Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokada kopalni oraz skupów
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się tu licytował o to czy mam cięższą i bardziej niebezpieczną robotę niż gość na budowie, za kierownicą ciężarówki, hurtownik warzyw i owoców czy kasjerka w auchan bo każdy widzi swoją pracę jako ciężką i w jakimś stopniu ryzykowną i większość ma rację, bo na budowie można spaść z rusztowania, w ciężarówce może się urwać koło, a na kasie boli kręgosłup itd.

Chciałem zapytać ile wg Was, krzywo patrzących na górników powinien ten właśnie górnik zarabiać? 2000? 1500?
Aż tak boli Was to, że przy 25-26 dniach przepracowanych w miesiącu (pn-sb) na nocną zmianę (za co należy się dodatek za pracę w nocy każdemu, nie tylko górnikowi) wyszło mi z pit11 5835zł brutto na miesiąc?
oddz mechaniczny, 6 lat stażu, 8 grupa, wiek 27 lat.

Wydaje mi się, że większość reprezentuje takie trochę głupie rozumowanie wg którego przeszkadza Wam te kilkanaście dodatków do zarobku co daje w moim przypadku ww. sumę razem z wypłatą co miesiąc ale założę się, że nikomu nie przeszkadzałoby gdybym powiedział, że nie mam żadnych dodatków tylko gołą pensję co miesiąc 7000zł brutto.
Nie wiem gdzie sens takiego myślenia, bo nie robi mi żadnej różnicy to czy dostanę te pieniądze co miesiąc na konto czy podzielone na wypłatę i te kilkanaście dodatków. Robi to różnicę pracodawcy, ponieważ płaci mi co miesiąc część zarobku a resztą może przez jakiś czas obracać i zarabiać na tym.



Nie strajkowałem, nie blokowałem dróg, nie utrudniałem życia innym, nie rzucałem w nikogo kamieniami ani nie robiłem z siebie idioty żaląc się do kamery z paskiem w ręku na którym jest część faktycznego zarobku i żeby była jasność - nie uważam wcale, że zarabiam mało - w porównaniu do innych grup zawodowych niewymagających wyższego wykształcenia zarabiam przyzwoite pieniądze, w porównaniu do sektora przemysłu średnie.

Każdy ma to na co się godzi.
Idziesz robić na umowę zlecenie za 1500zł + coś pod stołem - godzisz się na to.
Robisz po 10h mając płacone za 8h - godzisz się na to.
Wsiadasz do niesprawnej maszyny odpowiadając za ewentualne skutki wypadku spowodowanego tymi usterkami - godzisz się na to.
Gadanie, że nie ma się innego wyjścia, że nie ma innej roboty to tylko kolejna wymówka - ZAWSZE jest jakieś wyjście.

Żadne żale i frustracje wylewane gdziekolwiek na górników, rolników czy kogokolwiek nic nie zmienią w Twojej osobistej sytuacji.
Możesz coś zmienić idąc na wybory (w zeszłym roku wszyscy frustraci pokazali swoją wielką siłę - Rams dalej nieudolnie rządzi), rozmawiając z szefem o podwyżce, założeniem własnej działalności itd, ale nie zmienisz nic komentarzem na forum. Rano i tak trzeba będzie wstać i iść do tej samej roboty za te same pieniądze.


Jeszcze jedno. Ze związków wypisałem się jeszcze w czasie strajku i to z wielkim hukiem, a od początku marca ruszam z działalnością, bo na kopalni nie można byc już niczego pewnym - pieniędzy, stabilności, i solidarności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ludziom nie chodzi o pieniądze, ale o wcześniejsze emerytury. Obecnie takie 43 letni emeryt dalej pracuje - mało tego w zawodzie - w spółce prowadzonej przez byłych dyrektorów górniczych lub preziów związkowych i o dziwo godzi się na niskie świadczenia i inne wyzyski, nie strajkuje - bo jest u prywaciarza - a na ROR co miesiąc wpływa emeryturka (średnia emerytura górnicza w 2014r. - to 3900zł. brutto).

Ja tam górnikom nie zazdroszczę - wybrali taki zawód ich sprawa, ale jeśli gospodarka się zmienia, to i zarządzanie kopalniami musi się zmieniać.

Jak nic się nie zmieni (a na zmiany nie pozwalają związkowcy), to kompalnie znikną i nie pomoże okupacja warszawy i strajk, już nie będzie czego ratować. Unia już czeka aby zapłacić kilka marnych euro i kopalnie zamknąć - wówczas będzie sprzedawała nam energię z atomówek.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiertelnym lesnym dziadkom nie do zajechania z pierwszym dniem zjazdu na dół po przejściu na emeryturę tę właśnie bym zawiesił albo jeszcze lepiej przeliczył tak jakby nie pracowali pod ziemią tylko normalnie na powierzni. Niestety, ale pazerność niektórych przypadków jest nieograniczona. Psują rynek i blokują miejsca pracy młodszym.


Nie chodzi o pieniądze? To dlaczego w większości narzekań wymieniane są DODATKI pod różnymi nazwami (barbórka, 14stka, bilet, itd) a nie wspomniana przez Ciebie wcześniejsza emerytura?

Jakoś nie słychać podobnego szumu i żali na wcześniejsze emerytury:
- nauczycieli - których tygodniowy czas pracy wynosi 18h + czas w domu w którym przygotowują się do zajęć, ale raczej nie brakujące 22h do 40h "zwykłego" obywatela

- rolników - którzy cały okres zawodowy płacili śmieszny krus od 378zł CO 3 MIESIĄCE za gospodarstwo do 50ha których w PL jest najwięcej do 1600zł CO 3 MIESIĄCE za gosp. pow. 300 ha których jest niewiele

- sedziów i prokuratorów - służby które jak wiadomo w większości działają nieudolnie karając chorego człowieka za kradzież batonika a wypuszczając z sądów i więzień pedałów i zabójców dzieci

- policji - która dopiero zaczyna powoli zaczyna spełniać swoją rolę, jednak w większości działa tak, że mimo dostarczonych już przez pokrzywdzonego ewidentnych dowodów i adresu sprawcy sprawę się umarza

- wojska - które nadstawia karku za cudze z kosmosu wzięte idee póki co, a jak przyjdzie co do czego to będzie w stanie bronić NAJWAŻNIEJSZYCH MIEJSC W KRAJU 3 dni. żeby nato przyszło nam z pomocą musimy się bronić sami przynajmniej 3 miesiące. to jest opinia jednego z generałów wypowiedziana w tv.

- zatrudnionych w:
Urzędzie Ochrony Państwa
Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Agencji Wywiadu
Służbie Kontrwywiadu Wojskowego
Służbie Wywiadu Wojskowego
Centralnym Biurze Antykorupcyjnym
Straży granicznej
Biurze Ochrony Rządu
Państwowej Straży Pożarnej
Służbie Więziennej - do której zostali powołani przed 1 stycznia 2013r.




Jak sam zauważasz, rząd woli nieudolnie reformować polskie górnictwo i energetykę prowadząc powoli do uzależnienia kraju od energii zagranicznej niż wziąć się za to porządnie i od właściwej strony czyli od ukrócenia złodziejstwa w górniczych spółkach, nieudolnego zarządzania i interesów po znajomości na setki milionów.
Ciemny lud jednak łatwiej chwyci gadkę, że górnictwo działa dalej w epoce PRL-u nie przynosząc żadnych zysków tylko straty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
służby które jak wiadomo w większości działają nieudolnie karając chorego człowieka za kradzież batonika a wypuszczając z sądów i więzień pedałów i zabójców dzieci

Jesteś bezczelny zrównując homoseksualistów z zabójcami dzieci.

Co do chłopskich zwyczajów, to cóż. Zima jest, chłopom się nudzi to blokują. Ta grupa społeczna w dużej części przekonana jest o swoim mesjanizmie.

Co do bydła, to brawa dla tego Pana:
https://www.youtube.com/watch?v=5sTUwJ0lqLE
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@rss20: popieram, masz rację. zastanawia mnie, dlaczego ludziom zależy, żeby zarabiać mniej a nie więcej. Jakby chcieli więcej, to popieraliby wzrost zarobków a nie rozliczali na około, że kto inny ma za dużo. Dla mnie absurd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym że u prywaciarza trudno jest za byle co wywalczyć wzrost zarobków ale pomijając to, to rss ma rację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pon Mar 02, 2015 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrzu, nie wiem jak w kościelnych kręgach, ale w normalnym świecie to nie każdy homoś to pedał i nie każdy pedał to homoś. Ochłoń trochę.

edit: dla jasności pedał to potoczne określenie pederasty, a pederasta to mężczyzna uprawiający pederastię czyli kontakty seksualne dorosłych mężczyzn z dziećmi


Zonku, sam albo w 5 osób na 50 zawsze masz znikome szanse. Poza tym prywaciarz zawsze ma w zanadrzu magiczne formułki "Jak nie pasuje to won" albo "Na twoje miejsce mam 10 chętnych"

prywaciarz nie = przedsiębiorca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że tak mało przedsiębiorców a coraz więcej prywaciarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka