Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydaci do Rady Miasta [Wybory 2014]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jackal napisał:
reprezentacja radnych powinna również odzwierciedlać stan społeczeństwa. Powiem tak w radzie powinien być młody jak i stary, mężczyzna jak i kobieta, idiota jak i geniusz...ect,


Zastanawiam się jak połączyć twoją troskę o ilość idiotów w Radzie Miasta oraz sympatie to naszego wirtualnego komitetu "Lubie Knurów" Mr. Green

Ja wolę żeby reprezentował mnie inteligentny, kompetentny i skuteczny Radny Smile
_________________
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje 'Westerplatte'" Jan Paweł II, Gdańsk, 12 czerwca 1987
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
bart



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 123
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 03, 2014 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
bart napisał:

Ja oczekuje od kandydata na radnego:
1) doświadczenia (żeby nie był jak dziecko we mgle w RM),
2) tego żeby wiedział czego chce osiągnąć
3) uczciwości/ odpowiedniej prezencji
4) zdolności realizacji swoich obietnic, czyli nie tylko wiedzy, ale także tego żeby dzięki działalności w koalicji rządzącej miastem mógł realizować swoje postulaty. Opozycyjni harcownicy często jedynie potrafią bić pianę i tyle... Na koniec powiedzą, że nic nie mogli bo prezydent nie ten i Rada Miasta też niedobra... Brick wall

1. W pewnych aspektach doświadczenie się przydaje w innych mniej. Czasami bardziej pomaga inne (świeże,"nieskażone") spojrzenie na dany problem i możliwości jego rozwiązania. Myślę że trochę przeceniasz aspekt doświadczenia
2. Podstawa
3. No to Cugowski by nie mógł startować Wink a co do uczciwości to nie ma co pisać o rzeczach oczywistych.
4. Opozycja jest zawsze potrzebna, ona ma wytykać władzy niedociągnięcia a że bije pianę - taka jej rola. Natomiast co możliwości rządzenia (realizacji planów) odpowiem tak: Nawet jak 1 radny zgłosi projekt dobry dla Gminy a radni koalicji rządzącej go nie przyjmą (bo to nie ich) to źle świadczy o większości w radzie czy o tym że 1 radny ma ograniczone pole działania ?



1. Panie Krystianie, rozumiem że startując po raz pierwszy do rady "świeże/nieskażone spojrzenie" wydaje się wyjątkowo cenne Wink Tak jak, już rozszerzyłem ten punkt w odpowiedzi dla Pani Kaliny - doświadczenie na innych polach także uważam za wartościowe
3. Może startować ale mojego głosu by nie otrzymał Smile
4. Nie przeczę temu że opozycja jest potrzebna - co do tego pełna zgoda. Wolę jednak żeby mój okręg reprezentował Radny, który jest w stanie coś przeforsować. Co do twojego pytania: nie ważne o kim to źle świadczy, kluczowe jest to czy ten jeden dobry projekt więcej zostanie zrealizowany, czy nie.
_________________
"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje 'Westerplatte'" Jan Paweł II, Gdańsk, 12 czerwca 1987
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 2:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bart napisał:
Jackal napisał:
reprezentacja radnych powinna również odzwierciedlać stan społeczeństwa. Powiem tak w radzie powinien być młody jak i stary, mężczyzna jak i kobieta, idiota jak i geniusz...ect,


Zastanawiam się jak połączyć twoją troskę o ilość idiotów w Radzie Miasta oraz sympatie to naszego wirtualnego komitetu "Lubie Knurów" Mr. Green

Ja wolę żeby reprezentował mnie inteligentny, kompetentny i skuteczny Radny Smile

idiota geniusz jako kategoria jest kategorią jakościową ,kobieta mężczyzna czy stary młody to są zbiory. jako zmienna kategoria jakościowa porównanie dla kazdego człowieka jest inne. Wink to znaczy dla mnie ktoś może być idiotą bo nie zna równian różniczkowych, a dla ciebie może być geniuszem bo wie że istnieje w matematyce termin jak równania różniczkowe. Dla najmądrzejszego człowieka na świecie wszyscy inni są idiotami, a dla największego idioty na świecie wszyscy są geniuszami. Więc kazdy przez siebie ocenia kto jest idiotą a kto geniuszem, idąc dalej tym tokiem myślenia można powiedzieć że wyznacznikiem tej kategorii jest wykształcenie więc skrajnym biegunem - "geniuszem" jest Stachurski , próbą porównawczą - "normalnym" - Jankowski a - "idiotą" Rams. Więc reasumując w radzie musi być i idiota i Geniusz Smile, ktoś kto ma wykształcenie i go nie ma. Używałem kategorii. Można to rozciągnąć na zbory blondy - brunet. poglądy polityczne prawicowiec -centum- lewak. Kategorii jest wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młody facet z Katowic zapowiada, że gdy zostanie radnym, co miesiąc przeznaczy swoją całą dietę mieszkańcom na "pozytywne cele" (dopłaci np. sportowcom, sąsiadom robiącym społecznie coś pożytecznego, domowi dziecka, itp.).

Mam pytanie: którzy z knurowskich kandydatów na radnych byliby gotowi pójść śladem Franciszka Szulca?

http://www.portalsamorzadowy.pl/slaskie/polityka-i-spoleczenstwo/zamierza-zostac-radnym-i-nie-chce-diet-przez-cala-kadencje,64413.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Mam pytanie: którzy z knurowskich kandydatów na radnych byliby gotowi pójść śladem Franciszka Szulca?

mam nadzieję, że ani jeden, niezależnie od opcji politycznych czy reprezentowanych komitetów
brak diety w naturalny sposób przyciągał by wyłącznie oszołomów, krezusów, "prezesów" i inne "tłuste ryby" a przecież sprawowanie władzy i dieta za zaangażowanie się w nią to proste uczciwe układy, proste rozliczenie
z wyborcami co 4 lata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andante78



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misza - nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Brak diety (takie stawianie sprawy), to w mojej ocenie czysta demagogia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalina Nowak napisał:

Reprezentuje swój komitet KWW Porozumienie Mieszkańców Powiatu Gliwickiego w okręgu nr.8
Przygotowaliśmy program wyborczy dostępny na stronie miasto Knurów http://wybory.miastoknurow.pl/komitety-wyborcze/kww-porozumienie-mieszkancow-powiatu-gliwickiego#miasto

Warto dodać że dosyć spora liczba osób z waszego komitetu startowała 4 lata temu z list Platformy Obywatelskiej ! W ramach możliwosci zapytaj się czemu startują z list PMPG a nie z listy PO.

Co do programu mam kilka pytań.

Cytat:
1. Kontynuowanie budowy kolejnych ścieżek rowerowych.
2. Poprawa wizerunku naszego miasta w rejonie przyległym do ul. Dworcowej w obszarze skrzyżowania z autostradą.
3. Usprawnienie systemu komunikacji drogowej na terenie miasta.
4. Propagowanie historii naszego regionu, w tym śląskich tradycji zwyczajów i gwary.
5. Współpraca z dyrekcją kopalni w zakresie likwidacji istniejących i prognozowanych szkód górniczych na terenie miasta.
OK napisał:

1. Gdzie miałyby powstać ścieżki ?
2. Poprzez ? Jakie macie plany związane z tym rejonem ?
3. W jaki sposób ? Poproszę konkretne rozwiązania !
4. W jaki sposób to chcecie osiągnąć ?
5. To zadania KW S.A./JSW S.A. więc co miasto miałoby robić ?




Pani Kalino przypominam się i czekam na odpowiedzi:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PIRANHA



Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 46

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość kandydatów całkowicie zapomniała, że nas wyborców nie interesują frazesy typu bezpieczeństwo, oświata kultura czy inwestycje lecz czy pod blokiem postawią nam ławkę, czy załatają dziurę w drodze albo odśnieża w zimę parking. A o tym oprócz kilku zapaleńców nikt nie mówi. Bo chyba się na tym w ogóle nie zna.
A szkoda. Bo jeśli dalej tak będzie jak to widać na osiedlu to raczej cudów nie będzie i dalej rządzić będą oderwani od zwykłych problemów cwaniaczkowie którzy dla władzy będą tylko maszynka do głosowania i pobierania diety. A potem pytasz takiego: kiedy tu będzie droga a on że będzie jak go znowu wybiorą. A co wcześniej się ... nie dało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

głosowanie imienne radnych - chcesz wiedzieć jak radni głosowali w sprawie uchwały z którą się nie zgadzasz ?Będziesz ciekawy jak głosowali radni to poszperasz w protokołach z sesji rady miasta. Jednak tam takiej wiedzy nie zdobędziesz. Dowiesz się kto był na sesji i wynik głosowania ( X głosów ZA, X głosów PRZECIW). Tu się kończy możliwość oceny pracy radnego przez mieszkańców. Gdyby na sesjach Knurowskiej Rady Miasta wprowadzić imienne głosowanie tę wiedzę mógłby w bardzo łatwy sposób uzyskać. Głosowanie imienne poprawia jawność życia publicznego w Gminie, wzmaga także odpowiedzialność radnych za podjęte decyzje.

Cytat:
§
- Uchwały przyjmowane są .... większością głosów, w obecności, co najmniej połowy składu Rady, w głosowaniu jawnym imiennym
- Głosowanie jawne imienne nie dotyczy głosowań o charakterze proceduralnym lub organizacyjnym, w tym przyjmowania porządku obrad. W tych przypadkach radni głosują jedynie przez podniesienie ręki.
- Głosowanie jawne imienne odbywa się w ten sposób, że przewodniczący obrad odczytuje nazwiska radnych z listy obecności, a każdy z wywołanych radnych oświadcza jednoznacznie czy jest „za”, „ przeciw”, „wstrzymuje się” i potwierdza swoje głosowanie czytelnym podpisem na „liście głosowania imiennego”. W tytule listy określa się uchwałę, której dotyczyło głosowanie. Opieczętowaną pieczęcią rady miejskiej listę załącza się po protokołu.
- Uchwały wraz z imiennymi wynikami głosowania publikowane są najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia zakończenia sesji na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego w Knurowie.


Koszt: 0 zł (wymagana zmiana statutu miasta)

P.S -
budżet obywatelski - koszt 0 zł
Casus ul. Chabrowej - koszt będzie wzrastał w zależności od podjętych działań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andante78 napisał:
Misza - nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Brak diety (takie stawianie sprawy), to w mojej ocenie czysta demagogia.

Tak? A jaki brak diety masz na myśli? Gdybyś przeczytał pod linkiem projekt tego chłopaka, to wiedziałbyś, że on dietę pobierze, tylko zobowiązuje się ją co miesiąc wydać i rozliczyć publicznie na cele publiczne w swojej dzielnicy i w mieście.
W mojej ocenie pobieranie diety przez 4 lata za nierobienie niczego to brudne wyłudzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/slask/pierwsza-dama-rp-poparla-kandydatke-na-prezydenta-myslowic/cr3ys

Widać nie tylko Knurowska specjalność Very Happy

Ciekawostką jest to że mąż to Prezydent Świętochłowic.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żaneta



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 58

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie kilka dni i masakra przebrnąć przez kilka stron postów, w większości nie za bardzo merytorycznych Mr. Green

OK zgadzam się w 100% , że Głosowanie imienne poprawia jawność życia publicznego w Gminie, wzmaga także odpowiedzialność radnych za podjęte decyzje
Również jestem za tym, że radni wybrani przez nas, mieszkańców, nie powinni ukrywać się za niejawnymi głosowaniami, abyśmy mogli ocenić ich pracę.

PIRANHA, oczywiście, ze nie interesują nas frazesy, dlatego mnie się marzy, żeby debata radnych danego okręgu była OBOWIĄZKOWA...to byłaby świetna metoda selekcji i ułatwiła decyzję na kogo głosować.
Chcę Ci jednak zwrócić uwagę-chociaż wiem, że to tylko pierwsze z brzegu przykłady-że np. postawienie ławki przed blokiem jest kompetencjąWspólnoty Mieszkaniowej, czyli Administracji/ Spóldzielni, a nie RM, to samo odśnieżanie parkingów nie należących do miasta. Nie mylmy kompetencji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andante78



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 25

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Andante78 napisał:
Misza - nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Brak diety (takie stawianie sprawy), to w mojej ocenie czysta demagogia.

Tak? A jaki brak diety masz na myśli? Gdybyś przeczytał pod linkiem projekt tego chłopaka, to wiedziałbyś, że on dietę pobierze, tylko zobowiązuje się ją co miesiąc wydać i rozliczyć publicznie na cele publiczne w swojej dzielnicy i w mieście.
W mojej ocenie pobieranie diety przez 4 lata za nierobienie niczego to brudne wyłudzenie.


Secundo, jak dla mnie to w dalszym ciągu czysta demagogia, wybacz Smile, już Palikot to przerabiał, ale z pewnością to pamiętasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andante demagogia czy nie jak chłopak się dostanie za 4 lata zostanie rozliczony. Demagogie też ktoś 12 lat temu uprawiał, trzyma się jeszcze trzeba to przyznać ale im więcej pokoleń korzystających z internetu tym bliżej jego końca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PIRANHA



Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 46

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Samorząd z dala od polityki"?
Jeden z kandydatów na radnego naszego miasta co wstydził się jak reszta jego kompanów wystąpić pod logo własnej partii promuje się pod oto takim pięknym hasłem. Tylko czy prawdziwym? Bo pracując na kopalni nie jestem górnikiem, w masarni nie jestem rzeźnikiem a jako radny nie będę politykiem. I to na dodatek politolog z wykształcenia.
Knurów z dala od polityki - tylko wtedy gdy nie będą kandydować ... wszyscy bo każdy kto chce w to wejść zostaje politykiem czy chce czy nie chce. Samorząd to polityka, rada miasta to polityka, radny to polityk - a wyborcy to nie stado tępych owiec.
To mógł już napisać nieśmiertelne: "KNURÓW ŻĄDA DOSTĘPU DO MORZA"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 17 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka