Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dawny Ośrodek KWK Knurów w Gierałtowie (Kotlina Kłodzka)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aro



Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 9

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 1:34 pm    Temat postu: Dawny Ośrodek KWK Knurów w Gierałtowie (Kotlina Kłodzka) Odpowiedz z cytatem

Wszystkim którzy jeździli tam na kolonie, zimowiska polecam zrobić sobie wycieczkę wspomnieniową. Adres nowego właściciela poniżej. http://www.jonnys.pl/info/stary.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
JONNYS



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Stary Gierałtów

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 12:54 am    Temat postu: Re: Dawny Ośrodek KWK Knurów w Gierałtowie (Kotlina Kłodzka) Odpowiedz z cytatem

Aro napisał:
Wszystkim którzy jeździli tam na kolonie, zimowiska polecam zrobić sobie wycieczkę wspomnieniową. Adres nowego właściciela poniżej. http://www.jonnys.pl/info/stary.html


Przeglądając na google strony z których nastąpiło wejście na Nasza nowa stronę ośrodka, postanowiłem odszukać źródło. Tak trafiłem na Wasze forum "Wirtualny Knurów". Bardzo się ucieszyłem, że mieszkańcy Waszego miasta maja wspomnienia z tego urokliwego miejsca jakim jest niewątpliwie Stary Gierałtów. W trakcie odbudowy tego ośrodka często spotykałem się z wycieczkami i indywidualnymi turystami z Waszego miasta, które przyjeżdżały i wspominały jak tu było pięknie, jak się tutaj bawili i wypoczywali. My przez prawie 8 lat odbudowywaliśmy i staraliśmy się przywrócić blask temu ośrodkowi. Mam nadzieje , że udało Nam się przynajmniej troszkę przywrócić dawnych wspomnień czar Smile. Obecnie ruszyliśmy jako ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy i nie zapominając o historii tego miejsca zwracam się do mieszkańców Knurowa o garść wspomnień a może nawet zdjęć z Waszego ośrodka by móc napisać historie tego miejsca na Naszej stronie. Ponadto, dziękuje Autorowi tego postu za internetowe poszukiwania i umożliwienie mi napisania paru słów od Nas.
Pozdrawiamy
Olausson&Kowalski
www.jonnys.pl
Wave
_________________
Naszą ambicją jest to aby nasi Goście pokochali to miejsce tak jak my.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na koloniach w Gierałtowie w 1985 r. Moja grupa mieszkała w "Bolku" w Nowym Gierałtowie, natomiast całe życie kolonijne (apele, posiłki, dyskoteki itp.) biegło w Starym Gierałtowie w głównym ośrodku. Wokół placu znajdowało się kilka drewnianych budynków oraz nowy budynek "Wojciech" i stołówka.


Tutaj pocztówka z pocz. lat 70. Z prawej budynek stołówki.




A tak to miejsce wyglądało kilka lat temu:




Dwa budynki świetne utrzymane, w jednym prywatny dom, w drugim schronisko. Wspominam bardzo miłe małżeństwo, które mnie zaprosiło do tego domu i trochę porozmawialiśmy. Być może to właśnie oni zaintersowali się budynkiem głównym i powstał w nim hotel.


Foto ze strony: www.jonnys.pl

A tak kilka lat temu wyglądał dawniejszy "Wojciech" - obraz nędzy i rozpaczy.




Stołówka - jak wyżej.




"Bolko" - napis został, dziś budynek z prywatnymi mieszkaniami





Gratuluję właścielom za pomysł i inicjatywę. Życzę powodzenia w prowadzeniu hotelu - wielu klientów!


Pozdrawiam przy okazji wychowawcę kolonijnego i mojego nauczyciela z przedmiotu Praca-technika w SP5, p. Andrzeja Bismora, kierownika koloni Hermama Hojkę i jego syna Witolda, który prowadził dyskoteki. Smile Wave
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jacekgliwice



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 233
Skąd: knurów / zabrze

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, tez am jezdzilem - bodajże w 1983 roku.
Pamiętam serial "przygody Sherlocka Holmesa" ogladany na 4 pietrze budynku, wiecznie odstrajającą się antenę. Pamiętam jak oglądaliśmy węże na łące w pobliżu ośrodka, pamiętam aferę jak kilku chłopaków złapało jakieś zaskrońce i trzymali je pod łóżkiem....ech, wspanialy czasy....
Od kilku lat jeżdże na dolny śląsk w celu zaspokajania moich pasji odkrywczo-historyczno-bukrowych i kilka lat temu chciałem żonie pokazać "mój" Gierałtów. Az scisneło mnie ze wzruszenia jak zobaczylem te miejsce....Gratuluję właścicielom pomysłu i dziekuję za uratowanie tego miejsca. Az tam kiedys sam sie wybiorę.

zima 2007:






_________________
pasja życia - kompleks RIESE

http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
knurowianka



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 6

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, coroczne ferie wspominam tam do dziś choc minęło sporo lat od ostatniego zimowiska. Kierownik ośrodka p. Hojka choc zdawał się byc służbistą ponad miarę, dziś wspomina się jego osobę jako niezastąpiony element w Gierałtowie. Serdeczne pozdrowienia dla p. Hermana Hojki
_________________
knurowianka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jacekgliwice



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 233
Skąd: knurów / zabrze

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

knurowianka napisał:
To fakt, coroczne ferie wspominam tam do dziś choc minęło sporo lat od ostatniego zimowiska. Kierownik ośrodka p. Hojka choc zdawał się byc służbistą ponad miarę, dziś wspomina się jego osobę jako niezastąpiony element w Gierałtowie. Serdeczne pozdrowienia dla p. Hermana Hojki


heh, to musielismy tam bywac w tym samym czasie; moja matka byla wychowawczynią wraz z Hojką w tym samym czasie;

Hojke wspominam niemile; nie zapomnę jego pierd... apeli porannych i robieniu wszystkiego na gwizdek. Mam nadzieje ze do piekla wezwą go tez na gwizdek. Poki co niechaj mu ziemią ciężką będzie w Bornym Sulinowie Brick wall
_________________
pasja życia - kompleks RIESE

http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
knurowianka



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 6

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekgliwice ....Być może razem u Wanata ślizgało sie na nartach, kazde ferie spędzłam właśnie tam...to ośrodek w którym o miejsca trzeba było zabiegać. A Hojka mimo, że darzony nie był sympatią przez większość młodzieży właśnie dlatego utkwił nam tak głęboko w pamięci...mimo wszystko p. Hojka zawsze będzie nam kojarzył się z Gierałtowem. Jak Gierałtów to i Hojka... dla naszego rocznika.
_________________
knurowianka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekgliwice napisał:
Hojke wspominam niemile; nie zapomnę jego pierd... apeli porannych i robieniu wszystkiego na gwizdek. Mam nadzieje ze do piekla wezwą go tez na gwizdek. Poki co niechaj mu ziemią ciężką będzie w Bornym Sulinowie Brick wall


Faktycznie, przypominam sobie te apele, trochę jak w wojsku. Apele niczym musztra. Nie zasługują jednak, aby życzyć ciężkiej ziemi Shame on you Smile
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja tam miałem okazję bywać Wave jako uczeń "AZM czyli Akademi Za Mostem w Mikulczycach, tak nazywaliśmy Szczygłwicką szkołę górniczą Dancing Najbardziej utkwił mi w pamięci rok1981 kiedy to trzech uczestników ferii wybrało się na piwo do sąsiedniego kraju, miejscowości nie pamiętam, a czasy były wojenne, zostali wydani przez miejscowych po próbie wymiany gotówki. Odstawiono ich na polską strażnicę a WOP przywiózł ich do ośrodka, jakoś im się upiekło za pierwszym razem, jednak Oni po kolejnej zakrapianej imprezie postanowili tym razem poszerzyć państwo polskie kosztem sąsiada, tym razem zostali przyłapani na wykopywaniu granicznego słupka,mieli szczęście przyłapał ich Nasz WOP, pewno w ten sposób uniknięto międzynarodowego skandalu. WOP znów ich odesłał do ośrodka, fundując im wcześniej darmowego fryzjera "golenie na łyso" Mieli szczęście nie chcąc nagłaśniać tej sprawy odesłano ich tylko do internatu. Sławy nikt im nie odebrał.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nezz



Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Gierałtów

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem mieszkanką BOLKA, ale powiem szczerze, że nic o nim nie wiem. Teraz znajdując się na tym forum doczytałam, że był to Ośrodek Wypoczynkowy. Często się dziwiłam, gdy przychodzili ludzie i pytali czy są jakieś wolne pokoje. Teraz już nawet wiem dlaczego. Nawet zdażyło mi się spotkać osobą, która pytała 'czy tu jest szpital'..

Widzę, że jest tu wiele osób, którzy byli tu na różnych kolaniach. I wiele się wtedy działo Wink Chciałabym, o ile ktoś ma, żeby wrzucił tu jakieś stare zdjęcia BOLKA. I jeżeli są osoby, które wiedzą coś więcej na jego temat, żeby po prostu napisały. Wink

Z góry dziękuję.. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
riannonn



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 368

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam na koloniach w 1984 i w 1988. W lecie. Bardzo miło wspominam codzienną gimnastykę Smile i sprawdzanie czystości. Mieszkałam w "Wojciechu". Pamiętam tez jak był bal przebierańców i wszystkie dziewczyny były poubierane w firany...AAa. i ślub kolonijny pamiętam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nezz



Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Gierałtów

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wojciech" wraz ze stołówką na pewno się zmieniły od zewnątrz. Środek pamiętam tylko już jako pozostałości - same mury, jak wyżej na zdjęciach. Teraz, nawet po zdjęciu można wywnioskować, że wygląda lepiej. A stołówka raczej dalej nią jest - znajduje się nawet tam bar i wiele innych. Także jak ktoś może, to nawet sama polecam, żeby wracać do wspomnień i do tych wszystkich miejsc, które się znajdują wokół. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kubuś



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 8:51 pm    Temat postu: Gierałtów Kotlina Kłaodzka Odpowiedz z cytatem

Ja tam byłem jako komisja likwidacyjna ( przedstawiciel Kopalni) gdzie po raz ostatni uregulowano sprawy formalne i zakończono wysyłanie dzieci na wypoczynek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 8:55 pm    Temat postu: Re: Gierałtów Kotlina Kłaodzka Odpowiedz z cytatem

Kubuś napisał:
Ja tam byłem jako komisja likwidacyjna ( przedstawiciel Kopalni) gdzie po raz ostatni uregulowano sprawy formalne i zakończono wysyłanie dzieci na wypoczynek


Kto był właścicielem tych budynków? Konkretna kopalnia czy jakas spółka węglowa? Kiedy ostatni raz odbyły się tam kolonie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Psie serce



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 112
Skąd: okolica Knurowa

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam raz jako wychowawca w Gierałtowie z p. Hojką. Bardzo miłe wspomnienia! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka