Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gwiazdor na łamach Przeglądu Lokalnego?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 5:25 pm    Temat postu: Gwiazdor na łamach Przeglądu Lokalnego? Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy, jestem stałym czytelnikiem Przeglądu Lokalnego. Czytam, bo lubię wiedzieć co się w mieście dzieje... Oczywiście wiem, że jest to gazeta samorządowa i władza ma prawo chwalić się swoimi dokonaniami ale...
jak długo czytam PL tak często ostatnio nasuwa mi się myśl, że miłościwie nam panujący Piotr Surówka (wiceprezydent) idzie śladem Jana Kowola, naczelnego komentatora kilka lat wstecz...
Weźmy ostatni numer PL- artykuł o Svicie z jego wypowiedzią (rozumiem -działka oświatowa), jakieś przedszkolne zmagania - znów on D'oh! , Sport, i tu się zgodzę, to jego działka, ale ostatnia strona i jego podziękowania Chearliderkom? żałosne :/ Dziwi mnie co wyrabiają dziennikarze Przeglądu! przecież można było napisać artykuł o Chearliderkach bez całej otoczki urzędowej...Podobnie w ubiegłym tygodniu Wiosna Muzyczna - śmiem wątpić by wiceprezydent był na którymkolwiek z koncertów, natomiast pochwał, słów uznania nie brakuje..
Może pora przystopować! Albo iść za ciosem i stworzyć rubrykę : "Piotr Surówka komentuje" w której mógłby realizować się jako gwiazdor..
Pamiętam go jak szefował MOSiR-owi i nie miał wtedy takich zapędów.. i może na koniec bura dla dziennikarzy PL - odrobina litości dla czytelników! średnią przyjemnością jest czytać i oglądać człowieka, któremu sodówa uderza do głowy. Bo w efekcie PL straci czytelników, a Surówka podzieli los Kowola lub bardziej aktualnie, Szczypki (mam na myśli ostatnie wybory)

Ukłony z mojej strony
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 5:50 pm    Temat postu: Re: Gwiazdor na łamach Przeglądu Lokalnego ? Odpowiedz z cytatem

chwastow napisał:
Dziwi mnie co wyrabiają dziennikarze Przeglądu! przecież można było napisać artykuł o Chearliderkach bez całej otoczki urzędowej

Celnie. Ale oni już chyba nie potrafią bez otoczki. Bo taka różnica między dziennikarzem a propagandystą. Zarzut dotyczy w równym stopniu "Pierwszego", który też bardzo lubi zwoje zdjęcia w PL. Na przykład w tym numerze jest tekst o udzieleniu Ramsowi absolutorium. Oczywiście przesłodki, ale gdyby tej słodyczy było za mało, wstawiono też zdjęcie: Rams na mównicy w pozie Ojca Narodu z epoki "kultu jednostki", pod mównicą... bukiet kwiatów. Domyślam się, że Rams nie był jedynym bohaterem omawianej sesji rady, ale akurat jego podobiznę wybrano na ilustrację artykuliku. Jak zwykle.
A teraz pytanie: - Dlaczego w PL nie potrafią bez otoczki?
I odpowiedź prosta jak cep: - Bo ktoś ich za to nagradza.
- A kto nagradza?
- Ten, kto płaci i zatrudnia
- Kto zatrudnia i płaci?
- Centrum Kultury, jednostka gminna. Wychodzi więc na to, że płaci i nagradza ten, dla kogo robiona jest otoczka. I kółko zamknięte... Szkoda tylko że PL nie jest prywatnym tygodnikiem i że proceder odbywa się za nasze pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chwastow



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 84

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm co do Ramsa i tego artykułu, to była to sesja absolutoryjna, więc wiadomym jest jej główny bohater... śledzę PL na bierząco i Ramsa oraz Zwierzyńskiej jest jak na lekarstwo.. natomiast według mnie rekordy wątpliwej popularności bije P. Surówka Brick wall
_________________
Posiadam osobowość 'borderline'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baleronik



Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 7

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A szkoda, że naszych prezydentów tak mało... Całkiem przystojni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tuxracer



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: skątowni

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 8:27 pm    Temat postu: Propaganda Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu jakiegokolwiek wydania PL nasuwają się wniosek:
Gazeta jest "propagandowa" - objawia się to tym, że po przeczytaniu wydaje się że samorząd i władze Knurowa są wręcz idealne. Nawiasem mówiąc dziennikarze PL nie potrafią mówić w sposób "obiektywno-subiektywny". Sposób ten można zaobserwować w gazetach typu Dziennik czy GW gdzie wiadomości przedstwiane są dosadnie (lub odważnie) a pole do oceny sytuacji zawartej w artkułach nalezy do czytelnika. 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pan_wątrobian



Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 63
Skąd: z zaskoczenia

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nawiasem mówiąc dziennikarze PL nie potrafią mówić w sposób "obiektywno-subiektywny".

kotku sprawdź najpierw znaczenia tych słów w słowniku bo dla mnie logiki w tym za grosz. Może gdybyś przeczytał jakikolwiek numer PL doszedłbyś do wniosku, że to jest gazeta samorządowa. Zgugluj co to znaczy... i skąd bierze się środki na jej finansowanie. Wtedy jasność z niebiosów spłynąć na Ciebie powinna złotym deszczem Mr. Green
_________________
do rany przyłóż - zagoi lub wyżre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Baleronik - viceprezydentem jest kobieta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baleronik



Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 7

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 6:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest prezydent i dwóch wiceprezydentów - przystojniak, przystojniak i kobieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak jak chce występować w tej gazecie to niech występuje kto mu zabroni ja to mam gdzieś, być może dlatego że i tak PL nie czytam, tak jak i innej prasy bo nie mam zamiaru sobie od rana chumoru psuć...naszą władzę też mam gdzieś, zastanowię się dopiero co z tą polską jak juz będę miał możliwość wyboru a to nastąpi dopiero za rok tak więc jak na razie mi to zwisa...


Pozdroo...BLESS
_________________
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"


Bob Marley
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziennika nie czytałem, ale GW nie słynie z obiektywizmu Mr. Green
Zresztą nie tak dawno czytałem wypowiedź pewnej znanej dziennikarki TV, z której można wysnuć delikatnie sugestię , że dziennikarz też człowiek i nie należy od niego wymagać obiektywizmu, bo od tego jest mnogość subiektywnych źródeł...
A mi ciągle marzy się gazeta podająca tylko fakty (nie mylić z tytułem nazwijmy to dziennika)...i to wszystkie np w kolejności alfabetycznej bez żadnych wyróżnień i podkreśleń. Podkreślić to może sobie w domu mazakiem każdy czytelnik.
_________________
Pasiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 12:38 am    Temat postu: Re: Gwiazdor na łamach Przeglądu Lokalnego ? Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Szkoda tylko że PL nie jest prywatnym tygodnikiem i że proceder odbywa się za nasze pieniądze.


Wówczas nie byłoby to opłacalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eligiusz_niewiadomski



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 6

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co by nie było opłacalne??? Nie rozumiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka