Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakłócanie porządku domowego w MZGLiA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 8:19 pm    Temat postu: Zakłócanie porządku domowego w MZGLiA Odpowiedz z cytatem

Czy orientuje się ktoś z was do której godziny i w jakie dni można przeprowadzać remont mieszkania w spółdzielni MZGLiA ??
Powinno to wynikać z REGULAMINU PORZĄDKU DOMOWEGO lecz nie umiem takowego znaleźć a o tej godzinie raczej się nie dowiem niczego od nich drogą telefoniczną...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
malinka



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 98
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się,że trzeba przestrzegać ciszy nocnej (22-6).
Wiadomo wszystko z rozsądkiem. Myślę,że nie powinno być problemu jeśli dostosujesz się do tych warunków. Najlepiej w miarę możliwości uprzedzić swoich sąsiadów o możliwym hałasie. No i najlepiej zapewnić ich o utrzymaniu porządku na klatce schodowej.
Sprawdzałam w internecie i wszędzie jest napisane tylko, że warunkiem jest cisza nocna. Na stronie MZGLiAjest możliwość zadania pytania urzędnikom. Wink Aha no i nie polecam remontować w niedziele,bo wtedy wiadomo, że znajdzie się ktoś "życzliwy" Very Happy

http://www.mzglia.pl/kontakt.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem to maszynami udarowymi można remontować do godziny 19. Na trzepać dywany do 20 Wink

To nie ja się remontuje, tylko mamy nowego sąsiada, który już od 2 miesięcy się remontuje do późnych godzin wieczornych od poniedziałku do poniedziałku.... Ja rozumiem, że można zrobić remont i rozumiem, że nie ma czasu i ludzie robią to po godzinach pracy ale 2 miesiące napierdzielania do godziny 21-22 w każdy dzień tygodnia staje się uciążliwe...
Ale cóż... niektórzy nie są stworzeni do współżycia lokatorskiego...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
huan75



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 274

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 22 ma czas a potem cisza nocna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huan75 napisał:
Do 22 ma czas a potem cisza nocna


ale nie wiercenie udarowe, na takie zabawy jest czas gora do 20
tez miałem takiego sasiada, mieszkał pode mną i remont ciągnoł się kilka miesiecy, wreszcie nie wytrzymałem i o 20 poszedłem porozmawiać z sąsiadem - poskutkowało
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie cisza nocna to jak wiadomo 22-6 ale używanie narzędzi uciążliwych (wiertarki, pilarki, młoty itp) możliwe jest do 19 albo 20. Przejdź się do sąsiada i kulturalnie zwróć mu uwagę.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie w klatce jak sasiedzi kupili mieszkanie i robili remont,mieli swoj projekt (bo zmieniali sobie troszke scianki dzialowe)i zgode mzglia i wytyczne do ktorej godziny(godz18) moga prowadzic uciazliwe prace zwiazane z wyburzaniem tych scianek,dodam ze chodzili z tym projektem i zgoda od sasiada do sasiada informujac o tym remoncie,pierwszy raz spotkalem sie z tak profesjonalnym podejsciem do remontu
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 9:08 am    Temat postu: Re: Zakłócanie porządku domowego w MZGLiA Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Czy orientuje się ktoś z was do której godziny i w jakie dni można przeprowadzać remont mieszkania w spółdzielni MZGLiA ??
Powinno to wynikać z REGULAMINU PORZĄDKU DOMOWEGO lecz nie umiem takowego znaleźć a o tej godzinie raczej się nie dowiem niczego od nich drogą telefoniczną...

Myślę, że to jest kwestja wychowania i spoglądania nie tylko na czubek własnego nosa, a na innych. Mi kiedyś tata, jak sam remontował powiedział, że wiercenie powinienem (jak sam kiedyś będę remontował) skończyć o godz. 19.00, bo np. ludzie chcą obejżeć sobie telewizję. Dlatego mi nie są potrzebne żadne regulaminy. Natomiast tutaj najlepszą możliwością będzie rozmowa kulturalna z sąsiadem. Powinno poskutkować. No chyba, że to cham skończony, to wtedy w sięgniesz po mocniejsze metody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
huan75



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 274

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia dogadania się po prawie ma czas do 22, ale należy pogadać z sąsiadem i po klopocie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

huan75 napisał:
Kwestia dogadania się po prawie ma czas do 22, ale należy pogadać z sąsiadem i po klopocie
a zaloze sie o skrzynke ,,lodow''ze nie masz racji,cisza nocna (22-6) to czas gdzie nie mozna zaklocac miru domowego wspolmieszkancow a wykonywanie uciazliwych prac powinno sie zakonczyc o godz 18,ale to tylko teoria a w praktyce wszyscy wiemy jak to wyglada
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy narzekają ale też poniekąd trzeba zrozumieć ludzi, że kiedyś muszą wywiercić dziury i zrobić remont a nie myśleć jak emeryt, który jest przez cały dzień w domu i teoretycznie nie ma co robić. Bardzo chętnie zlęcę nieodpłatnie takiemu emerytowi zrobienie kilku dziur abym ja tego po godzinie "zero" nie musiał już robić. Osobiście często wracam po 18 i kiedy na przykład miałbym coś zrobić skoro niektórym po 18-19 przeszkadzają odgłosy pracy? Przecież remontu nie robi się codziennie a raz na jakiś czas i nie chodzi tu o miesiące a raczej lata. Nikt przecież sąsiadom nie robi na złość i nie włącza codziennie wiertarki przez długi okres czasu. Skończmy marudzić, że sąsiad wywierci sobie dziurę czy poklepie młotkiem. Proponuje w tym czasie spacer, mamy teoretycznie sprzyjająca porę roku w tej chwili i na pewno nam to nie zaszkodzi a może i pomoże. Reasumując, zalecam więcej zrozumienia i pozytywnego myślenia, które na pewno wszystkim nam poprawi samopoczucie i umili wspólne egzystowanie w mieszkaniach o "bardzo grubych ścianach".

Ps. nie jestem "tym" sąsiadem od tasknw Smile


Ostatnio zmieniony przez arkadioss dnia Czw Lip 04, 2013 3:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat mieszkam w takim bloku, gdzie zrobienie remontu to była masakra. Ciągłe dopytywanie się kilku sąsiadek czy długo jeszcze będę takie larmo robił, wieczne stukanie na kaloryfer i wizyty policji kiedy przy tapetowaniu (przy którym wiertarek i młotków się nie używa) poleciała głośniej jakaś "panna lekkich obyczajów" czy "męski organ rozrodczy" co jest raczej normalne przy tego typu pracach, doprowadzało mnie do szewskiej pasj i. Za to mi nie ma prawa przeszkadzać radioodbiornik ustawiony na "jedyną słuszną" rozgłośnię ojca R. uruchamiany codziennie o godz 5:30 w sposób wyjątkowo uciążliwy.
Mało tego te same sąsiadki nie widzą nic złego w tym, że ich synkowie przychodzą po pracy robić remont u nich i tłuką się Bóg jeden wie do której.
Z tym zrozumieniem jak widać jest różnie....

Pozdrawiam
Xander

Ps. Wiertarka czy młot to sprzęt, którego używam max do godz 18:30 chyba, że jest pilna robota wtedy informuję sąsiadów, że może to wyjątkowo dłużej potrwać.
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka