Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory do Rady Powiatu 2014
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jackal napisał:

Misza jeżeli znasz niemiecki to polecam artykuł z 2013 (rok temu opublikowane)- innym również polecam.
http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/bergbau-in-polen-im-namen-der-kohle-12671691.html


no widzisz… trochę znam…

Kto trochę zna niemiecki poczyta, kto nie zna może skopiować i wrzucić w jakikolwiek translator online i z pewnością podzieli moje zdanie.
Artykuł ten ma wielu bohaterów, jak prezydent Rams, doniedawny nasz proboszcz Wieczorek, kustosz Szyguła czy kandydat Leśniowski.
Myślę jednak, że głównymi bohaterami tego artykułu są panowie Walter Pisula i Janusz Sacha. Ten artykuł to przejmująca, tak, nie waham się użyć tego słowa, przejmująca historia naszych ludzkich osobistych doświadczeń życiowych które związały nas z naszym miastem. To historia zwykłych ludzi którzy przybyli tutaj i podzielili los pracy w kopalni z tymi którzy tu już byli. To obraz NASZEGO miasta które budowaliśmy wspólnie. Którego przyszłość – bez polskiego węgla – jawi się niewesoło.
Moim zdaniem, nie na miejscu jest, nie wypada pisać: „ooo, kandydat jest w niemieckiej gazecie, znaczy że jest ważny”, bo o panu kandydacie jest tu akurat najmniej. Najwięcej jest o mieście i jego mieszkańcach.
Artykuł składa się z około 2500 słów, o panu kandydacie Leśniowskim jest wzmianka na końcu w mniej więcej 50 słowach. Że pochodzi z zachodniej Ukrainy. I, że Polska bez swojego węgla była by jeszcze bardziej uzależniona od Rosji i jej dostaw gazu.
Truizm. Odkrycie na miarę brukselskich konsultacji.
Znam jeszcze trochę angielski i francuski.
Drodzy wyborcy głosujcie świadomie Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywiad rzeczywiście był ponad podziałami w obronie tego z czego się Knurów narodził.
Knurów to miasto na węglu wyrosłe. Gdy zabrakłoby kopalni w Knurowie i w Szczygłowicach to być może byłby to początek upadku Naszego miasta.
Gdy tak prezydent Adam Rams jest za tym aby chronić wszystko co związane z węglem , to może warte byłoby rozważenie niskoemisyjnych pieców węglowych na III Kolonii w planowanym ograniczaniu niskiej emisji na terenie III Kolonii?

www.lubieknurow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze piszesz braveheart, ale słyszałem, że planowane jest na Koloniji ogrzewanie gazowe! W obecnym czasie i co mamy za wschodnią granicą i czym steruje nie jaki Władimir, to dziwię się naszym gospodarzom miasta, że nie idą w niską emisje spalin! Powinna być dopłata gminy do takiego zakupionego nowego pieca, zachęcająca wszystkich mieszkańców do zmiany starych i przestarzałych pieców.
Nasz kraj węglem stoi to inwestujmy co nasze i czego nam nie brakuje, a na pewno będzie to tańsze dla potencjalnego właściciela domu a i natura odsapnie Dancing
Czy stać jednak miasto na taką decyzję? Na razie widoków nie ma... Nie piszcie o tych śmiesznych 1500 dotacji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Misza nadal nie odpowiedziałeś na kogo będziesz głosować, być może na siebie jeżeli jesteś jak radny pisze Dawidem Adamem. Napisz wprost.

Ja nie jestem wstanie przeczytać(znaleźć) co dotychczasowi radni powiatowi zrobili dla mnie jako wyborcy poza braniem pieniędzy z moich podatków, i wydawaniem przy 0% nakładzie pracy. Więc powiedz mi ilu fachowców dotychczas mieliśmy w Radzie powiatu i co zrobili "fachowego" dla miasta Knurów?.
Co do artykułu, to jednak ludzie kopalni zaciekawili korespondenta frankfurter allgemeine przeprowadzeniem wywiadu, a jaką narrację, treść artykuł przyjął to zależało od redaktora, więc Twój wywód jest nielogiczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jackal napisał:

Co do artykułu, to jednak ludzie kopalni zaciekawili korespondenta frankfurter allgemeine

ależ oczywiście że tak, zaciekawili, twierdzę inaczej?
tu jest mowa o proporcjach..... czyli o tym mówiąc obrazowo kto był dla redaktora bardziej lub mniej warty do wyeksponowania

co do zapytań na kogo będę głosować... nie ze mną te numery Brunner, odsyłam do art. 169 ust. 2 konstytucji: Wybory do organów stanowiących (jednostek samorządu terytorialnego) są powszechne, równe, bezpośrednie i odbywają się w głosowaniu... tajnym.

powszechne - bez cenzusów
równe - głos każdego wyborcy liczy się za jeden, tzn. np że głos szefa związku zawodowego nie jest wart 150 tylko 1, tak jak statystycznego Kowalskiego czy Nowaka
bezpośrednie - samodzielnie, bez pośrednictwa kogokolwiek (np. związku zawodowego) wyborcy decydują
no i perła w koronie o którą walczyła dawna Solidarność - tajne.
Pojmujesz? więc pytaj mnie ile chcesz, ale pozwól że będę korzystać z przysługujących mi praw i dobrodziejstw demokracji Smile

drodzy wyborcy - głosujcie świadomie, korzystając ze swoich praw Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misza napisał:


co do zapytań na kogo będę głosować... odsyłam do art. 169 ust. 2 konstytucji: Wybory do organów stanowiących (jednostek samorządu terytorialnego) są powszechne, równe, bezpośrednie i odbywają się w głosowaniu... tajnym.

...walczyła dawna Solidarność - tajne.
Pojmujesz? więc pytaj mnie ile chcesz, ale pozwól że będę korzystać z przysługujących mi praw i dobrodziejstw demokracji Smile

Misza dalej będę się upierać, że boisz się wskazać kandydata na którego zagłosujesz ze względu na krytykę jaką sam uprawiasz w stosunku do innych, boisz się że między innymi ja skrytykuję konstruktywnie twój typ kandydata, chowasz się za "kruczkami prawnymi" "...tajne". Ja mam to samo prawo co Ty i z niego w imię demokracji również skorzystam w wyborach 16.11.2014 (moja karta wyborcza zgodnie z art 169 ustęp 2 kon. również nie będzie podpisana, przez moją osobę. Z filozofią prawa masz na bakier...Piszesz pod nickiem więc jesteś anonimowy Twój głos tutaj na forum również jest liczony jako 1.
Młodzi, osoby twojego pokroju, określają mianem Trolli (internetowych).
Jeżeli nie przedstawiasz swojego kandydata, niepotrzebnie trollujesz innych. Inni między innymi, ja nie możemy odnieść się do Ciebie, więc logicznie nie ma dyskusji, ja jestem na tyle odważny że napisałem na kogo zagłosuję(przecież mnie za to nie zamkną Wink, Ty jak wspomniałem wyżej robisz tylko wybieg socjotechniczny.... pozdrawiam

P.S podziwiam Twoje zainteresowanie prawem; konstytucją i interpretacją konstytucji, mam pytanie masz może firmę, jesteś osobą publiczną i pracujesz dodatkowo w spółce akcyjnej?, być może jak nie Ty to jakiś Twój bliski znajomy, który też ma "zamiłowanie do prawa" - bo jakby ziarno tego co napisałem byłoby prawdą, to jest to przykra nagonka w celu politycznej "brudnej" gry, którą uprawiasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadek_Niejadek



Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 152
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam żadnego interesu wdawać się w bezsensowne zaczepki, które do niczego nie prowadzą.
Jackal napisał:
@Tadek a na kogo Ty zagłosujesz pokaż mi Twojego specjalistę fachowca jako kandydata albo przestań się wypowiadać.

Problem tkwi w tym, że ktoś tu nie czyta co inni piszą na forum albo też jest problem czytania ze zrozumieniem. Już wcześniej wypowiadałem się na kogo oddam głos. Dodam więcej, wpisy osób a pewnie jednej osoby pod różnymi nickami wcale mnie nie przekonały do Leśniowskiego a wręcz przeciwnie. Tak myślę, że warto zwrócić uwagę, że to jest forum a nie związki i wysuwanie argumentu, że inni kandydaci są gorsi czyli na zasadzie (…) a w Ameryce murzynów biją - jest dla mnie równie zabawne jak wysunięte hasło, że będzie dbał o pracowników całego powiatu. Lepiej wygląda wypowiedź merytoryczna niż ataki personalne na forumowiczów czy innych kandydatów. Ja wiem, że to może być dla wielu nowość – pewno w związkach skuteczniejsza jest demokracja siłowa – ale to jest na szczęście wolne forum.
Na koniec dodam, że mojego kandydata nie muszę bronić – on się sam broni, doskonałe wykształcenie, od lat służba ludziom, dobry kontakt z ludźmi, doświadczenie w samorządzie, obycie z ludźmi, dobra współpraca jednym słowem bardzo dobry materiał na radnego. Najważniejsze, że swoich kontrkandydatów nie obrzuca błotem.
_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja opowiadam się za opcją jak najmniej związkowców i lekarzy w Radzie Powiatu. Specjaliści od lat wskazują, żeby stawiać na prawników i ekonomistów, najlepiej z doświadczeniem w prowadzeniu swojej działalności.
Ja się waham w wyborze między Dawidem Ramsem ze Zgody i Przyszłości, a Adamem Ostaleckim. z tym że w tym drugim wypadku trzeba tylko jakoś ten PiS przeboleć Smile Ale osoba jest bardzo wartościowa, kiedyś miałam okazję zamienić kilka zdań (a podobno pierwsze 7 sekund najważniejsze).
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misza



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 101
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jackal napisał:

mam pytanie masz może firmę, jesteś osobą publiczną i pracujesz dodatkowo w spółce akcyjnej?

nie mam firmy
nie jestem osobą publiczną i nie pracuję dodatkowo w spółce akcyjnej
moi bliscy też nie "popadają" pod te kategorie
i co Sherlock'u?

i jeszcze jedno, jak pan kandydat wystawia się w wyborach niech wie, że każdy o kandydacie chce wiedzieć jak najwięcej
polecam komentarze:
http://www.nettg.pl/news/122717/my-jestesmy-spokojni-kompanii-dalo-to-oddech
a upierać się możesz ile chcesz Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Marysiaaa to musiałabyś z swojej listy poparcia również wykreślić obecnego prezydenta miasta, ON też jest związkowcem
Dancing
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radny



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 97

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matador007 napisał:
Dostałem ulotkę wyborczą p. D. Ramsa, a w niej napisane co chce zrobić jak wygra wybory... Ja może chciałbym się dowiedzieć co do tej pory, podczas tej kadencji powiatu zrobili knurowscy radni powiatowi? Pan Rams, Kościarz, pani Jurczygowa i inni! Narzekamy szczególnie na stan dróg w Knurowie, na ich czystość, na brak remontów ect. Przepraszam to są "nasi" radni, nasi mieszkańcy wybrani po to, aby te problemy załatwiać tam na miejscu! W Knurowie, w magistracie słyszymy to nie nasze drogi, to nie my czyścimy, bo to powiatu! No kurcze pieczone! To jeżeli nie zrobiliście nic przez cztery lata to co chcecie zrobić podczas kolejnych lat zasiadając w radzie?
Może nie piszcie drodzy radni - kandydaci co chcecie zrobić, ale co zrobiliście do tej pory dla poprawy stanu dróg i chodników w naszym mieście!
Think Efekty bardzo mizerne Dontknow


Czy któraś w wymienionych osób lub innych obecnych radnych mogłaby rozliczyć się na temat jak powyżej? Wszyscy piszą co chcą zrobić, a nikt, jak na razie z powiatu nie wykaże swojej czteroletniej aktywności w radzie na rzecz naszego miasta.
_________________
Lubię ludzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radny napisał:
matador007 napisał:
Dostałem ulotkę wyborczą p. D. Ramsa, a w niej napisane co chce zrobić jak wygra wybory... Ja może chciałbym się dowiedzieć co do tej pory, podczas tej kadencji powiatu zrobili knurowscy radni powiatowi? Pan Rams, Kościarz, pani Jurczygowa i inni! Narzekamy szczególnie na stan dróg w Knurowie, na ich czystość, na brak remontów ect. Przepraszam to są "nasi" radni, nasi mieszkańcy wybrani po to, aby te problemy załatwiać tam na miejscu! W Knurowie, w magistracie słyszymy to nie nasze drogi, to nie my czyścimy, bo to powiatu! No kurcze pieczone! To jeżeli nie zrobiliście nic przez cztery lata to co chcecie zrobić podczas kolejnych lat zasiadając w radzie?
Może nie piszcie drodzy radni - kandydaci co chcecie zrobić, ale co zrobiliście do tej pory dla poprawy stanu dróg i chodników w naszym mieście!
Think Efekty bardzo mizerne Dontknow


Czy któraś w wymienionych osób lub innych obecnych radnych mogłaby rozliczyć się na temat jak powyżej? Wszyscy piszą co chcą zrobić, a nikt, jak na razie z powiatu nie wykaże swojej czteroletniej aktywności w radzie na rzecz naszego miasta.


No ale co tu pisać, skoro nie ma o czym?
Obecna polityka polega tylko i wyłącznie na obiecywaniu i w 87% na tym się kończy. I to nie tyczy się tylko Knurowa ale i całej PL.
Politycy i cała banda radnych mówi to co my chcemy usłyszeć. I ładnie się do tego uśmiechają. I na tym się kończy.

A oto dobry przykład:



_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misza napisał:

i jeszcze jedno, jak pan kandydat wystawia się w wyborach niech wie, że każdy o kandydacie chce wiedzieć jak najwięcej
polecam komentarze:
http://www.nettg.pl/news/122717/my-jestesmy-spokojni-kompanii-dalo-to-oddech

"polecam komentarze"
Dobre pytanie "slusarz'a", też jestem ciekawa jaka jest różnica w zarobkach pomiędzy ślusarzem na dole, a tym oddelegowanym. Ale o tym dowiemy się jak się którejś "oddelegowanej" osobie uda wejść do Rady - tam przecież zarobki i inny majątek jest jawny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie.

Czy uważacie że Powiat jest potrzebny ? Czy zadania Powiatu mogą przejąć Gminy lub województwa ?

Kod:
Art. 4. 1. Powiat wykonuje określone ustawami zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w zakresie:

    edukacji publicznej
    promocji i ochrony zdrowia
    pomocy społecznej
    wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej
    polityki prorodzinnej
    wspierania osób niepełnosprawnych,
    transportu zbiorowego i dróg publicznych,
    kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami,
    kultury fizycznej i turystyki,
    geodezji, kartografii i katastru,
    gospodarki nieruchomościami,
    administracji architektoniczno-budowlanej,
    gospodarki wodnej,
    ochrony środowiska i przyrody,
    rolnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego,
    porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli,
    ochrony przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania powiatowego magazynu przeciwpowodziowego, przeciwpożarowej i zapobiegania innym nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi oraz środowiska,
    przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy,
    ochrony praw konsumenta,
    utrzymania powiatowych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych,
    obronności,
    promocji powiatu,
    współpracy z organizacjami pozarządowymi.


Moim zdaniem powiaty w dużej mierze są zbędne i trochę traktowane jak kolejne stołki do obsadzenia. Nie widzę także takiego zadania którego nie mogłaby wykonać gmina czy też województwo.

Jaka jest wasza opinia ?

KWW OK
Krystian Gaczorek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Żaneta



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 58

PostWysłany: Sro Lis 05, 2014 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nikt nie wyraził swojej opinii, chętnie bym poczytała Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka