Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

parysada napisał:
Ale powiedzcie po co to wszystko? po co ten gender ? Komu to jest potrzebne?

Chyba po to, żeby te dzieci, które są mniej dopasowane do wzorców, nie były wykluczane, nie traciły poczucia wartości i nie popełniały samobójstw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Chyba po to, żeby te dzieci, które są mniej dopasowane do wzorców, nie były wykluczane, nie traciły poczucia wartości i nie popełniały samobójstw.


Nie jestem pewien czy gender jest lekarstwem na takie sytuacje.
Artykuł w Rzeczpospolitej:
http://www.rp.pl/artykul/1060292.html?p=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asterix napisał:
Nie jestem pewien(...)

Mam na myśli normalne gender a nie perwersyjną inżynierię społeczną, która ma gender na sztandarach. Czyli mówię o gender takim, które rozumie względność ról M/K i uwrażliwia na opresyjność kultur (takich, gdzie np. nastolatków przyłapanych na akcie homo karze się śmiercią). Oczywiście, że lizanie prezerwatyw w przedszkolu jest zbrodnią na dzieciach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako facet wskutek życiowej obserwacji ciesze się, że urodziłem się z taką płcią. Kobieta ma w Polsce przerąbane, zwłaszcza starsza. Babcie nie mają żadnego obowiązku wychowywać wnuków, a widzę że są nagminnie obarczane tymże obowiązkiem. Mnie wychowywali rodzice, babcie widywałem tylko okazyjnie. Nigdy też osobiście nie pozwolę, by moja żona po trudach wychowania dzieci, miała jeszcze na stare lata toczyć bój z kupkami, zupkami i siuśkami. Zdaje się że o to w tym całym gender chodzi, by również zapobiegać takim PATOLOGIĄ wynikłym ze stereotypowego pojmowania ról społecznych. Zawsze powtarzam, przy okazji słuchania kawałów o "babie za kierownicą" że gdyby faceci byli tak "złymi" kierowcami jak kobiety, to splajtowała by połowa zakładów blacharskich.

Jak to mawiał porucznik Borewicz, lubię kobiety wytrawne, czyli takie które mają swoją płciową godność. Doprawdy zadnemu chłopczykowi nic się nie stanie, gdy już w przedszkolu przeżyje mały szok, gdy dowie się że siusiaczek nie przeszkadza w ugotowaniu obiadu, zrobienia prania czy przejechania podłogi mokrą szmatą.

A że kościół katolicki plecie w tej materii takie androny, to się nie dziwię. Od zarania dziejów tejże instytucji, panowie wymyślali androny w stylu "kobieta worek łajna".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Knurowitz



Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 38

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje?

A to ze wszystko dla kościoła jest złe, osoby chodzące do niego uwierzą we wszystko. Cała akcja z Wośp, teraz Gender, nawet ludzie do niego chodzący. Nie mówi sie o problemach koscioła, a dzieki akcji z Wośp, bo już nie wytrzymałem tej nagonki, jeden zobaczyłem, i już naprawde mam w dupie ten kościół. Mogę wierzyć w Boga, ale instytucja kościoła w Polsce to totalne bagno. Ale Jasne, przecież w Polsce tak się nie da. Bo jedynie chodząc do kościoła, można w boga wierzyć, jak już nie chodzisz to nie spełniasz zasad, wtedy niestety w boga nie możesz wierzyć Smile.

Ale do rzeczy

Pamietacie akcje z księdzem który opublikował dane ile od kogo dostał po kolędzie? No ogólnie jakaś kpina, ale nie o to chodzi, bardziej mnie rozwaliło ze zebrał 131 tyś. złotych. Ale spoko, to też dla mnie okej, niech dają. Co mnie zdenerwowało? A tu kurde, ze z tej kasy ani grama podatku nie zapłacił. Ja mam tyrać na jednoosobowej działalności i płacić 19% podatku od wszystkeigo, udowadniać ze koszta są kosztami firmy, przejmować się, zeby w terminie zapłacić. A JEDEN ksiądz w trakcie JEDNEJ kolędy zbiera 131 tyś złotych? I kurde NIC! Pomyśłałem sobie ze Kościół w Polsce to enklawa, która rządzi swoimi prawami. Bogate państwa, położone w biednej polsce. Podatków nie płacą! Orientacyjnie policzyłem sobie ile kasy co rocznie kościół mógłby wplacać do państa to by dziury budżetowej nie było. Nie wiem czy to nie odróżnia nas od zachodu, ze kościół trzeba po prostu opodatkować, to jet normalnie wykonywany zawód, trzeba skończyć studia, aby zostać księdzem.

Dodam ze w polsce w 2011 r było 10 117 parafii, sami sobie policzcie, zakładając ze dochód jednej parafii wynosi 100 000 zł rocznie, w sami wiecie, ze dupne kościoły to w milionach potrafią stukać Smile

pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quba



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 115

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://finanse.wp.pl/kat,1033757,title,Jak-to-z-podatkami-Kosciola-naprawde-jest,wid,11363556,wiadomosc.html

A przecież jeśli ktoś nie chce to nie musi dawać... Ciebie denerwuje to, że inni dają a Ty nic z tego nie masz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymajcie się tematu. Piszemy o Gender a nie o kasie w kościele. Brick wall

A jak z tym problemem radzą sobie inne nacje? Tam też jest na temat Gender taka medialna burza? Jeżeli u nas jest z czymś problem, a gdzie indziej tego nie widzą to znaczy, że jednak chyba coś z nami jest nie tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quba



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 115

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj słyszałem w radio , że chyba we Francji matki przestały wysyłać swoje dzieci do szkoły gdzie trwał testowy program namawiania dzieci do znalezienia swojej płci społecznej. Że nie jest istotna płeć fizyczna a najważniejsza ta społeczna. Czyli generalnie przestawianie dzieci na gender. Więc nawet nie jest z tym tak łatwo w bardzo tolerancyjnej Francji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowitz



Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 38

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quba, po części tak, bo ludzie też płacą mi za moją pracę i ja dostaje mniej niż taką samą kwotę wziąłby Ksiądz.

Tyle w temacie, mnie chodzi po prostu o uczciwość Smile
pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 1979 roku w Dniu Wagarowicza (21.03) będąc w klasie maturalnej - wszyscy się przebraliśmy. Chłopaki w ciuchy kobiece (kiecki, peruki, obcasy itp.) a my za facetów (marynarki, krawaty itp.). Zrobiliśmy przemarsz przez dzielnicę, (pogoda była super) i nikt wtedy nie krzyczał że to gender (nie miał pojęcia że taka ideologia istnieje). Dziś nie mieliby tak łatwo. Myślę, że to chore co się dzieje - ktoś po prostu cos wyolbrzymił i nasr..ł ludziom do łba. W "sukienkach" - czyli "niespodniach" ubrani byli mężczyźni w starożytnej Grecji, Rzymie, Szkocji, Indiach (do dziś) itd. .Czy byli niezdecydowani płciowo???? Płeć zarówno fizyczna jak i psychiczna NIE ZALEŻY OD SZATY. Cały ten temat uważam za mdły D'oh! , zastępczy a pani Kępa podchwyciła go aby nie zniknąć w roku przedwyborczym Think

Ostatnio zmieniony przez Balbina dnia Pią Sty 31, 2014 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:

A jak z tym problemem radzą sobie inne nacje? Tam też jest na temat Gender taka medialna burza? Jeżeli u nas jest z czymś problem, a gdzie indziej tego nie widzą to znaczy, że jednak chyba coś z nami jest nie tak?


Ciekawy materiał z Norwegii.

https://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niedziela.pl/artykul/106423/nd
Wiele wyjaśnia oczywiście jeśli ktoś z góry nie zakłada że Kościół ....
Kto ma zrozumieć , zrozumie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 9:19 am    Temat postu: Tyle cyferek. Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ten pan podaje tylko i wyłącznie zbrodnie innych gdzie liczby pomordowanych w wyprawach krzyżowych [całe narody i państwa] co z pomordowanymi przez jezuitów [św.inkwizycja spalonych na stosie uczonych ,spalone czarownice ] co z mordującymi konfiskadorami spod znaku koloratki [Inkowie ,Aztecy] TERAZ SZUKAJĄ NOWEGO WYIMAGOWANEGO WROGA a szarej masie w imie iluzji obiecać potrafią wszystko tylko tego nie mogą udowodnić,
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://kobieta.interia.pl/kultura/news-umberto-eco-w-sredniowieczu-nie-palono-czarownic,nId,1095331
i tak na marginesie, to nie portal katolicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie samo gender mi nie przeszkadza do momentu, kiedy w szkole czy przedszkolu nie probuja na sile dzieci przebierac za chlopcow/dziewczynki i wmawiac im dyrdymaly. w przypadku kiedy rodzic sie nie godzi na takie zajecia jest skreslany z listy uczniow.

m.in w rybniku byla taka sytuacja.
pewnie dyrechtorka zgarnela kase z uni na popularyzacje rownouprawnienia i gender a warunkiem bylo uczestnictwo wszystkich dzieci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka