Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KOMART i legalna (?) kasa albo robienie ludzi w konia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 2:51 pm    Temat postu: KOMART i legalna (?) kasa albo robienie ludzi w konia Odpowiedz z cytatem

Wczoraj przy Wilsona zorganizowana była selektywna zbiórka odpadów wtórnych. Na workach małym drukiem wypisane instrukcje dla mieszkańców. Za to rzucające się w oczy napisy URZĄD MIASTA KNURÓW i KOMART.

Bardzo chwalebne. Popieram i podpisuję się pod tą akcją rękami i nogami. Jest jedno małe "ale".

Przypuszczam, że KOMART bierze dodatkową kasę za wywóz plastików i szkła z kontenerów na osiedlu. Otóż pozwoliłem sobie prześledzić los tych odpadów na Kazimierza. Jak się okazało ANI JEDEN kontener nie został opróżniony inaczej niż zwykłe kontenery na śmieci. A to oznacza, że surowce wtórne, za wywóz których LWSM lub UM płacą grubą forsę trafiają na wysypisko. No chyba, że KOMART jest tak wspaniałomyślny, że później te odpady segreguje Brick wall

Swego czasu ten temat pojawił się w PL. Odpowiedź nowej prezes KOMARTU sugerowała, że kontenery na surowce wtórne są zanieczyszczane zwykłymi odpadkami. BZDURA !!! Po prostu nie chce im się zrobić tego za co mają płacone. Evil or Very Mad

Jaki jest wobec tego sens ustawiania osobnych kontenerów na szkło i plastik? Większość mieszkańców stosuje się do tego i wyrzuca surowce wtórne do oznaczonych pojemników. Edukacja ekologiczna... ale po co Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
joasiap



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 151

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez joasiap dnia Nie Lip 01, 2007 7:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 3:44 pm    Temat postu: Re: KOMART i legalna (?) kasa albo robienie ludzi w konia Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Jaki jest wobec tego sens ustawiania osobnych kontenerów na szkło i plastik? Większość mieszkańców stosuje się do tego i wyrzuca surowce wtórne do oznaczonych pojemników
Na Dywizji stoją 2 kontenery na tworzywa sztuczne i 1 na szkło. Jeżeli chodzi o te 2 pierwsze to owszem ludzie wyrzucają tam butelki plastikowe, ale jeżeli chodzi o ten na którym jest napisane "SZKŁO" to leżą w nim przeważnie butelki plastikowe jak i worki ze śmieciami. Prawie nigdy nie ma tam nic ze szkła !!!! Brick wall
Ludzie czy Wy nie potraficie czytać!!!! skoro jest napisane SZKŁO to się wrzuca szkło a nie plastik Brick wall Brick wall Wiem że brakuje kontenerów na tworzywa sztuczne ale w takim wypadku lepiej wrzucić tą plastikową butelkę do zwykłego kontenera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o dziwo lepiej sprawa sie miala gdy kontenery staly oddalone od siebie. teraz jest tragedia... ludzie jak *** wrzucaja jak leci... a mowia ze glupkow nie sieja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi napisał:
ludzie jak *** wrzucaja jak leci... a mowia ze glupkow nie sieja...


No.... to w końcu KNURów Razz

Osobiście już nie raz widziałem jak pracownicy komartu najpierw do śmieciarki opróżniają zwykłe kontenery, a potem szkło i plastiki z wydzielonych kontenerów. Kiedyś się ich spytam co oni robią Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a co mają zrobić skoro w kontenerze na szkło leżą wszystkie rodzaje śmieci oprócz szkła.
No chyba że to tylko na Dywizji tak jest Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest na Marynarzy, bo nie mam zwyczaju patrzeć do kontenerów RazzRazz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benny



Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 12:47 am    Temat postu: KOMART i legalna (?) kasa albo robienie ludzi w konia Odpowiedz z cytatem

Trzeba się nieco orientować Komart Panowie to zadanie własne gminy i to jej obowiązek. Syf w Knurowie jest bo tak działa system oczyszczania, nie tylko Komart...
Ponoć została powołana Komisja ds. Porządku czy jakoś tak pod dowództwem Z. Wojciechowskiego, a to nie jego krucjata, On woli pielgrzymować ...
benny
_________________
A Ty znów bez czapeczki .... !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem. Skoro Komart jest zadaniem własnym gminy to jakim cudem ś.p. prezes tak się dorobił??? Dlaczego na stronie Komartu nie ma informacji BIP?

Coś mi się jednak wydaje (brak informacji na stronie), że Komart jest firmą prywatną i trzepie kasę na monopolu jaki posiada w Knurowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benny



Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 1:07 am    Temat postu: KOMART i legalna (?) kasa albo robienie ludzi w konia Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Cię Anonim i wszystkich użytkowników jakimś dziwnym trafem wycięłło mi częsc tekstu Violent , a więc prostuję oczyszczanie miasta jest zadaniem własnym gminy -jakiekolwiek tj. mokre, makulatura, farby, elektrolity, azbest, gruz tworzywa sztuczne i szkło- no a KOMART jest firmą prywatną i rzeczywiście nie figuruje u nich BIP na stronach www. Sam nie wiem jak się tak mogłem "zakręcić " i nie przeczytać całego tekstu po wpisaniu do rubryk forum.
Komart się rzuca że nie mieszają śmieci ale każdy z nas widział jak śmieciarki mieszały sorty odpadowe plastik i szkło i to wszystko do normalnych śmieci niesegregowanych, teraz marzą o sortowni śmieci na 100 tyś ton ale Knurów tyle nie produkuje niestety ... Wkurzam się ponieważ sprywatyzowali się nie płacąc złotówki tylko przejęli majątek od miasta, a teraz tylko głupa wszyscy palą kolokwialnie mówiąc jak to oni wiele działają a teraz właśnie tej niedzieli szedłem obok starej "steki" przy St. Batorego i piękny przepełniony śmietnik straszył widokiem. Nic dodać nic ując ... Tak wogóle wydaje mi się że nie rozumiem polityki KOMARTu ponieważ jeśli już mam w pewnej części śmieci posortowane to jakim sposobem może mi się opłacić ich mieszanie ... jestem na to zagłupi
_________________
A Ty znów bez czapeczki .... !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka