Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie chcecie być pochowani?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Kolego Jonas, wielki ubaw będzie z takimi jak Ty w Dniu Zmartwychwstania. Z daleka czuję że jesteś modniś modernista. Gdy wybije Twa godzina, zapewnie oddadzą Cię do zakładu utylizacji zwanego parkiem pamięci w Rudzie Śląskiej, bo tak już pewnie sobie zażyczyłeś, zgadza się? Powiedz mi bratku, gdzie Ty zmartwychwstaniesz? Na Rakoniewskiego czy w Kochłowicach? Przecież po kremacji, Twoje prochy będą ważyć jakieś 1/10 tego co Twoje zwłoki. Czyli 9/10 zostanie rozwiane przez komin w Rudzie, zaś tylko 1/10 zostanie pogrzebana w Knurowie. Mało tego, przecież drobiny z Twojej kremacji rozwieją się po całym Śląsku, a zapewne para woda skondensuje się im już w przewodzie spalinowym, a chyba wiesz jak w dużej części składasz się z wody. W piecach kondensacyjnych C.O jest specjalny układ do neutralizacji kondensatu. Nie wiem jak radzą sobie ze zjawiskiem kondensacji w krematoriach, ale być może trafisz do jakieś rzeki, a z stamtąd do Morza. Gdzie Ty Jonasie Zmartwychwstaniesz jak będziesz tak porozrzucany po świecie? Dlatego lepiej wybrać klasykę …
normalny, zdrowy i trzezwomyślący człowiek nie skupia się na śmierci ale na życiu. Stąd pomine milczeniem Twoje cmentarne wywody a dla wyjaśnienia rzuce, że mam przekonanie równie silne jak Twoja wiara w dogmaty że w jakiś cudowny sposób tuż przed dowiem się kiedy wybije moja godzina i wtedy o wszystkim pomyśle i zaplanuje. A tyś jak zachorzał to spróbuj może zmienić religię. W końcu ona jest dla ludzi a nie odwrotnie. Coś czuję, że (z czuciem u mnie jest lepiej niż u Ciebie) dobrze to zrobi i Tobie i nam. Bądź zdrów a Dios.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rotmistrz napisał:
Moi drodzy, widzę że się nie zrozumieliśmy. Moje kąśliwe uwagi nie miały na celu wyśmiewanie osób które zostały pozbawione fundamentalnego prawa do grobu, lecz zwrócenie uwagi tym, którzy być może nieświadomie łamią wolę najwyższego. Kościół będący żywym ciałem Chrystusa na ziemi, w sposób jednoznaczny, choć moim zdaniem zbyt łagodny, opowiada się za pochówkiem zwłok w ziemi. Wielu z nas, również niestety katolików, ma zanieczyszczone rozumowanie. Tym zanieczyszczeniem są jakieś heretyckie zapatrywania platońskie, zakładające rozdział duszy i ciała. Kochani, to jest elementarz. Nie ma duszy, nie ma ciała. Jest człowiek! W Dniu Zmartwychwstania staniemy przed Bożym Trybunałem nie jako dusza, nie jako ciało, lecz jako człowiek. To będzie to samo ciało które używamy teraz, choć pozbawione chorób. Nie zmartwychwstanie jakaś abstrakcyjna postać, zmartwychwstanie konkretna osoba.

Kremacja jest sprzeczną z wolą Boga, z wolą jego Świętego Kościoła. Boli mnie fakt, jak bardzo ów modernistyczna zaraza rozprzestrzenia się wśród osób nie tylko uznających się za wierzących, ale także praktykujących! Uważam kremacje za pewną dziecinadę i brak męstwa. Jest to próba fałszowania rzeczywistości. Tak kochani, wskutek grzechu pierworodnego nasze ciała nie tylko są młode i piękne, ale są także często ropiejącą raną. Pochówek do ziemi jest jakby podziękowaniem dla ziemi, zadośćuczynieniem. Tyle lat nas żywiła, teraz nas strawi.

Gdybym był proboszczem nie pozwalałbym na odprawianie Mszy Pogrzebowej nad urną w pełnym rycie. W posoborowym ceremoniale pogrzebowym jest tuż po komunii obrzęd pożegnania, gdy kapłan kadzi i kropi trumnę. Dlaczego to samo jest powtarzane, gdy na katafalku stoi urna??? Przecież wewnątrz nie ma zwłok, lecz niepalna substancja mineralna, pozostałość procesu kremacji.

Bądźcie katolikami od kołyski do trumny.


Choc dziwne masz niekiedy zdanie pod tym postem podpisuje się rękami i nogami.
_________________
Śląsk Hajmat Mój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
makar



Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 13

PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prochem jesteś i w proch się obrócisz, co tu więcej pisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka