Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spotkanie z radnym w sprawie koloniji
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej chociaż jeden radny coś się udziela bo reszta to nic tylko dupy grzeje na stołkach.Nikt tu nie pisze o pozbywaniu się ludzi tylko dlaczego akurat wszystkich miasto wywala na kolonije? A potem urzędnik miasta mówi w telewizji że tutaj tacy ludzie mieszkają co niszczą a zapomina że sami ich tutaj wysiedlili z osiedla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 11:38 am    Temat postu: Spotkanie z radnym w sprawie koloniji Odpowiedz z cytatem

Cały czas mówimy , że limit lokowania ludzi z problemami na III Kolonii już się wyczerpał. Pozostaje Nam zwiększenie ich aktywności , czego wyrazem mogą być akcje które prowadzimy.

Z danych statystycznych MOPS wynika, że z pomocy korzysta 554 rodzin, w tym 2789 osób, z czego 1462 os. to kobiety, a 1327 os. to mężczyźni.

Dominującym problemem jest bezrobocie, które występuje u 54% rodzin korzystających z pomocy, bezradność w sprawach opekuńczo-wychowawczych-40% oraz niepełnosprawność - 40%

Gdyby Strategia działała liczby te by się zmniejszały , niestety stale rosną.
Bardzo spóźnione powołanie tzw asystenta rodziny i nie skorzystanie przez gminę z dofinansowania unijnego na jego pracę można zaliczyć na minus .

Nie jestem od tego aby wskazywać miejsca gdzie można lokować ludzi z problemami. Są od tego urzędnicy którzy biorą za to pieniądze.
Wiem jedno, powinno się to robić w sposób symetryczny w gminie, lokując tych ludzi w miejsca gdzie mogliby być podciągani w górę, aby budowali swoją samoocenę a nie ją obniżali.
Mało jest w gminie osób które mogłyby wskazywać im drogę , a nie tylko administrowali pomoc społeczną, bo prowadzi to do absurdów.
Większość pieniędzy idzie na wynagrodzenia.
Nie dotyczy to tylko MOPS-u ale również MOSiR i CK.
Są to miliony wydane z podatków mieszkańców gminy.
Gdy wejdzie się w BIP i zobaczy te liczby to włosy dęba stają .
Radny Marek Sanecznik ma wyższe wykształcenie , doświadczenie biznesowe, potrafi przyciągać do siebie pieniądze co jest konieczne aby się rozwijać.
Gmina potrzebuje takiego człowieka który mógłby mocno pchnąć ją do przodu.
Czy będzie startował w wyborach prezydenckich , nie wiem .
Obawiam się , że znajdą się tacy którzy będą mu w tym przeszkadzać.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 12:30 pm    Temat postu: Re: Spotkanie z radnym w sprawie koloniji Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:

Gdy wejdzie się w BIP i zobaczy te liczby to włosy dęba stają .
Radny Marek Sanecznik ma wyższe wykształcenie , doświadczenie biznesowe, potrafi przyciągać do siebie pieniądze co jest konieczne aby się rozwijać.


Fakt napisał:

Marek Sanecznik (48 l.), radny z Knurowa
Dieta: 17,4 tys. zł
Silesia Asfalt: 125,2 tys. zł
Prezes Zarządu PRUiM Bet: 35,4 tys. zł
Dyrektor ds. produkcji Eurovia Polska: 78,9 tys. zł
Razem: 256,9 tys. zł


http://www.fakt.pl/ile-zarabia-wladza,artykuly,442751,1.html


No na tle tego zestawienia to pozostała część postu brzmi groteskowo:
braveheart napisał:

Z danych statystycznych MOPS wynika, że z pomocy korzysta 554 rodzin, w tym 2789 osób, z czego 1462 os. to kobiety, a 1327 os. to mężczyźni.
Dominującym problemem jest bezrobocie, które występuje u 54% rodzin korzystających z pomocy, bezradność w sprawach opekuńczo-wychowawczych-40% oraz niepełnosprawność - 40%
Gdyby Strategia działała liczby te by się zmniejszały , niestety stale rosną.

_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zgred



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 128

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic dodać nic ująć - piekielnie trafne porównanie Wink


do braveheart:
sam mam wyższe wykształcenie i doświadczenie w PR (chyba nie muszę rozwijąć skrótu...) i jakoś nie pieję peanów politycznie poprawnych...

Po co nam człowiek na stanowisku w gminie, który TYLKO mówi, bo jak znam realia i "wywalczy" sobie władzę, to z pewnością będzie tak samo "pracował" jak dotychczasowe władze (chciałem dobrze, ale mi nie pozwolą...)

a z tego co zdążyłem doczytać to stanowiska asystentów rodziny pojawiły się dość niedawno w gminie, ponieważ tak został skonstruowany przepis umożliwiający zatrudniać takiego pracownika

a co do dotacji to gmina jakoś nie kwapi się do ich skutecznego pozyskiwania, tylko nieliczne jednostki w gminie skutecznie pozyskują środki z UE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 2:45 pm    Temat postu: spotkanie z radnym w sprawie koloniji Odpowiedz z cytatem

Uchwała w sprawie powołania asystenta rodziny została w mieście przegłosowana ponad rok temu.
Przez rok nikt w tym względzie nic nie zrobił.
Rozumiem, że krytykujecie też i obecną władzę która tak jak piszecie "pracuje".
My również nie chcemy aby władzę sprawowało "coś dobrego".
"Coś dobrego" nigdy nie jest na tyle dobre aby mogło być ''coś lepszego''.
Powiem więcej , zabójcą wspaniałości jest ''coś dobrego''.
Przytoczenie przez Was liczb myślę, że przynosi chwałę radnemu.
Świadczy to o tym, że ma rzadki dar przyciągania pieniędzy czego gmina potrzebuje, potrafi oddzielić ziarna od plew i działać skutecznie pod presją.
Budowa Drogowej Trasy Średnicowej to olbrzymia inwestycja i kooperacja z najlepszymi w tym względzie podmiotami z branży budowlanej dodaje mu chwały.
Jezierskiemu, który tak najbardziej krzyczy darowano głodówkę.
Każdy ma prawo aby zaistnieć i życzę mu powodzenia.
Myślę, że jest szansa jeśli oczywiście Radny zechce z niej skorzystać aby dążył do "wspaniałości" i niech wystartuje do wyborów prezydenckich. Chowanie się za statusem tak jak to się teraz odbywa w naszym Urzędzie nie wnosi nic nowego.
Oczywiście są jednostki wybitne jak np. Krzysztof Stryczek który odpowiada za fundusze unijne oraz pani Bańbor która pracuje w MOPS i również pracuje na pozyskanie tych funduszy.
Tutaj się z Wami zgadzam.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest roczny dochód zapomniałaś dodać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 11:20 am    Temat postu: Re: Spotkanie z radnym w sprawie koloniji Odpowiedz z cytatem

Fakt napisał:
]
Marek Sanecznik (48 l.), radny z Knurowa
Dieta: 17,4 tys. zł
Silesia Asfalt: 125,2 tys. zł
Prezes Zarządu PRUiM Bet: 35,4 tys. zł
Dyrektor ds. produkcji Eurovia Polska: 78,9 tys. zł
Razem: 256,9 tys. zł


http://www.fakt.pl/ile-zarabia-wladza,artykuly,442751,1.html

Ile godzin liczy sobie doba pana Sanecznika??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 11:54 am    Temat postu: spotkanie z radnym w sprawie koloniji Odpowiedz z cytatem

Radny Marek Sanecznik jest bardzo zaangażowany w projekty budowlane na terenie Gliwic i okolic na skalę jakiej już nie było od ponad stu lat .
Gmina Gliwice kończy budowę Drogowej Trasy Średnicowej.
Pracownicy którzy pracują w firmach którymi kieruje są z niego bardzo zadowoleni.
Dla mieszkańców miasta Knurowa niestety jest to zła wiadomość bo prawdopodobnie nie wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich , tym samym obecny prezydent Adam Rams nie będzie miał godnego siebie rywala.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać że wybory się zbliżają bo dziś zobaczyłem w swojej skrzynce na listy "sprawozdanie z czteroletniej pracy" radnego Sanecznika. Więc chyba ww. bedzie startował z obwodu nr 15 tj. Dworcowa 1-21 oraz Ks. Koziełka z bocznymi. Jestem ciekaw jakie poparcie będzie miał na ul. Ks. Koziełka bo przez 4 lata Go tu nie widziałem Very Happy

Jeszcze nie można zacząć agitacji wyborczej ale taka informacja jest w sam raz Razz
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
Widać że wybory się zbliżają bo dziś zobaczyłem w swojej skrzynce na listy "sprawozdanie z czteroletniej pracy" radnego Sanecznika. Więc chyba ww. bedzie startował z obwodu nr 15 tj. Dworcowa 1-21 oraz Ks. Koziełka z bocznymi. Jestem ciekaw jakie poparcie będzie miał na ul. Ks. Koziełka bo przez 4 lata Go tu nie widziałem Very Happy

Jeszcze nie można zacząć agitacji wyborczej ale taka informacja jest w sam raz Razz


A czym się tam chwali? Co zrobił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 7:21 am    Temat postu: Re: Spotkanie z radnym w sprawie koloniji Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Fakt napisał:
]
Marek Sanecznik (48 l.), radny z Knurowa
Dieta: 17,4 tys. zł
Silesia Asfalt: 125,2 tys. zł
Prezes Zarządu PRUiM Bet: 35,4 tys. zł
Dyrektor ds. produkcji Eurovia Polska: 78,9 tys. zł
Razem: 256,9 tys. zł


http://www.fakt.pl/ile-zarabia-wladza,artykuly,442751,1.html

Ile godzin liczy sobie doba pana Sanecznika??



Polska mentalność Kalego! Nikt nie może mieć więcej ode mnie! Uczciwie zarobił, ma oszczędności, to źle? Nadmienię tylko, że prezio przez 12 lat pracy nic nie zaoszczędził przy tak wysokiej pensji! Pytam więc, czy to dobry , czy nieudolny gospodarz? Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
Widać że wybory się zbliżają bo dziś zobaczyłem w swojej skrzynce na listy "sprawozdanie z czteroletniej pracy" radnego Sanecznika. Więc chyba ww. bedzie startował z obwodu nr 15 tj. Dworcowa 1-21 oraz Ks. Koziełka z bocznymi. Jestem ciekaw jakie poparcie będzie miał na ul. Ks. Koziełka bo przez 4 lata Go tu nie widziałem Very Happy

Jeszcze nie można zacząć agitacji wyborczej ale taka informacja jest w sam raz Razz


8 wrze­śnia mija ter­min do kiedy par­tie po­li­tycz­ne, sto­wa­rzy­sze­nia, or­ga­ni­za­cje spo­łecz­ne oraz wy­bor­cy mogą skła­dać za­wia­do­mie­nia o utwo­rze­niu ko­mi­te­tu wy­bor­cze­go. Do­pie­ro od dnia wy­da­nia przez PKW po­sta­no­wie­nia o przy­ję­ciu za­wia­do­mie­nia ko­mi­tet wy­bor­czy może m.​in. roz­po­cząć zbie­ra­nie pod­pi­sów po­par­cia pod li­sta­mi, pro­wa­dzić agi­ta­cję wy­bor­czą.
W związku z tym jest to oczywista agitacja wyborcza wykonana zgodnie z prawem. Czas na inne komitety i pozostałych kandydatów, którzy chyba z obawy przed swoimi wyborcami ukrywają się skrzętnie.
Czas żeby komitety wyborcze zaprezentowały swoje programy wyborcze.

pozdr
arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
8 wrze­śnia mija ter­min do kiedy par­tie po­li­tycz­ne, sto­wa­rzy­sze­nia, or­ga­ni­za­cje spo­łecz­ne oraz wy­bor­cy mogą skła­dać za­wia­do­mie­nia o utwo­rze­niu ko­mi­te­tu wy­bor­cze­go. Do­pie­ro od dnia wy­da­nia przez PKW po­sta­no­wie­nia o przy­ję­ciu za­wia­do­mie­nia ko­mi­tet wy­bor­czy może m.​in. roz­po­cząć zbie­ra­nie pod­pi­sów po­par­cia pod li­sta­mi, pro­wa­dzić agi­ta­cję wy­bor­czą.
W związku z tym jest to oczywista agitacja wyborcza wykonana zgodnie z prawem. Czas na inne komitety i pozostałych kandydatów, którzy chyba z obawy przed swoimi wyborcami ukrywają się skrzętnie.
Czas żeby komitety wyborcze zaprezentowały swoje programy wyborcze.

pozdr
arc


Chcesz powiedzieć, że radny popełnił falstart kolportując ulotki wyborcze wcześniej?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:


Chcesz powiedzieć, że radny popełnił falstart kolportując ulotki wyborcze wcześniej?

To nie są ulotki wyborcze to sprawozdanie z pracy Radnego Razz

W wyborach w 2010 w obwodzie nr. 15 osiągnął 8 wynik spośród wszystkich kandydatów. Jestem ciekaw jak teraz Mu pójdzie !
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett


Ostatnio zmieniony przez lucjanszolajski dnia Czw Wrz 11, 2014 11:15 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widziałem pana Sanecznika na Koziełka jak park był sprzątany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Następny
Strona 21 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka