Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeleżałem pod lodem 14 lat czyli zakup komputera.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 12:27 am    Temat postu: Przeleżałem pod lodem 14 lat czyli zakup komputera. Odpowiedz z cytatem

Przeleżałem pod lodem 14 lat, bowiem mniej więcej w 2001 roku zakupiłem swój ostatni komputer, wówczas też zupełnie przestałem się pasjonować komputerowymi nowinkami. Mój stacjonarny Compac z 1/2 GB ramu służył mi dzielnie, poza jedną wymianą dysku. Dziś jednak, ze względu na przeładowanie stron, coraz bardziej muli, nawet podczas przeglądania stron na starym Ubuntu.

Nie stać mnie na tanie sieciówki z płytą ASROCK (takie badziewie kupiłem parę lat temu jako prezent - kondensatory na płycie padły po roku). Toteż od komputera żądam takiej samej żywotności jak jego poprzednik. Mam do wydania około 3 tys, w porywach 5 tys zł. W grę wchodzi jedynie komputer stacjonarny. Jakiej firmie w Knurowie lub okolicach powierzyć jego złożenie? Jakich parametrów żądać, bym za trzy lata nie musiał kupować nowego ze względu na zamulanie? Komputera używam jedynie do Internetu plus Office.
Wreszcie jaki system? W swoim życiu miałem 3.11, 95 oraz obecny XP.

Myślę o przesiadce na Macintosha. Ale z serwisem w okolicy raczej chyba ciężko.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko i na temat... Mac Mini. Do tego dowolny monitor (zepsuje się dużo szybciej niż ten komputer), nie ma też problemu z podpięciem TV. Jeśli stacjonarka to tylko taka opcja. Laptopy w tej cenie niestety żyją max 5 lat, później zaczynają się problemy (przerabiałem kilka w domu i firmie, wszędzie podobnie). Polecam też dysk SSD.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń pod ten nr 513 615 668. To sklep komputerowy w Knurowie. Na pewno coś doradzą, a i na miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi.

1964
Używasz tego komputera? Bo ja chciałbym mieć zarówno OX-a jak i kupić nowego Windowsa. Na forach piszą że są problemy z systemami zapisu pliku.

Kris
Dograją mi Windowsa na tego Mac-a? Jestem za stary na uczenie się poprawnego partycjonowania, tym bardziej że nie mam pojęcia o konfiguracji Mac-ów.
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kris



Dołączył: 25 Gru 2006
Posty: 153

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Kris
Dograją mi Windowsa na tego Mac-a? Jestem za stary na uczenie się poprawnego partycjonowania, tym bardziej że nie mam pojęcia o konfiguracji Mac-ów.

Zadzwoń pod ten nr tel. i przedstaw swoją sprawę. Doradzą na pewno najkorzystniejsze rozwiązanie. Ja z nich jestem zadowolony, bo sklepy typu media.... to nie są nastawione na dobro i zadowolenie Klienta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poleciłbym coś z DELL'a najlepiej z gwarancją na 3 lata.

W tej cenie na pewno będzie można coś ciekawego dostać
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka