Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Społeczny Komitet poparcia dla Referendum ws. JOW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepszą odmianą jest system z Australii Wink
http://ofensywawolnosci.pl/jow-w-australii-prawdpodobnie-najlepsza-forma-brytyjskiego-systemu/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lordvader



Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 23
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Moim zdaniem najlepszą odmianą jest system z Australii Wink
http://ofensywawolnosci.pl/jow-w-australii-prawdpodobnie-najlepsza-forma-brytyjskiego-systemu/

Co nie zmienia faktu że system ten jest oparty na JOW po prostu inaczej zalicza się głosy. I tutaj możemy również dyskutować nad różnymi systemami ordynacji większościowej które można by wprowadzić w Polsce. Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dokładnie ma wygladac reprezentowanie twoich interesów przez posła. Został wybrany w okręgu gdzie jest 100 000 wyborców. To czyje interesy ma reprezentować? Moje?Twoje? Wujka?Twojego szefa?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Jak dokładnie ma wygladac reprezentowanie twoich interesów przez posła. Został wybrany w okręgu gdzie jest 100 000 wyborców. To czyje interesy ma reprezentować? Moje?Twoje? Wujka?Twojego szefa?


Twój interes czyli obywatela. Jeżeli na Śląsku jest 200 fabryk korporacji nie płacących podatki to czas najwyższy, aby je zaczęli płacić tak jak przedsiębiorcy polscy. Interesem tego posła jest aby część tych podatków została w regionie. Jeżeli już Knurów ma niby strefę ekonomiczną to interesem posła jest, aby przedstawiać kandydatury tego miejsca jak rząd negocjuje z firmami np offsety. Z jednej strony to jest tak proste, ale z drugiej to tak trudne, bo przecież nikt jakoś tego nie robi. Moim, Twoim i każdego wyborcy interesem jest promowanie tego co mamy na miejscu. Można wyliczyć jeszcze dużo podobnych inicjatyw i nie trzeba ich nawet wymyślać wystarczy spojrzeć tam gdzie JOWy funkcjonują.



Polecam artykuł.

http://jow.pl/proporcjonalny-przekret-konstytucyjny/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opson napisał:
będziemy musieli wysłać żonę do pracy,

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad A cóż to za szowinistyczny bełkot. TY musisz wysłać żonę do pracy?????????????Żony są wolnymi ludźmi. Tak ludźmi mającymi wolna wolę i będą pracować lub nie BO TAK CHCĄ a nie dlatego że mąż je "wysłał do pracy".
Daaaaaaaaawno temu ujmą na dumie górnika była pracująca żona. Miała dbać o dom, gotować, rodzić dzieci, czekać na męża z obiadem. Chyba Ci się coś pozajączkowało chłopie.
Shame on you
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
opson napisał:
będziemy musieli wysłać żonę do pracy,

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad A cóż to za szowinistyczny bełkot. TY musisz wysłać żonę do pracy?????????????Żony są wolnymi ludźmi. Tak ludźmi mającymi wolna wolę i będą pracować lub nie BO TAK CHCĄ a nie dlatego że mąż je "wysłał do pracy".
Daaaaaaaaawno temu ujmą na dumie górnika była pracująca żona. Miała dbać o dom, gotować, rodzić dzieci, czekać na męża z obiadem. Chyba Ci się coś pozajączkowało chłopie.
Shame on you


Nie bawmy się w chwytanie za słówka. Moja żona chciałaby mieć jeszcze co najmniej jedno dziecko i zamiast pracować za 1750 brutto zająć się ich wychowaniem. Moja matka pracowała chociaż nie musiała w latach 80-tych, ale miała też możliwość zostania w domu i zajęcia się domem. Była to jej decyzja. Teraz takiego komfortu NIE MA. Moja żona ma wolną wolę i może nie pracować, a owszem tylko jej wolna wola powoduje w niedalekiej przyszłości eksmisję na bruk całej rodziny. Ot taka jest ta wolna wola. Chcieć to każdy z Nas może dużo realia weryfikuje rzeczywistość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I oczywiście Twoi Rodzice od początku mieli własne mieszkanie w latach 80-tych ??? Ja nie, a wydaje się że jestem w ich wieku. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
I oczywiście Twoi Rodzice od początku mieli własne mieszkanie w latach 80-tych ??? Ja nie, a wydaje się że jestem w ich wieku. Think


Hmmm ano jak cała masa narodu dostali mieszkania w ich przypadku domek pracowniczy. Tu na Śląsku to jakiś wielki problem nie był masa zakładów proponowała mieszkania. Na pstrykniecie palcami oczwiście nie było, ale chyba sytuacja była nieporównywalna z dzisiejszymi mieszkaniami na zapisy czyli kilka lat kolejki i rudera do kapitalnego remontu. Więc nie bardzo rozumiem tok Pani rozumowania i cel pytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kolejce na mieszkanie (przeważnie z zakładu pracy) także czekało się kilka lat. Nie wszystkie zakłady "dawały" mieszkania - wtedy pozostawało wieloletnie oszczędzanie w na mieszkania spółdzielcze (przeważnie zakładano tzw. książeczki już dzieciom by się nazbierało na pełny wkład). Nie mieliśmy ogromnych kredytów gdyż nie było możliwości "hipotekowania" mieszkań - bo nie były naszą własnością. Na wczasy jeździło się z ORBISEM do Bułgarii lub Rumunii. Ale większości i tak nie było na to stać więc zostawał Bałtyk. Każde pokolenie ma swoje problemy i kłopoty, z którymi musi sobie poradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
W kolejce na mieszkanie (przeważnie z zakładu pracy) także czekało się kilka lat. Nie wszystkie zakłady "dawały" mieszkania - wtedy pozostawało wieloletnie oszczędzanie w na mieszkania spółdzielcze (przeważnie zakładano tzw. książeczki już dzieciom by się nazbierało na pełny wkład). Nie mieliśmy ogromnych kredytów gdyż nie było możliwości "hipotekowania" mieszkań - bo nie były naszą własnością. Na wczasy jeździło się z ORBISEM do Bułgarii lub Rumunii. Ale większości i tak nie było na to stać więc zostawał Bałtyk. Każde pokolenie ma swoje problemy i kłopoty, z którymi musi sobie poradzić.


Oczywiście zgodzę sie tylko jest kilka ale.
Mieszkając w takim mieście jak Knurów daleko było do problemów wielu cześci kraju. Tutaj ogólnie na Śląsku problem mieszkań to nie była zmora. Ja mieszkam w bloku zbudowanym przy udziale bodajrze pracowników energetyki. Naprawdę moje zadowolenie byłoby ogromne jakbym miał okazję uczestniczyć w budowie własnego bloku w czym pomagał zakład pracy czytaj dalej państwo.
Ksiązeczki mieszkaniowe tak pamiętam rodzice i dziadkowie mi taką założyli, a potem przy denominacji ta kasa została Nam bezczelnie ukradziona.
Hipoteka to nie żadna szansa ani superlatywa tylko mus i garb na plecach, a nawet forma niewolnictwa narzucona z braku innej perspektywy.
Dziś przyjmuje się, ze wszystko co z PRL-u było złe, a to nie prawda.
Nam nie tylko młodym potrzeba dziś pomysłów dobrych i realnych.

Przedstawie mój autorski pisany teraz.
Zamiast pakować grube miliony z naszych podatków w projekty typu mdm tbs mieszkanie na start zróbmy program budowy mieszkań. Ta kasa z tych programów trafia tylko do banków i firm deweloperskich, sam jestem beneficjentem rodziny na swoim i abym coś realnie zyskał to musiałem sporo matematyki użyć przy obliczaniu marż, ilości rat itp. W większości przypadków banki narzucały dodatkowe opłaty itp w taki sposób ze beneficjent płacił w skali całego kredytu więcej niż brałby kredyt bez dopłat. Dodatkowo państwo czyli my z podatków dopłacamy niby do takich kredytów aby młodzi mieli taniej, a to zwykłe kłamstwo.
Zamiast tych wałkowatych programów można by stworzyć przepisy umożliwiające:
1. Stworzenie kilku darmowych projektów bloków udostępnianych beneficjentom programu.
2. Umożliwić sprzedaż gruntów pod bloki grupie ludzi tworzącej wspólnotę mającą na celu budowe bloku dla siebie po cenie rynkowej. ( blok nie stoi na wielkiej powierzchni stąd rynkowa cena podzielona na. P 25 zainteresowanych to nie przeszkoda.
3. Uzbrojenie takich działek sponsorowane przez państwo.
4. Dotować z budżetu pomoc w budowie bloku zamiast cisnąć kasę w komercyjne banki.
5. Dawać ulgi podatkowe firmom budowlanym zaangażowanym w program.
6. Umożliwić przyszłym właścicielom uczestnictwo w budowie czytaj niech skarbówka nie wymaga umowy o pracę jak ktoś robi dla siebie i inne tego typu patologie.
7. Pomóc za pomocą krajowych banków w uzyskaniu kredytów na budowę w zamian może być hipoteka przyszłego mieszkania.

Skoro ja potrafię na kolanie napisać zarys rozsądnego chyba programu to chyba znajdą się ludzie, którzy potrafią to zrobić jeszcze lepiej.

I dlatego potrzeba JOW, aby ludzie z pomysłami na ten kraj mogli w ogóle zasiąść w parlamencie i forsować takie obywatelskie projekty. Na dzień dzisiejszy mamy jak mamy, każda inicjatywa leci do niszczarki bo jest sprzeczna z interesem banków, deweloperów czy szeroko pojętego kapitału zagranicznego.
Zgodzę się z Panią każde pokolenie ma swoje problemy, ale pomimo cieżkich czasów PRL-u starsza generacja wyszła jeszcze z tego obronna reką. Naród dokonał rewolucji i jako tako na tym zyskał. Tylko po drodze cała Polska straciła i to jest straszne.
My młodzi nie chcemy rewolucji i strajków, bitek z ZOMO czyokupacji miast my tylko chcemy mieć system wyborczy, który pozwoli na wybieranie do sejmu prawdziwej elity tego kraju, a nie ludzi piszących "bul" czy mówiacych, że Nasze państwo istnieje tylko teoretycznie.
Mnie uczono "Cudze chwalicie swojego nie znacie"
Teraz można powiedzieć "Cudze chwalicie swojego nie macie"
My młode pokolenie chcemy coś robić, aby Nasze dzieci miały przyszłość i boli Nas to, ze nie rozumie czy nie chce zrozumieć Nas pomolenie ktore samo walczyło o to samo.
JOW to narzędzie, które daje szanse, aby nie musieć emigrować czy wychodzić na ulicę.
JOW to poprostu Nasza nadzieja na przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lordvader



Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 23
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JOWy zmieniają również całkowicie kampanie wyborczą. Obcenie w większości kampania odbywa się na szczeblu centralnym. W tv widzimy gadające głowy które dużo obiecują i mają za zadanie ciągnąć do góry swoje listy partyjne. Po wyborach jak wszyscy wiemy politycy zapominają o obietnicach i walczą o stołki dla siebie. Przy JOW-ACH ta tendencja zupełnie się zmienia gdyż kampania ma charakter lokalny a polityk jest rozliczne z tego co przez 4 lata zrobił dla swojego okręgu. Czyli jest odpowiedzialny przed nami wyborcami, a nie swoim szefem. Ponieważ wie, że jeśli nie rozliczy się z obietnic nie ma szans na reelekcję. Prosty przykład jeśli powie że będzie prowadził politykę prorodzinną i chce aby było więcej żłobków w danym okręgu wyborczym a przez 4 lata nic w tym kierunku nie zrobi my wyborcy go zwalniamy i wybieramy kogoś innego.
Patrzcie co się dzieje teraz...zamiast politycy rozwiązywać realne problemy wymyślają tematy zastępcze np jakieś swiatopoglądowe i tak przez całą kadencję. Później szukają wymówek ze oni chcieli coś zrobić ale np koalicjant się nie zgadzał. Przy ordynacji wiekszosciowej nie mam takich wymówek gdyż polityk bierze pełną odpowiedzialność za swoje słowa i tylko z tego my wyborcy go rozliczamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrona25



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 160

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kondycji naszej gospodarki przez ostatnie 25 lat, pewnie zaraz napiszecie, że to tvn, bzdury i propaganda ale przeczytac warto i podumac czy tak jest w rzeczywistosci http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ostatnie-25-lat-to-symbol-gospodarczego-sukcesu-polski,546823.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lordvader



Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 23
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrona25 napisał:
o kondycji naszej gospodarki przez ostatnie 25 lat, pewnie zaraz napiszecie, że to tvn, bzdury i propaganda ale przeczytac warto i podumac czy tak jest w rzeczywistosci http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ostatnie-25-lat-to-symbol-gospodarczego-sukcesu-polski,546823.html


Myślę że nikt nie zaprzeczy, że przez te 25 lat Polska się rozwija i zmienia na lepsze. Chodzi o to, że w większości owoce tego rozwoju odczuwają nie wszyscy obywatele a jedynie małe grupy. Ludzie wyjeżdżają np do Wielkiej Brytanii godząc się często na pracę znacznie poniżej swoich kwalifikacji ale przynajmniej z szansą na godny zarobek. Często taki wyjazd oznacza rozłąkę z rodziną, najbliższymi. Ponad połowa młodych ludzi myśli o wyjeździe. To na wyspach Polki rodzą dzieci, w Polsce widocznie nie czują się na tyle bezpieczne np. pod względem finansowym. Według szacunków z Polski wyjechało ok 3 mln ludzi. Wiec chyba cos jest nie tak. Młodzi nie chcą od państwa pomocy, większość chce pracować ale ta praca ma zapewniać godny byt. Za mają pracę chciałbym aby było mnie stać na mieszkanie choćby na wynajem. Za płacę 1500 zł na rękę nie mam szans na kredyt. Jeśli nie stać mnie na mieszkanie jak mam myśleć o założeniu rodziny ?
Czy JOWY rozwiążą wszystkie problemy ? Oczywiście, że nie, nikt nie ma co do tego wątpliwości. Sprawią jedynie ze to my obywatele będziemy mieli wpływ na to jak ma wyglądać nasze państwo. To nie polityk będzie mi mówił co jest dla mnie dobre.
Kolega opson ale również ja zamieściłem kilka linków które opisują zasadę działania JOW-ÓW gorąco zachęcam do zapoznania się z nimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki Wujek np. uważa, że w Polsce mamy piekło, więc nie jest tak, że wszyscy widzą rozwój. Niektórzy są ślepi. Ja mam wręcz wrażenie , że większość tego rozwoju nie dostrzega.
Główny powodem tego, że Polacy wyjeżdżają jest znacznie wyższy standard życia w Europie Zachodniej i łatwość wyjazdu. Nie wierzę, że Polacy przestana wyjeżdżać w najbliższych latach, bo różnicy w dochodach tak szybko nie nadrobimy. Ani Duda , ani PiS tego nie zmienią.
To, że nie wszyscy korzystają z rozwoju jest oczywistością. Nigdzie nie odbywa sie to inaczej. Gdyby stopień rozwarstwienia dochodów rósł i wyraźniej odstawał od tego jaki jest w innych krajach, zarzut byłby uzasadniony. Tak jednak nie jest więc to zarzut populistyczny.
Wyznacznikiem tego, czy Polska sie rozwija w dobrym tempie jest porównanie do innych państw, które 25 lat temu startowały z podobnego poziomu. W tym zestawieniu wypadamy świetnie. Naiwnością lub cynizmem jest sugerować, że mozna było uzyskać rozwój, powiedzmy 2x większy. Bzdura.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opson



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 131

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Taki Wujek np. uważa, że w Polsce mamy piekło, więc nie jest tak, że wszyscy widzą rozwój. Niektórzy są ślepi. Ja mam wręcz wrażenie , że większość tego rozwoju nie dostrzega.
Główny powodem tego, że Polacy wyjeżdżają jest znacznie wyższy standard życia w Europie Zachodniej i łatwość wyjazdu. Nie wierzę, że Polacy przestana wyjeżdżać w najbliższych latach, bo różnicy w dochodach tak szybko nie nadrobimy. Ani Duda , ani PiS tego nie zmienią.
To, że nie wszyscy korzystają z rozwoju jest oczywistością. Nigdzie nie odbywa sie to inaczej. Gdyby stopień rozwarstwienia dochodów rósł i wyraźniej odstawał od tego jaki jest w innych krajach, zarzut byłby uzasadniony. Tak jednak nie jest więc to zarzut populistyczny.
Wyznacznikiem tego, czy Polska sie rozwija w dobrym tempie jest porównanie do innych państw, które 25 lat temu startowały z podobnego poziomu. W tym zestawieniu wypadamy świetnie. Naiwnością lub cynizmem jest sugerować, że mozna było uzyskać rozwój, powiedzmy 2x większy. Bzdura.


Masz pięknie napisane w opisie tekst o prawdzie no to jedzmy na suche fakty czyli prawdę.
25 lat rozwoju i tego złotego wieku wg TVN to transformacja z gospodarki narodowej na gospodarkę obco kapitałową. Nie możesz tego podważyć. Nie ma praktycznie Polskich firm zostały sprzedane lub zamknięte.
Autostrady zbudowane 3 razy drożej niż Niemieckie. Mniej więcej 50% daje budżet a 50% unia. Dostajemy z UE więcej niż wpłacamy a o ile więcej? Z każdego euro 87 centów wraca do eu. Realnie za autostrady więc płacimy jakies 93% a unia 7%.
Jakby wziąść te 50% bez dotacji to Niemiec i tak by zbudował 1.5 razy tyle co my zarabiając w euro.
Bezrobocie to 11.2% co daje 1,7 mln osób bez pracy. Jakby dodać 3 mln emigrantów to byłoby ile 20-25%? Nie chce mi sie liczyć.
27% pracuje na umowach śmieciowych.
50% wszystkich pracujących zarabia minimalną krajową czyli POŁOWA SPOŁECZEŃSTWA.
Zadłużenie tego kraju to ponad 850 MLD złotych. PKB to jakieś niecałe 300, a więc aby spłacic ten dług przez 3 lata Polska musiałaby nie wydać na nic ani grosza. 0 emerytur, rent, zasiłków itd
1 mln Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa. 750 tys dzieci nie dojada.
Można wymieniać wiele aspektów. Wiec pytam kto tu jest ślepy?
Żyjemy na Śląsku gdzie relatywnie słabiej widać ten problem, bo strefy ekonomiczne ratują nas od nędzy i zamiast otworzyć oczy na prawdę widzimy co chcemy widzieć.
Proszę mi wypunktować teraz w liczbach i faktach jaka część społeczeństwa jest beneficjentem tego cudu.
Ja też mogę nabrać kredytów wzorem naszego kraju, kupię dom, samochód, tv i wszystko czego zapragnę to dopóki wierzyciel się nie zgłosi będe zyl w złotym okresie. Jak sprzedam co sie da i dalej mi zabraknie to będę miał problem.
Ostatni fakt PO szczyci sie, ze sprzedaliśmy 97% !!!!!! Majątku przeznaczonego do prywatyzacji czyli takiego, który nie wymaga zmiany ustaw jak lasy państwowe.
Ot prawda o złotym okresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka