja. Dodawanie wszystkich realnych kosztów czy oparciu się na matematyce dostajemy 5 dajemy 2 to jesteśmy 3 do przodu. Niestety prawda leży gdzieś pośrodku. Możemy przeciągać line w jedną czy drugą stronę i obie strony nazwać manipulatorami a jakże tylko dopuki nie uświadomimy realnych kosztów będziemy żyć w letargu. Polska zrobiła skok cywilizacyjny w porównaniu do tego co było 30 lat temu ale jakim kosztem. Kosztem wyprzedzania i wygaszenia naszej gospodarki narodowej i kosztem długu publicznego rzedu 850 mld, a nie jest w tym ujęty dług samorządowy. Śmiem twierdzić ze każdy z nas mógłby rządzić tym krajem i bylibiśmy conajmniej w tym samym miejscu.
Apeluje jeszcze raz rozmawiajmy o JOW a romowy takie jak te przenieśmy do osobnego tematu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam_sie napisał:


I przestać manipulować faktami.

Piszesz, że realnie Unia dopłaca TYLKO 7% do autostrad ?
Dopłaca znacznie więcej ! Co widać i można wyczytać w wielu oficjalnych źródłach.

W Twoim źródło jest wyraźnie napisane:
Analizy zamówione przez nas wspólnie z polskimi władzami pokazują, że z 1 euro wydanego przez Niemcy w Polsce w ramach polityki strukturalnej 89 eurocentów wróci do Niemiec w postaci zamówień dla niemieckich firm. Wywiad z komisarzem UE ds. polityki regionalnej.

Tylko nie wiem czy rozumiesz co to znaczy ?
To, że cent wraca w formie zamówień nie zmienia faktu, że 50% dostaliśmy od Unii. Dalej są to pieniądze, które dostaliśmy i nie wykładamy ze swojej kieszeni !

Więc nie mieszaj ludziom w głowie.
Bo to jest manipulacja faktami !

Już widzę, że masz politykę we krwi...



I tacy ludzie chcą się za polityke brać.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
https://nibylandia24.wordpress.com/2015/02/27/unia-dala-unia-na-to-dala-2/

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie co jest czyją manipulacja. Dodawanie wszystkich realnych kosztów czy oparciu się na matematyce dostajemy 5 dajemy 2 to jesteśmy 3 do przodu. Niestety prawda leży gdzieś pośrodku. Możemy przeciągać line w jedną czy drugą stronę i obie strony nazwać manipulatorami a jakże tylko dopuki nie uświadomimy realnych kosztów będziemy żyć w letargu. Polska zrobiła skok cywilizacyjny w porównaniu do tego co było 30 lat temu ale jakim kosztem. Kosztem wyprzedzania i wygaszenia naszej gospodarki narodowej i kosztem długu publicznego rzedu 850 mld, a nie jest w tym ujęty dług samorządowy. Śmiem twierdzić ze każdy z nas mógłby rządzić tym krajem i bylibiśmy conajmniej w tym samym miejscu.
Apeluje jeszcze raz rozmawiajmy o JOW a romowy takie jak te przenieśmy do osobnego tematu.

Pozdrawiam


Nawtykałes bzdur, a teraz na remis chcesz iść? Dowiemy sie skąd te 93 i 7%? To chociaz przyznaj, że sie rabnąłeś, a nie skłamałes.

Bawią mnie te wszystkie internetowe media z mottem dotyczącym podobno manipulatorskiego charakteru wszystkich mediów oprócz ich samych. I łykaja to ludzi naiwni myslący, że wszyscy daja sie manipulować, równiez oprócz nich samych. Najgorsze jednak jest, że ci wsszyscy "bezkompromisowi obrońcy prawdy" sami cynicznie manipulują - z toba włacznie.
No ale przyjrzyjmy sie tej pseudoanalizie, do której link wkleiłes.


No więc po pierwsze nie wiadomo za bardzo, o ile czegoś nie przeoczyłem, skąd te dane. Autor liczy na zaufanie , którym go obdarzymy? Po drugie, takie koszty jak biurokracji to dodatkowe miejsca pracy urzedników, którzy zarobione pieniądze wydadzą w Polsce i odporowadzą od nich podatki a sami nie beda pobierali zasiłku dla bezrobotnych. Wpisanie więc tej liczby w nasze koszty jest conajmniej kontrowersyjne. Ale to pikus. Autor w koszty wpisuje "współfinansowanie ze środków publicznych". Czyli jesli budujemy w Knurowie drogę i dostajemy z UE powiedzmy 10 mln euro a dokładamy swoje 15 mln, to nie licząc pozostałych kosztów wychodzi, że straciliśmy 5 mln. Naprawde jesteś tak naiwny, że nie widzisz tu manipulacji? Zbudowaliśmy w Knurowie drogę wartą 25 mln euro a zapłaciliśmy za nia tylko 15 mln i twierdzisz, że na tym straciliśmy 5 mln???
Weź sie chłopie na macanie kur a nie za politykę. Dobra rada.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kolego 97% wzięło się właśnie z wliczanie wszystkich kosztów także tych ukrytych. Pamiętajmy, że wpłacamy także do unijnej kasy więc część dotacji którą dostajemy z jakiegoś funduszu jest naszymi pieniędzmi, które zataczają kółko Warszawa-Bruksela-Warszawa. Stąd z tych 50% co najmniej 1/3 i tak jest naszym wkładem. A więc już na starcie to nie jest 50-50 tylko 67-33%. Do tego dochodzą wszystkie konsorcja wygrywające przetargi nie posiadające nawet łopaty i zatrudniające podwykonawców za grosze od brudnej roboty. Oczywiście mogę ci rozbijać te pozostałe 33% na składniki, ale i tak mi powiesz, że żródło którym się podpieram kłamie, więc i po co. W zależności ile składowych weźmiemy pod uwagę tak możemy policzyć sobie ile pieniędzy z tych dotacji zostanie w naszym budżecie czy u Naszych pracowników.

Najważniejsze. Od pierwszego posta tutaj zaznaczałem, że do polityki to ja się pchać nie chce. W innym pisałem też, że zapewne są ludzie bardziej się do tego nadający niż moja skromna osoba, a więc nie zgadzam się na wciskanie mi łątki jakobym pchał się do polityki.
Poglądy, które tu przedstawiam są moim subiektywnym zdaniem popartym takimi czy innymi danymi. Media publiczne pokazały jak bardzo można im ufać ostatnimi czasy, więc ja osobiście jestem w stanie obdarzyć większym zaufaniem ludzi pokazujących inne dane niż te oficjalne. Na niezależnych portalach internetowych jakoś nie słychać, aby masowo ktoś pomawiał ludzi piszących artykuły o kłamstwo. Nierzadko są to doktorzy ekonomi, politolodzy, profesorowie prawa itp itd którzy nie zgadzają się z tym co wciskane jest na co dzień.
Ja nie mam aspiracji startowania do sejmu czy senatu, a tylko próbuje tworzyć komitet wsparcia inicjatywy społecznej.
Można się ze mną zgadzać lub nie, ale zaznaczam że temat został stworzony przede wszystkim do dyskusji o JOW, a dawno umarł między innymi o spór jak teraz wygląda Nasz kraj. Oczywiście biorę na siebie część winy, bo dawno mogłem po prostu nie odpisywać, tylko drażni mnie zaklinanie rzeczywistości. Można i mi to zarzucić, a jakże tylko moim celem było pokazanie drugiej tej mroczniejszej strony medalu.
To nieudolność polityczna doprowadziła Nas do tego jak tutaj wygląda i do czego to prowadzi. Można widzieć świat przez różowe okulary, ale trzeba je czasem zdjąć i spojrzeć bardziej perspektywicznie i szeroko na kraj, a nie własne podwórko.
Jak widać brakuje ludzi, którzy są w stanie poświęcić swój czas dla idei, a zawsze znajdą się tacy którzy upraszczają wszystko.
Takim uproszczeniem jest przypinanie mi pakowania się w politykę, gdy tylko organizuję społeczny komitet mający na celu propagowanie idei JOW. Ma to na celu także skrzyknięcie grupy ludzi, którzy chcieliby przypilnować referendum, bo jak widać po incydentach nawet z Knurowa gdy w niejasnych okolicznościach odwołuje się członka Komisji obwodowej, raczej słabo ostatnimi laty wyglądają organizowane wybory.

Może ze swoimi poglądami nie jestem idealnym kandydatem na organizacje komitetu poparcia wg niektórych, ale przynajmniej coś próbuje robić, bo jak widać z ludźmi gotowymi działać jest słabo, a nawet bardzo słabo i potem mamy jak mamy.

Nie mam rozdmuchanego EGO, aby nie potrafić się przyznać do błędu ja najzwyklej w świecie mam swój pogląd którego bronie, bo mam do tego takie samo prawo jak i każdy inny. Nie lubię tylko jak zarzuca mi się kłamstwo lub dolepia łatkę. Mój obraz tego kraju jest taki jaki jest, bo zbudowałem go na szeregu doświadczeń życiowych, które niejednokrotnie przedstawiłem, a z którymi jakoś nikt nie dyskutował, bo tak naprawdę trudno z nimi dyskutować. Dyskusja rozgorzała tylko an tematy których postrzeganie zależy od punktu siedzenia.

W całej dyskusji najważniejszy jest JOW i ja do tego chcę wrócić, ale jak widać nie da się, bo pojawiają się ciągle posty zamazujące główny temat. Jak mówiłem o swoim postrzeganiu rzeczywistości możemy porozmawiać w innym temacie, albo na piwie. Ale apeluje wróćmy do tematu JOW, bo on w tej dyskusji jest najważniejszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
Nie kolego 97% wzięło się właśnie z wliczanie wszystkich kosztów także tych ukrytych. Pamiętajmy, że wpłacamy także do unijnej kasy więc część dotacji którą dostajemy z jakiegoś funduszu jest naszymi pieniędzmi, które zataczają kółko Warszawa-Bruksela-Warszawa. Stąd z tych 50% co najmniej 1/3 i tak jest naszym wkładem. A więc już na starcie to nie jest 50-50 tylko 67-33%. Do tego dochodzą wszystkie konsorcja wygrywające przetargi nie posiadające nawet łopaty i zatrudniające podwykonawców za grosze od brudnej roboty. Oczywiście mogę ci rozbijać te pozostałe 33% na składniki, ale i tak mi powiesz, że żródło którym się podpieram kłamie, więc i po co. W zależności ile składowych weźmiemy pod uwagę tak możemy policzyć sobie ile pieniędzy z tych dotacji zostanie w naszym budżecie czy u Naszych pracowników. .


Stek bredni! W zyciu bym nie poparł takiego manipulanta w polityce jak ty. Mnie nie interesują twoje pseudoeksperckie rozważania. Podaj mi konkretnie skąd wziąłes te liczby.Po tym co napisałes wiem, że teraz kłamiesz i próbujesz teraz ukryc swoja krzycząca ignorancję.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
opson napisał:
Nie kolego 97% wzięło się właśnie z wliczanie wszystkich kosztów także tych ukrytych. Pamiętajmy, że wpłacamy także do unijnej kasy więc część dotacji którą dostajemy z jakiegoś funduszu jest naszymi pieniędzmi, które zataczają kółko Warszawa-Bruksela-Warszawa. Stąd z tych 50% co najmniej 1/3 i tak jest naszym wkładem. A więc już na starcie to nie jest 50-50 tylko 67-33%. Do tego dochodzą wszystkie konsorcja wygrywające przetargi nie posiadające nawet łopaty i zatrudniające podwykonawców za grosze od brudnej roboty. Oczywiście mogę ci rozbijać te pozostałe 33% na składniki, ale i tak mi powiesz, że żródło którym się podpieram kłamie, więc i po co. W zależności ile składowych weźmiemy pod uwagę tak możemy policzyć sobie ile pieniędzy z tych dotacji zostanie w naszym budżecie czy u Naszych pracowników. .


Stek bredni! W zyciu bym nie poparł takiego manipulanta w polityce jak ty. Mnie nie interesują twoje pseudoeksperckie rozważania. Podaj mi konkretnie skąd wziąłes te liczby.Po tym co napisałes wiem, że teraz kłamiesz i próbujesz teraz ukryc swoja krzycząca ignorancję.

Czytałeś co napisałem ja o żadne polityczne poparcie nie zabiegam.
I przestań wreszcie krzyczeć i pienić się tylko napisz o swoim poglądzie na minimalną krajową, bo szczytem hipokryzji jest sapanie coraz bardziej agresywne w stosunku do mnie gdy przed chwilą jechałeś manipulacjami jak ktorych Tomcio Lis by sie nie powstydził. Zakończyłem dyskusje z tobą, po tym jak nie potrafiłeś się odnieść do tego co napisałem ponieżej, a tylko wycinasz kontekst jak od początku zreszta ja przynajmniej cytuje całe twoje wypowiedzi. Z tego twojego zdania można wnioskować, że zarzucasz mi kłamstwo jakoby Polska placiła też składkę do UE.
Obojętnie co już nie napiszesz nie mam zamiaru z Tobą dyskutować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy są chętni na jutrzejsze spotkanie twarzą w twarz w sprawie tworzenia Społecznego Komitetu.

Na tą chwilę w grę wchodzą godziny:
pomiędzy 10-13
po godz. 18

Miejsce do ustalenia.

Stan na tą chwilę:
2 osoby zainteresowane raczej godzinami do południowymi
3 osoby godziny obojętne, ale dopiero potwierdzą przybycie.

Czekamy na resztę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakikolwiek post nie o JOW-ach pójdzie do kosza.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka