Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Junkers: czyszczenie, serwis - fachowiec od gazu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 11:33 am    Temat postu: Junkers: czyszczenie, serwis - fachowiec od gazu Odpowiedz z cytatem

Witam, od niedawna wynajmuje mieszkanko na Kazika:)
Mam tylko jedyny problem z Junkersem - odkąd mieszkam nigdy nie leciała gorąca woda, tylko letnia - chyba, że mocno przykręciłem wodę, że leciała ciurkiem to wtedy miałem gorący strumyczek.

Wczoraj podczas, gdy włączyłem "ciepłą" wodę podczas zmywania, zgasł palnik i strasznie mi gazem śmierdziało. Do tego miga mi czerwona dioda, co ma niby sygnalizować słabość baterii a właściciel mieszkania zapewniał mnie, że wymienił je tuż przed moim wprowadzeniem.

Wiem, że powinno się czyścić junkers, ale skoro jestem laik a z gazem żartów nie ma, to nie tykam się tego. Macie namiar na jakiegoś fachowca i ile za taką przyjemność się płaci?

Sprawa dość pilna !
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście korzystam z usług tego fachowca:
Dariusz Kałza
44-100 Gliwice, ul Jabłoni 6
32 270 27 83
600 334 406

Około rok temu za standardowe czyszczenie i konserwacje cena była chyba około 80-100 zł, niestety dokładnie nie pamiętam. Najlepiej zadzwonić i się zapytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Isztar



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam dokładnie ten sam problem, tez wynajmuję mieszkanie na Kazimierza i identyczne fochy strzela nam junkers Wink Nie wiem jaki masz piecyk, nasz jest z "Junkersa" a migająca dioda oznaczała słabe baterie. Co do zgaśnięcia, widocznie czujniki cofania spalin są okejos Smile
Nasz piecyk lubi się zalewać i potem nie chce w ogóle odpalić, ale znaleźliśmy sposób -suszarka Razz przy okazji wydmucha cały kurz, który się osadza.

Wprowadziliśmy się w lato i póki okna były stale pootwierane z bardzo ciepłą i gorącą wodą nie było problemu. Odkąd nastały chłodniejsze dni, trzeba nieźle nakombinować z ustawianiem wody, aby polecała naprawdę gorąca. W związku z tym tez potrzebujemy też potrzebujemy namiary na konkretnego fachowca, który ustawi nam wszystko, łącznie z rurą odprowadzającą spaliny do komina (czasem dziwnie "pachnie" przy poborze ciepłej wody).
Konkretny, tzn. taki, który zrobi coś więcej nią ściągnięcie pokrywy i czyszczenie na zmianę odkurzaczem i suszarką, bo to potrafię zrobić sama i stówkę mam w kieszeni Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rallus



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 135

PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro piecyk lubi się zalewać to prawdopodobnie nieszczelna jest nagrzewnica i cieknie woda zalewając iskrownik. Innej możliwości nie widzę.
Trzeba albo ją polutować albo wymienić.
Temperatura ciepłej wody zależy od temperatury wody zimnej. Stąd w okresie letnim potrzebny jest mniejszy wydatek gazu aby otrzymać tę samą temperaturę wody ciepłej niż w okresie zimowym. Trzeba ustawić większy wydatek gazu dźwignią lub pokrętłem dostępnym dla użytkownika.
W skrajnych przypadkach nagrzewnica może być z zewnątrz zarośnięta sadzą i nie jest w stanie odebrać ciepła od spalanego gazu i przekazać go wodzie.
Tak samo może być zarośnięta od wewnątrz kamieniem.
W tych dwóch przypadkach gdy ktoś nie ma dwóch lewych rąk i ma jako takie pojęcie o piecyku może to wyczyścić samemu. Tu nie ingerujemy w instalację gazową i niebezpieczeństwo rozszczelnienia jest znikome.
Dodatkowo temperatura wody ciepłej zależy od ciśnienia w sieci wodociągowej.
W godzinach porannych ( 5 - 6 rano ) jest większe ciśnienie i przy tych samych ustawieniach piecyka mam bardzo gorącą wodę niż na przykład w godzinach 9 - 10 rano. Tak samo jest w godzinach zwiększonego poboru wody w godzinach wieczornych.
Tu tak samo ma wpływ stan instalacji wodociągowej. Stare i żelazne rury zarośnięte kamieniem będą dławiły wypływ wody i piecyk nie będzie miał odpowiedniej wydajności.

Co do rury odprowadzającej spaliny do komina.
Tu nie ma nic do ustawiania. Albo jest dobry ciąg w kominie albo go nie ma i występują cofki spalin. To tak samo można sprawdzić samemu przystawiając do komina zapaloną świeczkę lub na przykład jeden listek papieru toaletowego.
Jak jest dobry ciąg to płomień świeczki będzie odchylony do komina a listek papieru przyklei się do kratki. Jeśli nie to można powtórzyć próbę przy uchylonym oknie.
Jeśli teraz uzyskamy wynik pozytywny to będzie świadczyło że mamy zbyt szczelne mieszkanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
knw-78



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 146

PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę temat.
Znacie jeszcze jakiegoś fachowca od piecyków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walusss



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 383
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Nowaczek

503 707 495
_________________
"...jedni wyciągają ręce po pomoc, a przywódcy na ekranach wciąż ściskają sobie dłonie.
Kiedy ludzie się obudzą wreszcie i zobaczą, że dokoła nich cały świat płonie.... "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję i lekko zmieniam temat:

Po przeglądzie domowej instalacji muszę usunąć nieszczelność na podejściu do kuchenki.
Czy możecie polecić fachowca z uprawnieniami, który wymieni i uszczelni co trzeba i przyłoży pieczęć na protokole z LWSM?
_________________
Nie ma cyprysów ani palm ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Kwi 09, 2017 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post przeniesiony

corning napisał:
Witam,
Poszukuję serwisanta do piecyka gazowego Junkers. Czy możecie kogoś sprawdzonego polecić?

Z góry dziękuję za pomoc.


Zobacz także tutaj:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=15531
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka