Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 10:44 pm    Temat postu: Jakie jest wasze zdanie o gender i komu to potrzebne? Odpowiedz z cytatem

Gender (ang. gender, czyt. dżender – płeć, rodzaj gramatyczny), inne określenia to:
płeć kulturowa, płeć społeczna, społeczno-kulturowa tożsamość płciowa – suma cech, zachowań, stereotypów i ról płciowych przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w ramach danej kultury w drodze socjalizacji, nie wynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała pomiędzy płciami,
czyli dymorfizmu płciowego.

Gender, czyli kulturowy komponent tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób tej samej płci.
Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp.
Gender odróżnia się tym od płci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmiennych funkcji i ról obu płci w procesie rozmnażania płciowego

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty, jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to chore. Jest to jak napisałeś z Anielskiego, wiec niech angole migdalą się między sobą wszem i wobec. U nam mam nadzieje to nie przejdzie. Był już temat o gejach i ten jest podobny i wywoła podobną burzę.
Najgorsze jest to, że chcą już to w przedszkolach wprowadzać, że niby dziecko w przedszkolu samo ma wybierać czy chce być chłopakiem czy dziewczynkom.... W Gliwicach już podobno w jednym przedszkolu to miało funkcjonować bo jest to :/ :/ :/ :/ dofinansowane z UE. I panie ładnie mówiły o projekcie unijnym Gender i sporo rodziców pozapisywało tam swoje dzieciaki. Ale na zebraniu organizacyjnym jak Panie zaczęły mówić co to jest to rodzicom oczy powychodziły na wierzch i powypisywali swoje pociechy z tych niby unijnych projektów...
Szkoda gadać, ale chcą z nas zrobić transwestytów, gejów i pederastów i to już od najmłodszych lat....
Jak w POLSCE to przejdzie to tego kraju przed zagładom już nic nie uratuje, chyba, że Putin się zlituje i sobie nas wówczas wcieli to Rosji bo Europa schodzi na psy....
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:50 pm    Temat postu: genderowe walkowanie Odpowiedz z cytatem

Harald Eia, próbując zrozumieć współczesne społeczeństwo, musiał prześledzić ideologię niwelowania różnic płciowych w Norwegii - kraju o najwyższym wskaźniku równości płci na świecie. Punktem wyjścia do zadawania pytań naukowcom i pseudonaukowcom, dziennikarzom oraz filozofom były fenomenalne badania o utrzymującej się w Norwegii od osiemdziesięciu lat stałej tendencji co do liczby zawodów inżynierskich.

http://youtu.be/5oGL7njQwrg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz Magdziak



Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 96

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wydaje, że w naszym kraju każdej ze stron ten temat pasuje: nie mówimy o: księżach pedofilach, smoleńsku, nienajlepszej sytuacji gospodarczej, słabych występach naszych piłkarzy pewnie każdy dopisałby jeszcze kilka innych powodów. Najlepsze jest to, że nikt do końca nie wie o co chodzi. Jakiś czas temu w ANGORZE w felietonie Sobczaka i Szpaka ( kabaret Klika) autorzy stwierdzili, że będą produkować wódkę, piwo, i napoje energetyczne pod nazwą GENDER. Komentarz: wszyscy w końcu będą wiedzieli co to jest i jak smakuje Razz Dla mnie wszystko ten komentarz mówi o temacie. Każdy w tym widzi to co chce. A facet zawsze będzie facetem, nawet jak chłopcu dadzą lalki do zabawy ( zrobi z nich armie ), tak kobieta zawsze będzie kobietą ( dadzą autka to pomaluje na różowo)
_________________
Instalacje elektryczne,pomiary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gender jako płeć kulturowa jest faktem. Role kobiece i męskie podlegają zmianom, pękają tradycyjne atrybuty (twardy-miękka, silny-słaba, władczy-posłuszna itd.). Dlatego ok są badania i opisywanie gender. Problem widzę z czymś takim, jak "gender stosowany" lub genderowa inżynieria społeczna (zwłaszcza w wychowaniu dzieci). Przypomina to trochę marzenia totalitarystów o wychowaniu nowego człowieka. I tego się boję. Ale też nie do końca: bo jest jeszcze inny fakt, że jeśli do ogółu chłopców i dziewczynek za mocno przyłoży się tradycyjną, stereotypową formę płciową, to znaczna część tych dzieci wyrasta na nieszczęśliwych dorosłych ludzi. Skrajnym przykładem są np. ludzie les, gej i bi, którzy we współczesnym społeczeństwie zachodnim mają szansę osiągnąć pełnię szczęścia nie szkodząc nikomu. W purytańskich systemach, które nie przewidują płynnych granic dla ról płciowych, tacy ludzie skazani są na śmierć lub konspirację ze zgubnymi następstwami (np. wynaturzenia seksualne w KK). Wśród hetero większości możliwe typy kobiecości i męskości też mają dziś bardzo szerokie granice i nie ma powodu, żeby je na siłę zacieśniać. Dlatego gender w rozsądnej dawce ma sens. Ale na pewno trzeba tu szukać złotego środka, bo rzeczywiście funkcjonuje coś takiego, jak ideologia gender - jest to coś, co napędza "postępowców", którzy deklarują maksimum powszechnego szczęścia i korzyści a osiągają najczęściej tylko tyle, że eksperymentują na ludzkich życiorysach (często zapędzając ofiary w ślepą uliczkę), niszczą tradycyjne wartości i rozrywają więzi społeczne, bez których nie może istnieć zdrowe społeczeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gender stosowany (jak widać nawet zwolennikom nie pasuje).

Tego wyjazdu Magdalena Środa miło wspominać nie będzie. Jak podaje “Aftonbladet”, profesor została wyproszona z samolotu, który miał ze Sztokholmu odlecieć do Warszawy. – Stewardessy podczas sprawdzania, czy pasażerowie zapięli pasy odkryły, że naruszony jest parytet 50/50 na korzyść kobiet – pisze dziennik.

Okazało się, że to Magdalena Środa jako ostatnia kobieta weszła na pokład, musiała więc zgodnie z miejscowym prawem ustąpić miejsca mężczyźnie. Na nic zdała się argumentacja, że parytet jest w pełni skuteczny dopiero od trzeciego pokolenia, a dyskryminacja kobiet trąci katolicyzmem.

– Działaczka po próbie wzniecenia antyszwedzkich nastrojów wśród obecnych w samolocie rodaków została odstawiona do terminalu – czytamy w “Aftonbladet”.


Wnioski są takie:
nie zgadzasz się z feminizmem - jesteś zacofanym katolem,
nie ustępujesz miejsca feministce, nie przepuszczasz w drzwiach - jesteś zacofanym warchołem.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Gender jako płeć kulturowa jest faktem. Role kobiece i męskie podlegają zmianom, pękają tradycyjne atrybuty (twardy-miękka, silny-słaba, władczy-posłuszna itd.). Dlatego ok są badania i opisywanie gender. Problem widzę z czymś takim, jak "gender stosowany" lub genderowa inżynieria społeczna (zwłaszcza w wychowaniu dzieci). Przypomina to trochę marzenia totalitarystów o wychowaniu nowego człowieka. I tego się boję. Ale też nie do końca: bo jest jeszcze inny fakt, że jeśli do ogółu chłopców i dziewczynek za mocno przyłoży się tradycyjną, stereotypową formę płciową, to znaczna część tych dzieci wyrasta na nieszczęśliwych dorosłych ludzi. Skrajnym przykładem są np. ludzie les, gej i bi, którzy we współczesnym społeczeństwie zachodnim mają szansę osiągnąć pełnię szczęścia nie szkodząc nikomu. W purytańskich systemach, które nie przewidują płynnych granic dla ról płciowych, tacy ludzie skazani są na śmierć lub konspirację ze zgubnymi następstwami (np. wynaturzenia seksualne w KK). Wśród hetero większości możliwe typy kobiecości i męskości też mają dziś bardzo szerokie granice i nie ma powodu, żeby je na siłę zacieśniać. Dlatego gender w rozsądnej dawce ma sens. Ale na pewno trzeba tu szukać złotego środka, bo rzeczywiście funkcjonuje coś takiego, jak ideologia gender - jest to coś, co napędza "postępowców", którzy deklarują maksimum powszechnego szczęścia i korzyści a osiągają najczęściej tylko tyle, że eksperymentują na ludzkich życiorysach (często zapędzając ofiary w ślepą uliczkę), niszczą tradycyjne wartości i rozrywają więzi społeczne, bez których nie może istnieć zdrowe społeczeństwo.



Dobrze powiedziane =D>
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 8:58 am    Temat postu: Stereotypy. Odpowiedz z cytatem

Chłopcy ubranka niebieskie, dziewczynki odcień czerwieni. Panowie włosy obcięte [ile to było przśladowań w szkole za długie włosy lata 60] panie w obowiązkowych trwałych fryzurach.spodnie - sukienki. Kobieta w spodniach obraza boska [tylko ksiądz może chodzić w sukience]. Podział przy zabawach piłka, żołnierzyki - chłopcy. Lalki szmatki i garnki dziewczynki. Nawet zawody dzielono na damskie i męskie Dziewczyna jak grała w piłke z chłopcami to była [Chłopczycą] lub ladaco. Jak chłopiec bawił się lalkami czy garnkami to [przeskoczek] Wszelakie odejścia od tych narzuconych kierunków były czymś nienaturalnym, sprzecznym z kanonami kościoła. Kobieta za kierownicą, mężczyzna jako nauczyciel przedszkola a nie władca i pan, czasy się zmieniają i te szablony zachowań odchodzą do lamusa tak jak i wiara w iluzje głoszoną przez panów w sukienkach a robiących coś innego.
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wiary w boga mnie jakiś klecha nie odepchnie bo to człowiek, tylko niestety niektórym się wydaje ze to święte krowy zresztą sami na to pracują, a ludzie w większości odsuwają się od wiary wskutek takiej właśnie postawy czarnej sukienki i purpuratów. A osobiście to mnie nie interesuje co drugi robi w łóżku z kim i jakiej jest orientacji. Ale próba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kopić autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest płci zakrawa na śmiech. Mam tradycyjne podejście do dzieci siusiak to chłopiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorośnie i jaka orientacje będzie miało to jego sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epcio napisał:
Od wiary w boga mnie jakis klecha nie odepchnie bo to człowiek,tylko niestety niektórym się wydaje ze to świete krowy zresztą sami na to pracują ,a ludzie w większosci odsuwają sie od wiary wskutek takiej wlasnie postawy czarnej sukienki i purpuratow. A osobiscie to mnie nie interesuje co drugi robi w łozki z kim i jakiej jest orientacji.Ale proba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kupic autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest plci zakrawa na smiech .Mam tradycyjne podejscie do dzieci siusiak to chłopiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorosnie i jaka orientacje bedzie miało to jego sprawa .


Mylisz pojęcia.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeGolas napisał:
epcio napisał:
Od wiary w boga mnie jakis klecha nie odepchnie bo to człowiek,tylko niestety niektórym się wydaje ze to świete krowy zresztą sami na to pracują ,a ludzie w większosci odsuwają sie od wiary wskutek takiej wlasnie postawy czarnej sukienki i purpuratow. A osobiscie to mnie nie interesuje co drugi robi w łozki z kim i jakiej jest orientacji.Ale proba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kupic autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest plci zakrawa na smiech .Mam tradycyjne podejscie do dzieci siusiak to chłopiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorosnie i jaka orientacje bedzie miało to jego sprawa .


Mylisz pojęcia.

celowo poruszam tu temat koscioła bo z tej strony jest larum najwieksze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
epcio



Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 143
Skąd: KNUROW

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeGolas napisał:
epcio napisał:
Od wiary w boga mnie jakis klecha nie odepchnie bo to człowiek,tylko niestety niektórym się wydaje ze to świete krowy zresztą sami na to pracują ,a ludzie w większosci odsuwają sie od wiary wskutek takiej wlasnie postawy czarnej sukienki i purpuratow. A osobiscie to mnie nie interesuje co drugi robi w łozki z kim i jakiej jest orientacji.Ale proba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kupic autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest plci zakrawa na smiech .Mam tradycyjne podejscie do dzieci siusiak to chłopiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorosnie i jaka orientacje bedzie miało to jego sprawa .


Mylisz pojęcia.

celowo poruszam tu temat koscioła bo z tej strony jest larum najwieksze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 3:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Gender stosowany (jak widać nawet zwolennikom nie pasuje).

Tego wyjazdu Magdalena Środa miło wspominać nie będzie. Jak podaje “Aftonbladet”, profesor została wyproszona z samolotu, który miał ze Sztokholmu odlecieć do Warszawy. – Stewardessy podczas sprawdzania, czy pasażerowie zapięli pasy odkryły, że naruszony jest parytet 50/50 na korzyść kobiet – pisze dziennik.

Okazało się, że to Magdalena Środa jako ostatnia kobieta weszła na pokład, musiała więc zgodnie z miejscowym prawem ustąpić miejsca mężczyźnie. Na nic zdała się argumentacja, że parytet jest w pełni skuteczny dopiero od trzeciego pokolenia, a dyskryminacja kobiet trąci katolicyzmem.

– Działaczka po próbie wzniecenia antyszwedzkich nastrojów wśród obecnych w samolocie rodaków została odstawiona do terminalu – czytamy w “Aftonbladet”.


Wnioski są takie:
nie zgadzasz się z feminizmem - jesteś zacofanym katolem,
nie ustępujesz miejsca feministce, nie przepuszczasz w drzwiach - jesteś zacofanym warchołem.


Źródło tej 'informacji': http://aszdziennik.wordpress.com/2013/06/28/skandal-w-szwecji-magdalena-sroda-wyproszona-z-samolotu/
Gratuluję, nie jesteś pierwszą ofiarą Aszdziennika Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

epcio napisał:
LeGolas napisał:
epcio napisał:
Od wiary w boga mnie jakis klecha nie odepchnie bo to człowiek,tylko niestety niektórym się wydaje ze to świete krowy zresztą sami na to pracują ,a ludzie w większosci odsuwają sie od wiary wskutek takiej wlasnie postawy czarnej sukienki i purpuratow. A osobiscie to mnie nie interesuje co drugi robi w łozki z kim i jakiej jest orientacji.Ale proba narzucania mi tego ze mam dziecku nie kupic autka czy lalki bo ono nie wie jakiej jest plci zakrawa na smiech .Mam tradycyjne podejscie do dzieci siusiak to chłopiec a kaczka to dziewczynka a to kim zostanie jak dorosnie i jaka orientacje bedzie miało to jego sprawa .


Mylisz pojęcia.

celowo poruszam tu temat koscioła bo z tej strony jest larum najwieksze


Mi nie chodzi o kościół, tylko mylenie gender z pociągiem seksualnym.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parysada



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 135
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale powiedzcie po co to wszystko? po co ten gender ? Komu to jest potrzebne? Chyba żeby ludzi ogłupić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka