Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Zagranica" - życie i praca?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Przykro że najwyraźniej daliście się wydymać przez biuro. Ja nigdy nie miałem takiego problemu że nie ma pracy. Do tego domek łącznie - 4 osoby, samochód służbowy. Język nie był żadnym problemem, Holendrzy lepiejlub gorzej władają angielskim i problemem z dogadaniem mają tylko osoby z zerowym językiem obcym - niemiecki, angielski.

Jak jeszcze raz poczytasz co napisałem wcześniej to zauważysz, że nic nie wspomniałem o biurach agencyjnych. Skoro nie potrafisz przyswoić tekstu pisanego w swoim własnym języku to obawiam się, że w obcym co najwyżej potrafisz tylko zakupić tani alkohol w lokalnym sklepie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że najdalej gdzie wyjechałeś to do Gliwic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 4:31 pm    Temat postu: Re: "Zagranica" - życie i praca? Odpowiedz z cytatem

qubbas napisał:
Witam. Mam zamiar wyjechac do jakiegos innego kraju UE za praca. Czy ktos juz byl albo jest nadal i podpowie to i owo..
trochę temat nam zszedł. Co do agencji to zalecam sprawdzić nie tyle nią samą ale także gdzie rekrutuje. Wielu rodakom, którzy zostali wykorzystani przez nie tyle agencje co pracodawce, który ich potrzebował musiałem doraźnie szybko szukać innej pracy czy lokum. Obecnie - ciągle bo rząd Torysów ma tego wkrótce w UK zakazać - sprowadza ludzi bezpośrednio z Polski, Rumunii czy Bułgarii. Ludzi mają zawsze pod dostatkiem a to oznacza, że na miejscu jest zupełnie inaczej niż w kraju to agencja przedstawia. Zawsze lepiej mieć kogoś na miejscu na kogo można w razie emergency liczyć. Napisz gdzie się wybierasz i kto rekrutuje to postaram się go sprawdzić jeśli jest w pobliżu mnie lub moich znajomych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Przykro że najwyraźniej daliście się wydymać przez biuro. Ja nigdy nie miałem takiego problemu że nie ma pracy. Do tego domek łącznie - 4 osoby, samochód służbowy. Język nie był żadnym problemem, Holendrzy lepiejlub gorzej władają angielskim i problemem z dogadaniem mają tylko osoby z zerowym językiem obcym - niemiecki, angielski.


Tak było a nie jest nie zapominaj o tym.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiziamizia



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 107

PostWysłany: Nie Sie 17, 2014 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos pracy za granicą ale dla kobiet i to starszych to zapraszam do przeczytania tego artykuł:

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/emerytki-na-saksach/d1y2b

Kiedy przeczytacie ten artykuł to polecam też przeczytać komentarze internautów pod artykułem.
_________________
kiziamizia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walusss



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 383
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opłaca sie jeszcze wyjechać z kraju? czy potrzeba już teraz wielkich znajomości, żeby się tam zaaklimatyzować? czy są jeszcze uczciwe pośrednictwa pracy, które oferują w miare normalną prace i zakwaterowanie?

może ktoś ma jakieś sprawdzone namiary?
_________________
"...jedni wyciągają ręce po pomoc, a przywódcy na ekranach wciąż ściskają sobie dłonie.
Kiedy ludzie się obudzą wreszcie i zobaczą, że dokoła nich cały świat płonie.... "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

walusss napisał:
opłaca sie jeszcze wyjechać z kraju? czy potrzeba już teraz wielkich znajomości, żeby się tam zaaklimatyzować? czy są jeszcze uczciwe pośrednictwa pracy, które oferują w miare normalną prace i zakwaterowanie?

może ktoś ma jakieś sprawdzone namiary?
http://www.ang.pl/forum/praca-za-granica/240417 roznie z nimi bywa ale robota na teraz jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2015 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy posłance za wyjaśnienie dlaczego ludzie emigrują.
http://telewizjarepublika.pl/poslanka-po-tlumaczy-emigracje-mlodych-polakow-chca-zobaczyc-jak-jest-gdzie-indziej,19295.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
Dziękujemy posłance za wyjaśnienie dlaczego ludzie emigrują.
http://telewizjarepublika.pl/poslanka-po-tlumaczy-emigracje-mlodych-polakow-chca-zobaczyc-jak-jest-gdzie-indziej,19295.html
Taaa. Ktoś już to tutaj podobnie tłumaczył.

To jest szok!

Niech ktoś to zatrzyma!
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zapowiada-sie-emigracyjny-rekord,wid,17486998,wiadomosc.html?ticaid=114c80
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka