Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
epcio

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 10:44 pm    Temat postu: Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne? Odpowiedz z cytatem

Gender (ang. gender, czyt. d?ender – p?e?, rodzaj gramatyczny), inne okre?lenia to:
p?e? kulturowa, p?e? spo?eczna, spo?eczno-kulturowa to?samo?? p?ciowa – suma cech, zachowa?, stereotypów i ról p?ciowych przyjmowanych przez kobiety i m??czyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikaj?cych bezpo?rednio z biologicznych ró?nic w budowie cia?a pomi?dzy p?ciami,
czyli dymorfizmu p?ciowego.

Gender, czyli kulturowy komponent to?samo?ci p?ciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie si?, odgrywanie i powtarzanie zachowa? innych osób tej samej p?ci.
Na p?e? spo?eczn? sk?ada? si? mo?e np. sposób ubierania si?, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach spo?ecze?stwa, sprawowana w?adza itp.
Gender odró?nia si? tym od p?ci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowa? seksualnych wynikaj?cych z odmiennych funkcji i ról obu p?ci w procesie rozmna?ania p?ciowego

?wiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako stworzone przez spo?ecze?stwo role, zachowania, aktywno?ci i atrybuty, jakie dane spo?ecze?stwo uznaje za odpowiednie dla m??czyzn i kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
tasknw

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to chore. Jest to jak napisa?e? z Anielskiego, wiec niech angole migdal? si? mi?dzy sob? wszem i wobec. U nam mam nadzieje to nie przejdzie. By? ju? temat o gejach i ten jest podobny i wywo?a podobn? burz?.
Najgorsze jest to, ?e chc? ju? to w przedszkolach wprowadza?, ?e niby dziecko w przedszkolu samo ma wybiera? czy chce by? ch?opakiem czy dziewczynkom.... W Gliwicach ju? podobno w jednym przedszkolu to mia?o funkcjonowa? bo jest to :/ :/ :/ :/ dofinansowane z UE. I panie ?adnie mówi?y o projekcie unijnym Gender i sporo rodziców pozapisywa?o tam swoje dzieciaki. Ale na zebraniu organizacyjnym jak Panie zacz??y mówi? co to jest to rodzicom oczy powychodzi?y na wierzch i powypisywali swoje pociechy z tych niby unijnych projektów...
Szkoda gada?, ale chc? z nas zrobi? transwestytów, gejów i pederastów i to ju? od najm?odszych lat....
Jak w POLSCE to przejdzie to tego kraju przed zag?adom ju? nic nie uratuje, chyba, ?e Putin si? zlituje i sobie nas wówczas wcieli to Rosji bo Europa schodzi na psy....
epcio

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:50 pm    Temat postu: genderowe walkowanie Odpowiedz z cytatem

Harald Eia, próbuj?c zrozumie? wspó?czesne spo?ecze?stwo, musia? prze?ledzi? ideologi? niwelowania ró?nic p?ciowych w Norwegii - kraju o najwy?szym wska?niku równo?ci p?ci na ?wiecie. Punktem wyj?cia do zadawania pyta? naukowcom i pseudonaukowcom, dziennikarzom oraz filozofom by?y fenomenalne badania o utrzymuj?cej si? w Norwegii od osiemdziesi?ciu lat sta?ej tendencji co do liczby zawodów in?ynierskich.

http://youtu.be/5oGL7njQwrg
Powrót do góry
Tomasz Magdziak

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi si? wydaje, ?e w naszym kraju ka?dej ze stron ten temat pasuje: nie mówimy o: ksi??ach pedofilach, smole?sku, nienajlepszej sytuacji gospodarczej, s?abych wyst?pach naszych pi?karzy pewnie ka?dy dopisa?by jeszcze kilka innych powodów. Najlepsze jest to, ?e nikt do ko?ca nie wie o co chodzi. Jaki? czas temu w ANGORZE w felietonie Sobczaka i Szpaka ( kabaret Klika) autorzy stwierdzili, ?e b?d? produkowa? wódk?, piwo, i napoje energetyczne pod nazw? GENDER. Komentarz: wszyscy w ko?cu b?d? wiedzieli co to jest i jak smakuje Razz Dla mnie wszystko ten komentarz mówi o temacie. Ka?dy w tym widzi to co chce. A facet zawsze b?dzie facetem, nawet jak ch?opcu dadz? lalki do zabawy ( zrobi z nich armie ), tak kobieta zawsze b?dzie kobiet? ( dadz? autka to pomaluje na ró?owo)
secundo

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gender jako p?e? kulturowa jest faktem. Role kobiece i m?skie podlegaj? zmianom, p?kaj? tradycyjne atrybuty (twardy-mi?kka, silny-s?aba, w?adczy-pos?uszna itd.). Dlatego ok s? badania i opisywanie gender. Problem widz? z czym? takim, jak "gender stosowany" lub genderowa in?ynieria spo?eczna (zw?aszcza w wychowaniu dzieci). Przypomina to troch? marzenia totalitarystów o wychowaniu nowego cz?owieka. I tego si? boj?. Ale te? nie do ko?ca: bo jest jeszcze inny fakt, ?e je?li do ogó?u ch?opców i dziewczynek za mocno przy?o?y si? tradycyjn?, stereotypow? form? p?ciow?, to znaczna cz??? tych dzieci wyrasta na nieszcz??liwych doros?ych ludzi. Skrajnym przyk?adem s? np. ludzie les, gej i bi, którzy we wspó?czesnym spo?ecze?stwie zachodnim maj? szans? osi?gn?? pe?ni? szcz??cia nie szkodz?c nikomu. W puryta?skich systemach, które nie przewiduj? p?ynnych granic dla ról p?ciowych, tacy ludzie skazani s? na ?mier? lub konspiracj? ze zgubnymi nast?pstwami (np. wynaturzenia seksualne w KK). W?ród hetero wi?kszo?ci mo?liwe typy kobieco?ci i m?sko?ci te? maj? dzi? bardzo szerokie granice i nie ma powodu, ?eby je na si?? zacie?nia?. Dlatego gender w rozs?dnej dawce ma sens. Ale na pewno trzeba tu szuka? z?otego ?rodka, bo rzeczywi?cie funkcjonuje co? takiego, jak ideologia gender - jest to co?, co nap?dza "post?powców", którzy deklaruj? maksimum powszechnego szcz??cia i korzy?ci a osi?gaj? najcz??ciej tylko tyle, ?e eksperymentuj? na ludzkich ?yciorysach (cz?sto zap?dzaj?c ofiary w ?lep? uliczk?), niszcz? tradycyjne warto?ci i rozrywaj? wi?zi spo?eczne, bez których nie mo?e istnie? zdrowe spo?ecze?stwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gender stosowany (jak wida? nawet zwolennikom nie pasuje).

Tego wyjazdu Magdalena ?roda mi?o wspomina? nie b?dzie. Jak podaje “Aftonbladet”, profesor zosta?a wyproszona z samolotu, który mia? ze Sztokholmu odlecie? do Warszawy. – Stewardessy podczas sprawdzania, czy pasa?erowie zapi?li pasy odkry?y, ?e naruszony jest parytet 50/50 na korzy?? kobiet – pisze dziennik.

Okaza?o si?, ?e to Magdalena ?roda jako ostatnia kobieta wesz?a na pok?ad, musia?a wi?c zgodnie z miejscowym prawem ust?pi? miejsca m??czy?nie. Na nic zda?a si? argumentacja, ?e parytet jest w pe?ni skuteczny dopiero od trzeciego pokolenia, a dyskryminacja kobiet tr?ci katolicyzmem.

– Dzia?aczka po próbie wzniecenia antyszwedzkich nastrojów w?ród obecnych w samolocie rodaków zosta?a odstawiona do terminalu – czytamy w “Aftonbladet”.

Wnioski s? takie:
nie zgadzasz si? z feminizmem - jeste? zacofanym katolem,
nie ust?pujesz miejsca feministce, nie przepuszczasz w drzwiach - jeste? zacofanym warcho?em.
LeGolas

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Gender jako p?e? kulturowa jest faktem. Role kobiece i m?skie podlegaj? zmianom, p?kaj? tradycyjne atrybuty (twardy-mi?kka, silny-s?aba, w?adczy-pos?uszna itd.). Dlatego ok s? badania i opisywanie gender. Problem widz? z czym? takim, jak "gender stosowany" lub genderowa in?ynieria spo?eczna (zw?aszcza w wychowaniu dzieci). Przypomina to troch? marzenia totalitarystów o wychowaniu nowego cz?owieka. I tego si? boj?. Ale te? nie do ko?ca: bo jest jeszcze inny fakt, ?e je?li do ogó?u ch?opców i dziewczynek za mocno przy?o?y si? tradycyjn?, stereotypow? form? p?ciow?, to znaczna cz??? tych dzieci wyrasta na nieszcz??liwych doros?ych ludzi. Skrajnym przyk?adem s? np. ludzie les, gej i bi, którzy we wspó?czesnym spo?ecze?stwie zachodnim maj? szans? osi?gn?? pe?ni? szcz??cia nie szkodz?c nikomu. W puryta?skich systemach, które nie przewiduj? p?ynnych granic dla ról p?ciowych, tacy ludzie skazani s? na ?mier? lub konspiracj? ze zgubnymi nast?pstwami (np. wynaturzenia seksualne w KK). W?ród hetero wi?kszo?ci mo?liwe typy kobieco?ci i m?sko?ci te? maj? dzi? bardzo szerokie granice i nie ma powodu, ?eby je na si?? zacie?nia?. Dlatego gender w rozs?dnej dawce ma sens. Ale na pewno trzeba tu szuka? z?otego ?rodka, bo rzeczywi?cie funkcjonuje co? takiego, jak ideologia gender - jest to co?, co nap?dza "post?powców", którzy deklaruj? maksimum powszechnego szcz??cia i korzy?ci a osi?gaj? najcz??ciej tylko tyle, ?e eksperymentuj? na ludzkich ?yciorysach (cz?sto zap?dzaj?c ofiary w ?lep? uliczk?), niszcz? tradycyjne warto?ci i rozrywaj? wi?zi spo?eczne, bez których nie mo?e istnie? zdrowe spo?ecze?stwo.

Dobrze powiedziane =D>

Kurt Cobain
Powrót do góry
przyrodnik

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 8:58 am    Temat postu: Stereotypy. Odpowiedz z cytatem

Ch?opcy ubranka niebieskie, dziewczynki odcie? czerwieni. Panowie w?osy obci?te [ile to by?o prz?ladowa? w szkole za d?ugie w?osy lata 60] panie w obowi?zkowych trwa?ych fryzurach.spodnie - sukienki. Kobieta w spodniach obraza boska [tylko ksi?dz mo?e chodzi? w sukience]. Podzia? przy zabawach pi?ka, ?o?nierzyki - ch?opcy. Lalki szmatki i garnki dziewczynki. Nawet zawody dzielono na damskie i m?skie Dziewczyna jak gra?a w pi?ke z ch?opcami to by?a [Ch?opczyc?] lub ladaco. Jak ch?opiec bawi? si? lalkami czy garnkami to [przeskoczek] Wszelakie odej?cia od tych narzuconych kierunków by?y czym? nienaturalnym, sprzecznym z kanonami ko?cio?a. Kobieta za kierownic?, m??czyzna jako nauczyciel przedszkola a nie w?adca i pan, czasy si? zmieniaj? i te szablony zachowa? odchodz? do lamusa tak jak i wiara w iluzje g?oszon? przez panów w sukienkach a robi?cych co? innego.
epcio

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wiary w boga mnie jaki? klecha nie odepchnie bo to cz?owiek, tylko niestety niektórym si? wydaje ze to ?wi?te krowy zreszt? sami na to pracuj?, a ludzie w wi?kszo?ci odsuwaj? si? od wiary wskutek takiej w?a?nie postawy czarnej sukienki i purpuratów. A osobi?cie to mnie nie interesuje co drugi robi w ?ó?ku z kim i jakiej jest orientacji. Ale próba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kopi? autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest p?ci zakrawa na ?miech. Mam tradycyjne podej?cie do dzieci siusiak to ch?opiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak doro?nie i jaka orientacje b?dzie mia?o to jego sprawa.
Powrót do góry
LeGolas

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epcio napisał:
Od wiary w boga mnie jakis klecha nie odepchnie bo to cz?owiek,tylko niestety niektórym si? wydaje ze to ?wiete krowy zreszt? sami na to pracuj? ,a ludzie w wi?kszosci odsuwaj? sie od wiary wskutek takiej wlasnie postawy czarnej sukienki i purpuratow. A osobiscie to mnie nie interesuje co drugi robi w ?ozki z kim i jakiej jest orientacji.Ale proba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kupic autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest plci zakrawa na smiech .Mam tradycyjne podejscie do dzieci siusiak to ch?opiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorosnie i jaka orientacje bedzie mia?o to jego sprawa .

Mylisz poj?cia.

Kurt Cobain
Powrót do góry
epcio

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeGolas napisał:
epcio napisał:
Od wiary w boga mnie jakis klecha nie odepchnie bo to cz?owiek,tylko niestety niektórym si? wydaje ze to ?wiete krowy zreszt? sami na to pracuj? ,a ludzie w wi?kszosci odsuwaj? sie od wiary wskutek takiej wlasnie postawy czarnej sukienki i purpuratow. A osobiscie to mnie nie interesuje co drugi robi w ?ozki z kim i jakiej jest orientacji.Ale proba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kupic autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest plci zakrawa na smiech .Mam tradycyjne podejscie do dzieci siusiak to ch?opiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorosnie i jaka orientacje bedzie mia?o to jego sprawa .

Mylisz poj?cia.

celowo poruszam tu temat koscio?a bo z tej strony jest larum najwieksze
Powrót do góry
epcio

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeGolas napisał:
epcio napisał:

Mylisz poj?cia.

Powrót do góry
Quill

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 3:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Gender stosowany (jak wida? nawet zwolennikom nie pasuje).

Tego wyjazdu Magdalena ?roda mi?o wspomina? nie b?dzie. Jak podaje “Aftonbladet”, profesor zosta?a wyproszona z samolotu, który mia? ze Sztokholmu odlecie? do Warszawy. – Stewardessy podczas sprawdzania, czy pasa?erowie zapi?li pasy odkry?y, ?e naruszony jest parytet 50/50 na korzy?? kobiet – pisze dziennik.

Okaza?o si?, ?e to Magdalena ?roda jako ostatnia kobieta wesz?a na pok?ad, musia?a wi?c zgodnie z miejscowym prawem ust?pi? miejsca m??czy?nie. Na nic zda?a si? argumentacja, ?e parytet jest w pe?ni skuteczny dopiero od trzeciego pokolenia, a dyskryminacja kobiet tr?ci katolicyzmem.

– Dzia?aczka po próbie wzniecenia antyszwedzkich nastrojów w?ród obecnych w samolocie rodaków zosta?a odstawiona do terminalu – czytamy w “Aftonbladet”.

Wnioski s? takie:
nie zgadzasz si? z feminizmem - jeste? zacofanym katolem,
nie ust?pujesz miejsca feministce, nie przepuszczasz w drzwiach - jeste? zacofanym warcho?em.

?ród?o tej 'informacji': http://aszdziennik.wordpress.com/2013/06/28/skandal-w-szwecji-magdalena-sroda-wyproszona-z-samolotu/
Gratuluj?, nie jeste? pierwsz? ofiar? Aszdziennika Smile
Powrót do góry
LeGolas

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epcio napisał:
LeGolas napisał:
epcio napisał:

Mylisz poj?cia.

Mi nie chodzi o ko?ció?, tylko mylenie gender z poci?giem seksualnym.

Kurt Cobain
Powrót do góry
parysada

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale powiedzcie po co to wszystko? po co ten gender ? Komu to jest potrzebne? Chyba ?eby ludzi og?upi?...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: