Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żebracy w Knurowie za dużo sobie pozwalają
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Co po niektórych to powinni opodatkować Razz


Rząd powinien wprowadzić kasy fiskalne dla żebraków Smile
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można też spróbowac taką osobe pokierowac do Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej w Knurowie. Siedziba mieści się na ulicy Koziełka. Jeżeli faktycznie ta osoba jest uboga i nie jest w stanie polepszyc swojej sytuacji - najprawdopodobniej otrzyma pomoc. I materialną, i właśnie w formie wsparcia w polepszeniu swojego losu. Ja sama zawsze udzielam takiej informacji. Czy z niej skorzysta, czy nie.... Faktem jest, że będąc raz w Gliwicach poinformowałam żebrzącego dziadka gdzie mieści się OPS w tym mieście. Zaczął kryką się odgrażac, coś wrzeszczec niezrozumiałego, a ludziska chyba mysleli że go napadłam. Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieta, która przychodziła po kasę na kołnierz była też u mnie, ale wyraźnie odmówiłem i poszła sobie.
@ joasiap: Kiedyś na przystanku przy powerze siedział bezdomny i prosił o pieniądze na jedzenie, zaproponowałem mu, że kupię mu czego potrzebuje zgodził się, trochę z nim porozmawiałem i wyszło na to, że gość jest z katowic i jedzie do Gliwic przespać się na dworcu a potem dalej koczować na katowickim dworcu. Zaproponowałem mu, żeby poszedł do naszej noclegowni a rano pojedzie gdzie będzie chciał, nawet zaproponowałem mu, że go podwiozę pod noclegownię. Nie macie pojęcia jak gość był wdzięczny.
Czasem trafiają się ludzie potrzebujący, ale oni (to widać od razu) wstydzą się prosić o pomoc.

Mnie najbardziej denerwują cyganki/rumunki wystające z dziećmi na ulicach czy naszym tagu. Kiedyś w Gliwicach udało mi sie przyuważyć jak po taką kobitę podjechał jakiś facet passatem jak zobaczył ile uzbierała to zaczął się do niej coś rzucać spoliczkował ją, zapakował do fury i z piskiem pojechał. Dodam tylko, że kolo miał na sobie tyle złota, że można by za to co najmniej 4 letnie autko z Niemiec sprowadzić. Ot taka biedota...

Znajomi kilka lat temu zrobili mały eksperyment, przed molo sopockim rozłożyli się z gitarami i bongosami (takie bębenki), napisali kartkę treści:"Jesteśmy na wakacjach zbieramy na flaszkę", wierzcie mi lub nie uzbierali tyle, że kupili kilka flaszek i jedzenie na cały dzień.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Pajak



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:

Mnie najbardziej denerwują cyganki/rumunki wystające z dziećmi na ulicach czy naszym tagu. Kiedyś w Gliwicach udało mi sie przyuważyć jak po taką kobitę podjechał jakiś facet passatem jak zobaczył ile uzbierała to zaczął się do niej coś rzucać spoliczkował ją, zapakował do fury i z piskiem pojechał. Dodam tylko, że kolo miał na sobie tyle złota, że można by za to co najmniej 4 letnie autko z Niemiec sprowadzić. Ot taka biedota...


dokładnie. właśnie to mnie najbardziej w nich wkurza.
mogę pić z każdym, żydem, gejem, kibicem legii i proboszczem, ale z cyganem nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o parze młodych ludzi, którzy zbierają na rehabilitację dziecka w niedzielę pod drzwiami kościoła MBCz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze to w do kościoła chodzę raczej od święta a jak już mam taki zamiar to albo jadę na Krywałd albo do Cyryla i Metodego nie widziałem tej parki, ale mogli by udać się do jakiejś fundacji pomocy dzieciom lub skontaktować się z Fundacją Polsat czy TVN na pewno po przedstawieniu sytuacji uzyskali by jakąś pomoc.....

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Sosen



Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 33
Skąd: stąd

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:
Znajomi kilka lat temu zrobili mały eksperyment, przed molo sopockim rozłożyli się z gitarami i bongosami (takie bębenki), napisali kartkę treści:"Jesteśmy na wakacjach zbieramy na flaszkę", wierzcie mi lub nie uzbierali tyle, że kupili kilka flaszek i jedzenie na cały dzień.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

Hehe to teraz mi się przypomniało jak byłem w Świnoujściu. Na ławce przy deptaku siedzialo o ile dobrze pamietam 4ech Panów ( wszyscy o karnacji czerwonej od alkoholu) z kartonem na ktorym tkwił jakże wspaniały wierszyk ktorego nigdy nie zapomne: " Lepiej dla nas na jabola, niz dla księdza na merola" ... poprostu szacunek... heheh
_________________
everybody wang chung tonight
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sosen napisał:
Xander_cage napisał:
Znajomi kilka lat temu zrobili mały eksperyment, przed molo sopockim rozłożyli się z gitarami i bongosami (takie bębenki), napisali kartkę treści:"Jesteśmy na wakacjach zbieramy na flaszkę", wierzcie mi lub nie uzbierali tyle, że kupili kilka flaszek i jedzenie na cały dzień.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage

Hehe to teraz mi się przypomniało jak byłem w Świnoujściu. Na ławce przy deptaku siedzialo o ile dobrze pamietam 4ech Panów ( wszyscy o karnacji czerwonej od alkoholu) z kartonem na ktorym tkwił jakże wspaniały wierszyk ktorego nigdy nie zapomne: " Lepiej dla nas na jabola, niz dla księdza na merola" ... poprostu szacunek... heheh


no i szczerze napisali... bez owijania w bawełnę Very Happy
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ci cyganie to jest zorganizowana mafia rumunska obecnie problem w calej europie w nemczech jest juz specjalna policja ktora wylapuje dziennie z tego kregu 200 dzieci i wiecej ktore tu sa przemycane zeby kradly i wyludzaly pieniadze bo wiadomo nieletni nie sa karalnie w niemczech przynajmniej, jeszcze gorsi sa chyba albanczycy ktorzy kalecza doslownie swoje dzieci wkladaja na wozek albo i bez i musza na cala rodzine zebrac ostatnio ogladalem progam w TV gdzie odkryto takie wykolejenia w pewnym domu dla sierot w albani lamano dziecia rece i nogi a pozniej wsadzali je do gipsu ale w taki sposob ze wszystko sie krzywo zrastalo i deformowalo duzo widzialem ale tacy ludzie to nie ludzie niewarci kuli z pistoletu, zgroza ....................
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Tosziba



Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawiedza moj blok jedna pani, ktorej "spier..." powiedziałem nie raz. chciala kasy na zarcie dałem jej bułke kiedys i znalazlem bułke potem w piwnicy, innego razu przyszedl facet, chcial jedzenie jakies, dostał konserwe i nie umial sie nadziękowac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulka



Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 33

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO nas przychodziła babka z cłopczykiem, taki mały chudy blondasek w okularkach... zbierała dla niego na operarację oczu... Babka ledwo sie umiała okazać... co potem się okazała meszka w bloku moich rodziców i wszystko przechleje, alkoholiczka jedna!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Igorex



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 391

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycju5z napisał:
W takim razie jak odróźnić naprawdę potrzebujących od tych kłamców i nierobów?

Ludzie , którzy są NAPRAWDĘ potrzebujący mają swój honor i dumę i na pewno nie będą chodzić po domach czy mieszkaniach i żebrać.
Ci co zakłócają nam ciszę i spokój swym natręctwem to zwykli naciągacze , którym brakuje "do piwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olala



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja niestety mam za miękkie serducho.
boję się, że jeśli odmówię komuś pukającemu do drzwi, będzie to akurat ta osoba, która naprawdę potrzebuje jedzenia, czy nawet tych 2zł.

choć w większości przypadków niestety jest tak, jak opisujecie...


to smutne. o utrzymanie takich ludzi powinno starać się państwo, nie my.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iskierka



Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 26

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MNie do baiłej gorączki doprowadza gość,który w każdą sobotę stoi na rogu koło figurki zaraz koło targowiska Smile
Sorry za tyle lat juz by prace sobie znalazł młody chłop jak dąb ,lecz jak to mówią nieliczni mężczyzna stworzony do miłości a nie dopracy Smile heheheheh Brawo dla Gościa za wytrwałość Applause
Nierobol i już !!!!
A jak już puszkę by sobie zminił Brick wall Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xander_cage napisał:


Znajomi kilka lat temu zrobili mały eksperyment, przed molo sopockim rozłożyli się z gitarami i bongosami (takie bębenki), napisali kartkę treści:"Jesteśmy na wakacjach zbieramy na flaszkę", wierzcie mi lub nie uzbierali tyle, że kupili kilka flaszek i jedzenie na cały dzień.




No ja się nie dziwie bo jak ktoś pyta się mnie czy dam parę groszy na jabola to prędzej mu dam niż komuś kto zbiera na "jedzenie bądź leki" przynajmniej tacy są szczerzy Smile



Pozdrawiam acidman
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka