Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Zagranica" - życie i praca?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qubbas



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 4:18 pm    Temat postu: "Zagranica" - życie i praca? Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam zamiar wyjechac do jakiegos innego kraju UE za praca. Czy ktos juz byl albo jest nadal i podpowie to i owo..
_________________
E-mail: suix@interia.pl
GG: 6562013
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak nie znasz języka w którym rozmawiają ludzie w kraju o którym myślisz to możesz mieć ciężko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to zabrzmi strasznie, ale trzymaj się z dala od polaków zagranicą.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
durdzi



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 92

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tak Ci nie pomoże jak Polak za Granicą i nikt Ci nie wyciula jak Polak za granicą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znasz języka czy nie znasz kultury owego kraju to tak kończysz - http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/policja-uwolnila-polskich-niewolnikow/00gn7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qubbas



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 5:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezyk ang. znam na poziomie srednim. Tylko zastanawia mnie ktora agecja (na poczatek) nie zrobi z czlowieka niewolnika zarabiajacego grosze bo duzo jest ofert ale jak czytam opinie o niektorych to jedni maja dobra inni odradzaja i poprostu chce sie dowiedziec jak jest naprawde. Czy warunki sa az tak zle? Czy wywala mnie do jakiejs "nory" i po 2 tyg. bede musial zjechac bo nagle praca sie skonczy a niby kontrakt jest na 6 miesiecy...
_________________
E-mail: suix@interia.pl
GG: 6562013
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłem kiedyś z firmy Axell i było spoko, ale to było już dawno i nie wiem jakie są teraz u nich warunki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qubbas napisał:
Jezyk ang. znam na poziomie srednim. Tylko zastanawia mnie ktora agecja (na poczatek) nie zrobi z czlowieka niewolnika zarabiajacego grosze bo duzo jest ofert ale jak czytam opinie o niektorych to jedni maja dobra inni odradzaja i poprostu chce sie dowiedziec jak jest naprawde. Czy warunki sa az tak zle? Czy wywala mnie do jakiejs "nory" i po 2 tyg. bede musial zjechac bo nagle praca sie skonczy a niby kontrakt jest na 6 miesiecy...
na miejscu Twój średni poziom może okazać się niewystarczający. Nie umniejszam twoich umiejetności ale wiem jak kształcą polskie szkoły te prywatne również. Innym problemem jest to co ze sobą przywieziesz czyli attitude, maners, które w zderzeniu z lokalnymi mogą się okazać za prymitywne aroganckie i agresywne. Ważne byś wiedział, że nie jedziesz tylko po to by zarabiać pieniędzy. W pewnym sensie reprezentować będziesz nasz kraj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adi910



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 636
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 1:26 pm    Temat postu: praca Odpowiedz z cytatem

Trzeba zaryzykować, Polak tylko potrafi doradzić, że po co ci to, że nie dasz rady! Jak znasz podstawowo język , który w danym kraju obowiązuje, będzie na początku ciężko ale dasz radę! Zarobki na początku i tak nie będą takie niskie jak w Polsce. A jak masz dziecko to jeszcze dodatki ( np kindergeld - Niemcy czy Holandia).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 1:53 pm    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

Adi910 napisał:
Trzeba zaryzykować, Polak tylko potrafi doradzić, że po co ci to, że nie dasz rady! Jak znasz podstawowo język , który w danym kraju obowiązuje, będzie na początku ciężko ale dasz radę! Zarobki na początku i tak nie będą takie niskie jak w Polsce. A jak masz dziecko to jeszcze dodatki ( np kindergeld - Niemcy czy Holandia).
mam wrażenie, że to mały przytyk do mojego komentarza. Nic takiego nie pisałem, że "nie dasz rady" czy tym podobne. Twoje opinie i wtręt o dodatkach to nic innego jak nieodpowiedzialność. Warto oprócz optymizmu i entuzjazmu zabrać ze sobą rozsądek i niezbędną wiedzę oraz kulturę o czym wcześniej wspomniałem.

Tu i ówdzie wtyki o Polakach jako nacji nikczemnej uważam jako odbicie własnych przywar. Mieszkam w UK już lat 10 i pomogłem i pomagam nie tylko rodakom w szukaniu pracy, lokum czy referencjach. Pomaganie innym szczególnie rodakom przychodzi mi łatwo i tylko czasem żal, że wdzięczności okazać nie potrafią co i tak mnie nie zniechęca. A zawdzięczam to temu, że jestem z dala od miejsca gdzie wciąż wyścig szczurów po ochłapy jest jedynym modelem na osiągniecie kariery. Nawet tam gdzie słowo kariera zupełnie nie pasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas co ty pieprzysz. Byłem w Holandii i jedyny język znam to angielski i wcale nie jest to jakaś zaawansowana znajomość. Bez problemu dałem radę i wcale nie musiałem mówić po niderlandzku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Jonas co ty pieprzysz. Byłem w Holandii i jedyny język znam to angielski i wcale nie jest to jakaś zaawansowana znajomość. Bez problemu dałem radę i wcale nie musiałem mówić po niderlandzku.
no właśnie... bardzo dobrze obrazujesz to o czym ja tylko tutaj zdążyłem napomknąć. Będąc w Holandii w celach tylko turystycznych oczywiście porozumiewałem się w angielskim ale niektóre zwroty z uwagi na szacunek nauczyłem się po niderlandzku. Niektórzy nie wiedzą co to szacunek i jak należy się zachować będąc gościem. Stąd tak nas kochają i w UK i w Holandii właśnie. Ale oczywiście kogo tam szacunek do kraju przyjmującego obchodzi. Ważne jest by nachapać kasy, zalać w weekend banie, zrobić rozróbę a do kraju z kapzą pełną euro zjechać by móc przed wszystkimi wkoło grać króla wiochy. To wbrew pozorom nie są polskie cechy bo wlazły tutaj na butach krasnoarmiejców i jak dotąd dzieżko się ich pozbyć. Ale ja oczywiście tylko pieprze i tak Ty wiesz lepiej w końcu fachura z Ciebie bo byłeś kasę zarobiłeś a to co po sobie zostawiłeś to forget it.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Jonas co ty pieprzysz. Byłem w Holandii i jedyny język znam to angielski i wcale nie jest to jakaś zaawansowana znajomość. Bez problemu dałem radę i wcale nie musiałem mówić po niderlandzku.


Właśnie byłeś... przez jedno z biur pracy gdzie mieszkasz w x osób na jednym domku i praca jest albo nie ma. Gdzie polski koordynator i sami Polacy. Niestety żeby się wybić trzeba języka znać. Bez znajomiści języka ( chyba ze w branży gdzie typowym jęsykiem jest angielski) bedzieć bardzo ciężko.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
zonku napisał:
Jonas co ty pieprzysz. Byłem w Holandii i jedyny język znam to angielski i wcale nie jest to jakaś zaawansowana znajomość. Bez problemu dałem radę i wcale nie musiałem mówić po niderlandzku.
no właśnie... bardzo dobrze obrazujesz to o czym ja tylko tutaj zdążyłem napomknąć. Będąc w Holandii w celach tylko turystycznych oczywiście porozumiewałem się w angielskim ale niektóre zwroty z uwagi na szacunek nauczyłem się po niderlandzku. Niektórzy nie wiedzą co to szacunek i jak należy się zachować będąc gościem. Stąd tak nas kochają i w UK i w Holandii właśnie. Ale oczywiście kogo tam szacunek do kraju przyjmującego obchodzi. Ważne jest by nachapać kasy, zalać w weekend banie, zrobić rozróbę a do kraju z kapzą pełną euro zjechać by móc przed wszystkimi wkoło grać króla wiochy. To wbrew pozorom nie są polskie cechy bo wlazły tutaj na butach krasnoarmiejców i jak dotąd dzieżko się ich pozbyć. Ale ja oczywiście tylko pieprze i tak Ty wiesz lepiej w końcu fachura z Ciebie bo byłeś kasę zarobiłeś a to co po sobie zostawiłeś to forget it.


Dobrze predstawione życie Polaka pracującego przez uitzendbureau Smile
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Sie 15, 2014 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro że najwyraźniej daliście się wydymać przez biuro. Ja nigdy nie miałem takiego problemu że nie ma pracy. Do tego domek łącznie - 4 osoby, samochód służbowy. Język nie był żadnym problemem, Holendrzy lepiejlub gorzej władają angielskim i problemem z dogadaniem mają tylko osoby z zerowym językiem obcym - niemiecki, angielski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka