Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZUS kontra Amber Gold
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to juz komentarz złośliwy.
Powtarzanie słowa populizm czasem było anaforą (teraz lepiej?), choć czasem przyznaję mogło być błędem. Od kiedy jednak to forum purystów językowych? Wytykanie zresztą mi tego przez osobę, która używa takich okresleń jak " patrząc Twoim tokiem rozumowania" i "zasoby słowne" jest żenujące. Coś jakby trollowanie?

Myslisz, że kiedy zamierzasz dyskutować o systemie ubezpieczeń to lepiej odwoływać sie do długości życia twojego szwagra i teściowej zamiast ogólnopolskich danych statystycznych?
Poza tym, kiedy dyżurni malkontenci, powoływali sie na błędną kalkulację(wierzę, że błędna, a nie nieuczciwą) i obliczali średnią długośc pobierania emerytur przez Polaków odejmując od przewidywanej długości życia wiek emerytalny, to jakoś nie protestowałeś. Przychodzi mi do głowy inne moje ulubione słowo - hipokryzja.


Ostatnio zmieniony przez horrrnet dnia Pią Sie 24, 2012 9:57 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 1:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego środki gromadzone na życie po aktywności zawodowej nie mogą być indywidualną sprawą każdego? Jak dla mnie system ubezpieczeń społecznych to pretekst, by położyć państwową łapę na kolejnych pieniądzach podatników. A przecież często zdarzają się sytuacje, że ludzie całe życie płacą zusowski haracz, nieszczęśliwie umierają przed przejściem na emeryturę, a pieniążki zostają w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo o to właśnie chodzi Wink Pracuj jak najdłużej, umieraj jak najszybciej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quill napisał:
Dlaczego środki gromadzone na życie po aktywności zawodowej nie mogą być indywidualną sprawą każdego?

Ile więc z tych środków chciałbyś przeznaczyć na finansowanie świadczeń dla obecnych emerytów? Nie masz chyba zamiaru likwidować wypłaty emerytur twoich rodziców czy dziadków? Nawet jesli ty okazałbyś się tak wspaniałomyślny to przy mozliwości dowolnego rozporządzania środkami ze swojego konta, wielu ludzi nie chciałoby się dokładać w ogóle. Szczególnie ci wszyscy młodzi, zdrowi i przedsiębiorczy lansujący hasła wolności i samodzielności JKM.
Quill napisał:

....często zdarzają się sytuacje, że ludzie całe życie płacą zusowski haracz, nieszczęśliwie umierają przed przejściem na emeryturę, a pieniążki zostają w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Na tym polegają ubezpieczenia. Jeden umrze odkładając całe życie i nie dostając nic, inny dożyje 100 lat i odbierze znacznie więcej niz wpłacił. Ostatnio pisano o tym, że leczenie dziecka z zespołem Huntera kosztuje 3 mln zł. Leczenie białaczki to zdaje się 10 tys. miesięcznie przez 3 do 5 lat. Pomyślałeś o tym co by było gdybyś ty potrzebował tych pieniędzy na leczenie, a inny by protestował, że "on nie choruje, to co sie dzieje z jego pieniędzmi" i postulował indywidualne rozliczanie składek zdrowotnych? Nie pomyślałeś.....


lukas2401 napisał:
Bo o to właśnie chodzi Wink Pracuj jak najdłużej, umieraj jak najszybciej.

Komu o to chodzi? Temu prezesowi, który zaraził sie przez stołek? Czy może kasjerce? Cały świat jest zły, tylko ty jesteś dobry. Ciekaw jestem czy powiedziałbyś to samo, gdyby np. twój syn kiedyś został prezesem ZUS. Myślisz, że twój syn uczciwie zapewniłby wszystkim solidne emerytury czy może nie przyjąłby tego, jak pewnie sądzisz, złodziejskiego stanowiska?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet

teraz to Ty stajesz się złośliwy. Uparcie bronisz jak sam widzisz chorego układu który nie koniecznie bogatym zabiera i biednym daje, tylko łoi naokoło jak tylko się da.

Co do Twoich przykładów z chorymi ? dziecmi to chyba , jednak nie ta bajka i nie działka ZUS. Tylko raczej kolejny zbakany twór pod nazwą NFZ.

I nie sądź że dzisiaj stojąc w obronie ZUS twoja przyszła emerytura będzie wyższa. Jak sobie sam nie zapewnisz godnej starości, to jeżeli do niej dożyjesz pomimo merytorycznego przygotowania, również zostaniesz odpowiednio potraktowany. Zobaczymy czy Ci się to spodoba Smile

A mnie się system nie podoba, traktowanie ludzi starego, czy też tzw. nowego portfela również. Ekonomistą na skalę kraju nie jestem, ale przeczucie mi mówi, że jak sam sobie nie zarobię, to mnie ZUS w d... będzie miał . I tyle ...

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
A to juz komentarz złośliwy.
Powtarzanie słowa populizm czasem było anaforą (teraz lepiej?), choć czasem przyznaję mogło być błędem. Od kiedy jednak to forum purystów językowych? Wytykanie zresztą mi tego przez osobę, która używa takich okresleń jak " patrząc Twoim tokiem rozumowania" i "zasoby słowne" jest żenujące. Coś jakby trollowanie?


Nie bardzo rozumiem co jest niestosownego w stwierdzeniu "zasoby słowne" ale ok. Mój komentarz nie był złośliwy. O tym dalej

horrrnet napisał:
Myslisz, że kiedy zamierzasz dyskutować o systemie ubezpieczeń to lepiej odwoływać sie do długości życia twojego szwagra i teściowej zamiast ogólnopolskich danych statystycznych?


Nie uważam tak. Uważam natomiast, że nie powinno się wyciągać średniej tylko medianę. A to drastycznie wpłynęłoby na wyniki badań i tzw statystyki.

horrrnet napisał:
Poza tym, kiedy dyżurni malkontenci, powoływali sie na błędną kalkulację(wierzę, że błędna, a nie nieuczciwą) i obliczali średnią długośc pobierania emerytur przez Polaków odejmując od przewidywanej długości życia wiek emerytalny, to jakoś nie protestowałeś. Przychodzi mi do głowy inne moje ulubione słowo - hipokryzja.


Jak już pisałem. Średnio ja i mój pies mamy po 3 nogi. i troszeczkę wyżej napisałem że średnia to nie jest sposób na poprawną "Statystykę".
Nie prostestowałem bo wiesz. Ja jestem jeszcze gówniarz na rynku pracy od kilku lat dopiero więc jeszcze mnie to nie interesowało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manfred napisał:
Mój komentarz nie był złośliwy.

Czepianie się ubogiego słownictwa to złośliwość.
manfred napisał:
Uważam natomiast, że nie powinno się wyciągać średniej tylko medianę. A to drastycznie wpłynęłoby na wyniki badań i tzw statystyki.

Mediana przy omawianiu wieku emyrytalnego? Możesz to wyjaśnić? O medianie pisałem omawiając średnie pensje. Tu jest sens jej używania, ale ma to znacznie mniejszy wpływ na wyniki niż chcieliby to niektórzy udowodnić. Z pewnością nie "drastyczny"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Uparcie bronisz jak sam widzisz chorego układu który nie koniecznie bogatym zabiera i biednym daje, tylko łoi naokoło jak tylko się da.

To że układ jest chory nie oznacza, że należy wprowadzić dowolność ubezpieczenia i prawo dysponowania swoją składką. Nie podobało mi się, że porównaliśce ZUS do Amber Gold chwaląc AG za te właśnie rozwiązania. Uważam, że to populistyczne hasło.

arc napisał:
Co do Twoich przykładów z chorymi ? dziecmi to chyba , jednak nie ta bajka i nie działka ZUS. Tylko raczej kolejny zbakany twór pod nazwą NFZ.

To bardzo podobna bajka. Na przykładzie NFZ widać lepiej sens solidaryzmu społecznego, z którego chcecie rezygnować w przypadku ZUS. Jak do tej pory nikt nie podsunął żadnego pomysłu jak finansować świadczenia obecnych emerytów po wprowadzeniu waszych postulatów.

arc napisał:
I nie sądź że dzisiaj stojąc w obronie ZUS twoja przyszła emerytura będzie wyższa.

Nie staję w obronie idei ubezpieczeń społecznych po to, by mieć większą emeryturę. Myślę, że wprowadzenie waszych pomysłów by mi ją podniosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Horrrnet, broniąc ZUS bronisz tak naprawdę gigantycznego państwowego kolosa, który z przymusowych wpłat od pracujących Polaków utrzymuje biurokratyczne imperium, wielką armię urzędasów siedzących w mniej lub bardziej okazałych siedzibach.

Przykładowa sytuacja - państwo Kowalscy to małżeństwo, które pracuje uczciwie całe życie. Niestety, pan Kowalski umiera przed przejściem na emeryturę. Logiczne jest, że środki pana Kowalskiego, pobierane przez ZUS przez ponad 40 lat jego pracy, powinny trafić do pani Kowalskiej bądź do innej osoby/instytucji wskazanej przez pana Kowalskiego w testamencie. Ale ZUS sobie te pieniądze przywłaszcza jak swoje. Jaką odpowiedź będzie miał na to horrrnet? 'Taki jest system'? Według Ciebie system sprawiedliwy?

Przymusowe ubezpieczenia społeczne to absurd, powinno się je zlikwidować i tym samym otworzyć bardziej rynek prywatnych towarzystw. Oczywiście, że będą ludzie, którzy nie zabezpieczą się na starość, ale wtedy będą też zbierać tego owoce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z OFE ? Słyszałem że ludzie dostali mniejszą emeryturę przez OFE niż gdyby normalnie wszystko szło do zus. Prawda czy fałsz ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quill napisał:
Przykładowa sytuacja - państwo Kowalscy to małżeństwo, które pracuje uczciwie całe życie. Niestety, pan Kowalski umiera przed przejściem na emeryturę. Logiczne jest, że środki pana Kowalskiego, pobierane przez ZUS przez ponad 40 lat jego pracy, powinny trafić do pani Kowalskiej bądź do innej osoby/instytucji wskazanej przez pana Kowalskiego w testamencie. Ale ZUS sobie te pieniądze przywłaszcza jak swoje. Jaką odpowiedź będzie miał na to horrrnet? 'Taki jest system'? Według Ciebie system sprawiedliwy?

To nie konto bankowe. To system ubezpieczeń!
Czy muszę sie powtarzać? Jak to wygląda w ubezpieczeniu zdrowotnym? Całe zycie opłacasz składkę i jesli nie będziesz chorował tracisz te pieniądze. Co zrobisz jeśli zachorujesz i twoja kuracja będzie kosztować 1 mln zł, a odprowadzone do tej pory składki 50 tys.? Chciałbys tu "sprawiedliwego systemu"?
Co z osobą, która żyje 100 lat i nie zgromadziła tyle składek by wystarczyło jej na tak długą emeryturę? Tu ZUS powinien dołożyć, prawda?
I nie wmawiajcie mi, że bronię biurokracji i marnowania pieniędzy. Chciałbym jak najmniej biurokracji, ale nie zgadzam się na wasze rozwiązania teraz w Polsce. Czy ktoś wreszcie wypowie się z czego nalezy wypłacać dzisiejsze świadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:

To nie konto bankowe. To system ubezpieczeń!

To OBOWIĄZKOWY system ubezpieczeń, przymusowa płatność na warunkach ustalanych jednostronnie i nieuznających sprzeciwu. Założę się, że gdyby powstała firma ubezpieczeniowa z taką ofertą jak ZUS, to pies z kulawą nogą by się nią nie zainteresował. Zresztą - czy trzeba daleko szukać? Wicepremier i minister gospodarki RP wyznał, że nie wierzy w państwowe emerytury. Z tym, że on ma z czego odkładać.

Pytasz o świadczenia obecne - cóż, oczywiście w przypadku ewentualnej reformy nie mogłoby być tak, że z dnia na dzień kasujemy ZUS wraz z jego budżetem. Sytuacja wymagałaby kompleksowego przeglądu finansów tej firmy, stopniowego i rozważnego ograniczania przychodów od pracujących, tak aby zapewnić emerytom wypłatę świadczeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quill napisał:

To OBOWIĄZKOWY system ubezpieczeń, przymusowa płatność na warunkach ustalanych jednostronnie i nieuznających sprzeciwu. Założę się, że gdyby powstała firma ubezpieczeniowa z taką ofertą jak ZUS, to pies z kulawą nogą by się nią nie zainteresował.

Gdyby powstała firma ubezpieczeniowa, to nie musiałaby na starcie wypłacać świadczeń obecnym emerytom. Nie widzisz różnicy?


Quill napisał:

Zresztą - czy trzeba daleko szukać? Wicepremier i minister gospodarki RP wyznał, że nie wierzy w państwowe emerytury. Z tym, że on ma z czego odkładać.

Patrz - demografia


Quill napisał:

Pytasz o świadczenia obecne - cóż, oczywiście w przypadku ewentualnej reformy nie mogłoby być tak, że z dnia na dzień kasujemy ZUS wraz z jego budżetem.

Czy dobrze zrozumiałem? Czyli na razie ZUS musi zostać. A ja myślałem, że jest gorszy niż Amber Gold. No i finansowanie obecnych emerytur......to się zobaczy.
Nie na taki pomysł liczyłem.

Quill napisał:
Sytuacja wymagałaby kompleksowego przeglądu finansów tej firmy, stopniowego i rozważnego ograniczania przychodów od pracujących, tak aby zapewnić emerytom wypłatę świadczeń

To dokładnie to co próbowano w Polsce zrobić wprowadzając indywidualne konta emerytalne i filary. Od początku mogło się wydawać, że przy takich perspektywach demograficznych nic z tego nie wyjdzie. Do tego dołożył sie kryzys światowy i wyszło jak wyszło.
Nie ma tu łatwych rozwiązań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:

Czy dobrze zrozumiałem? Czyli na razie ZUS musi zostać. A ja myślałem, że jest gorszy niż Amber Gold. No i finansowanie obecnych emerytur......to się zobaczy.
Nie na taki pomysł liczyłem.


Nigdzie nie stwierdziłem, że ZUS jest gorszy od Amber i nigdzie nie napisałem 'to się zobaczy', więc nie dokładaj sobie sztucznie argumentów. Każdy logicznie rozumujący człowiek wie, że hipotetyczna likwidacja ZUS to wieloletni, żmudny proces, bo też zobowiązania tego państwowego kolosa są rozciągnięte na wiele lat. Poza tym nie wymagaj tutaj ode mnie jakichś projektów ustaw i szczegółowych planów. Ty również nie przedstawiłeś konkretnych pomysłów, jak uzdrowić przeżerające pieniądze obywateli twory - ZUS i NFZ tak, by ludzie mieli z nich faktyczny pożytek. Chyba, że jesteś zadowolony z funkcjonowania tych instytucji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To własciwie temat wątku, dowcip z netu, który wywołał serię komentarzy z przewijającym się motywem wyższości Amber Gold nad ZUS. Bo AG jest dobrowolny, ma możliwość dziedziczenia złożonych środków i wycofania ich w dowolnym momencie. Używałeś tych samych argumentów krytykując ZUS.
Ja napisałem, że nie ma tu łatwych rozwiązań. Nie wymagaj więc ode mnie bym je podawał. Wy takie rozwiazania macie, ja się z nimi nie zgadzam. Wskazałem na problem z finansowaniem obecnych świadczeń, który się pojawia w wypadku wprowadzenia waszych pomysłów. Jeśli postulujecie jakieś rozwiązania, to należałoby zaproponować jak poradzic sobie z problemami, które one za soba pociągają, prawda?
Tak więc na razie ZUS ma zostać, a pomysłu ma reformę na razie nie ma, poza tym co juz próbowano zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka