Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polska rzeczywistość cenowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać, że z inteligencją Ci nie po drodze skoro nie potrafisz zrozumieć tak banalnego przykładu w przełożeniu na szerszą perspektywę gospodarki, bo w mojej wypowiedzi nie chodzi tylko i wyłącznie o podwyższenie akcyzy na alkohol, ale o podwyższanie podatków w ogóle.

To jest właśnie problem JKM i środowisk wolnorynkowych, że lud jest głupi i trzeba im jak krowie na granicy wszystko dokładnie tłumaczyć, bo skrótów myślowych zrozumieć nie potrafią.

A do pierwszej części wypowiedzi się nie ustosunkuję, bo już mi sił na tłumaczenia brakuje.

Bez odbioru bo nie mamy o czym dyskutować Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:
Widać, że z inteligencją Ci nie po drodze skoro nie potrafisz zrozumieć tak banalnego przykładu w przełożeniu na szerszą perspektywę gospodarki, bo w mojej wypowiedzi nie chodzi tylko i wyłącznie o podwyższenie akcyzy na alkohol, ale o podwyższanie podatków w ogóle.

To jest właśnie problem JKM i środowisk wolnorynkowych, że lud jest głupi i trzeba im jak krowie na granicy wszystko dokładnie tłumaczyć, bo skrótów myślowych zrozumieć nie potrafią.

A do pierwszej części wypowiedzi się nie ustosunkuję, bo już mi sił na tłumaczenia brakuje.

Bez odbioru bo nie mamy o czym dyskutować Smile
Problem jest taki, że wyznawcy JKM, jak Ty, niewiele sie róznią od tego "głupiego ludu" Prostota myslenia tych dwóch grup jest równowazna. Przykładem pijaka, który odmawiając kupna jabola szkodzi gospodarce dowiodłes skrajnej, dziecinnej naiwności.
Ja tę szerszą perspektywę doskonale rozumiem, tylko ty, nie po raz pierwszy zresztą, próbujesz cos udowodnić za pomoca błędnego przykładu
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Wto Kwi 21, 2015 10:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sensey



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 104

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, nie myślisz, nie dziwię się ludziom na tutejszym forum. Nawet gdy napisałem Ci, że ten przykład, który podałem masz traktować w szerszym kontekście gospodarki, ty nadal uczepiłeś się tego żula.

Otóż wytłumaczę Ci jednym zdaniem, jak dziecku. Otóż nakładając na towar jakiś dodatkowy podatek zwiększając jego cenę, automatycznie oznacza to, że kupię tego towaru mniej, to oznacza zaś, że producent tego towaru zarobi mniej pieniędzy, Gdy producent zarobi mniej pieniędzy, to pracownicy wytwarzający ten produkt dostaną mniejsze wypłaty, ci zaś mając mniej pieniędzy, kupią mniej innych towarów i koło się zamknie. Na prawdę trzeba być ciężko kapującym, aby tego prostego przykładu nie zrozumieć.

Wyznawcą JKM nie jestem, jak już, to jestem wyznawcą wolnego rynku Smile


To socjaliści tacy jak Ty lubią komplikować sobie życie, które w gruncie rzeczy jest bardzo proste, gdy ma się do niego logiczne podejście.

Serio nie mam już ochoty na dalszą polemikę, tym razem na prawdę bez odbioru, na kolejne posty nie będę odpowiadał, wolę zająć się czymś bardziej pożytecznym.


@NA DOLE

To był skrót myślowy, nie moja wina, że nie potrafiłeś go ogarnąć. Zaznaczyłem Ci na grubo rozwinięcie tegoż skrótu. Nie musisz dziękować.


Ostatnio zmieniony przez sensey dnia Wto Kwi 21, 2015 10:55 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żul był sednem twojego wywodu, bo dyskutowaliśmy w regulacji cen alkoholu. Uczciwie powinieneś wycofać sie z głupiego błędu, a nie obrazać mnie bo ci ten bład wytknąłem. Twoja argumentacja sprowadza sie do epitetów, że ktos jest głupi i socjalista. To za mało na poważna dyskusję. Jak takis mądry to dlaczego takie głupie przykłady wymyślasz? Pokażesz gdzie ja wymyśliłem przykład równie głupi?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:


To był skrót myślowy, nie moja wina, że nie potrafiłeś go ogarnąć.

A świstak zawija sreberka. chciałes udowodnić, że tani alkohol jest dobry dla gospodarki, a to, że wiecej ludzi z tego powodu może stac sie alkoholikami jest dla ciebie nieistotne. To nie moja bajka ale z socjalizmem nie ma to nic wspólnego. Bez postaci żula nie dało sie próbowac udowadniać twojej tezy, tak więc nie odwracaj teraz kota ogonem, że ten żul to tylko skrót myslowy. to był główny punkt twojego wywodu. Jak tak wszystko dobrze ogarniasz to dlaczego takie głupie błedy robisz?
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sensey napisał:

Otóż wytłumaczę Ci jednym zdaniem, jak dziecku. Otóż nakładając na towar jakiś dodatkowy podatek zwiększając jego cenę, automatycznie oznacza to, że kupię tego towaru mniej, to oznacza zaś, że producent tego towaru zarobi mniej pieniędzy, Gdy producent zarobi mniej pieniędzy, to pracownicy wytwarzający ten produkt dostaną mniejsze wypłaty, ci zaś mając mniej pieniędzy, kupią mniej innych towarów i koło się zamknie. Na prawdę trzeba być ciężko kapującym, aby tego prostego przykładu nie zrozumieć.


Misku, pokusiłbym sie o twierdzenie, że rozumiem to lepiej niz ty. Ja ci wytykam błedy w argumentacji a ty potrafisz tylko obrażac wyzwiskami. Każdy stosuje takie narzędzia jakie potrafi. W przedszkolu najpopularniejszym narzedziem jest okreslenie oponetna w dyskusji "głupi jesteś". Ty stosujesz tylko o oczko bardziej wyrafinowane nazewnictwo, sens jest ten sam.
Dyskutowaliśmy o cenie wódki, a to nie jest produkt taki sam jak inne. Rozumie to cały świat oprócz wyznawców JKM.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12154648

Tu abstrakt pracy naukowej badającej wpływ ceny alkoholu na poziom jego konsumpcji. Pointa jest taka
"cena wpływa szczególnie mocna na konsumpcje alkoholu przez młodzież i dzieci ( a co to libertyna obchodzi, prawda?) . Inne badania wykazują , że wzrost ceny trunków zmniejsza ilośc przypadków prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu we wszystkich grupach wiekowych, zmniejsza ilośc chorób, wypadków, (włacznie ze smiertelnymi) i kosztów leczenia jak również obniża poziom przemocy i innej przestępczości.
Ale po co ci to wiedzieć. Ty masz swojego bożka niskich podatków i świata poza nim nie widzisz a jesli ktos osmieli sie miec inne zdanie to jest socjalistą i głupkiem.
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się, że fałszywy alarm Wink
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KE-nie-planuje-nowej-strategii-alkoholowej-3327158.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=82WSjKqREoU
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żal.pl
Jak można tak zmanipulować biednego dziadka!
_________________
Ludzi nie interesuje prawda, ludzi interesuje potwierdzanie ich własnych poglądów. Za to drugie nagrodzą cię swoją przyjaźnią, za to pierwsze gotowi cię nawet zabić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka